Laktomag B6

Nazwa Produktu Leczniczego
Laktomag B6
Nazwa powszechnie stosowana
Magnesii hydrogenoaspartas + Pyridoxini hydrochloridum
Postać farmaceutyczna
Tabletki
Substancja czynna
Magnesii hydrogenoaspartas 1000 mg + Pyridoxini hydrochloridum (Vitaminum B6) 5 mg
Podmiot odpowiedzialny
Zakład Farmaceutyczny "Amara" Sp. z o.o.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Laktomag B6 - podstawowe informacje o leku:

LAKTOMAG B6 to doustny lek mineralny, który zawiera łatwo przyswajalną organiczną sól magnezu (wodoroasparaginian magnezu - 1000 mg, 70 mg jonów Mg2+) oraz witaminę B6 (5 mg). Witamina B6 zwiększa biodostępność magnezu i zmniejsza jego wydalanie z moczem. Lek ten jest stosowany w celu zapobiegania powikłaniom związanym z niedoborem magnezu i/lub witaminy B6, a także w celu uzupełnienia stwierdzonych niedoborów. LAKTOMAG B6 jest szczególnie skuteczny w przypadku stanów przewlekłego zmęczenia fizycznego i psychicznego, nadpobudliwości nerwowej, sytuacji wywołujących stres, depresji, zaburzeń snu, bólów mięśni, arytmii serca, zapobiegania miażdżycy i zawałom serca oraz w leczeniu osteoporozy.

Wskazania do stosowania:

Profilaktyka powikłań związanych z niedoborem magnezu i (lub) witaminy B6 oraz uzupełnianie stwierdzonych niedoborów.

Profilaktycznie w stanach przewlekłego zmęczenia fizycznego i psychicznego, nadpobudliwości nerwowej, w sytuacjach wywołujących stres, depresjach, zaburzeniach snu, bólach mięśni, w zapobieganiu miażdżycy i zawałom serca. 

Profilaktycznie w stanach zwiększonego zapotrzebowania na magnez i witaminę B6 m.in.: w okresie szybkiego wzrostu u dzieci i młodzieży oraz przy intensywnej pracy umysłowej.

Uzupełniająco w hipomagnezemii wywołanej nałogowym paleniem tytoniu i spożywaniem alkoholu, długotrwałym stosowaniem leków przeczyszczających, środków antykoncepcyjnych i niektórych preparatów moczopędnych oraz diurezą osmotyczną u chorych na cukrzycę w przebiegu przewlekłej hiperglikemii.

Wspomagająco jako uzupełnienie leczenia chorób serca i układu krążenia, takich jak nadciśnienie tętnicze, zastoinowa niewydolność krążenia, zaburzenia rytmu serca, w terapii atonicznych skurczów mięśni i drętwienia kończyn, w stanach depresji nerwowej, a także podczas rekonwalescencji po złamaniach kości lub w kompleksowym leczeniu osteoporozy. 

Pliki do pobrania

Laktomag B6  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Laktomag B6  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta