Czy tabletki na nadciśnienie wpływają na erekcję?
Mam 43 lata, od około miesiąca pojawił się problem z erekcją. Czy może to być spowodowane zażywaniem tabletek na nadciśnienie? Dodam, że nie palę papierosów.
W leczeniu nadciśnienia funkcjonują różne grupy leków, wśród nich są też takie, które mogą wywoływać opisywane przez Pana zaburzenia. Proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego, aby ew. zmodyfikował leczenie, dobierając do Pana najbardziej odpowiednie preparaty.
Tak, jest to prawdopodobne. Proszę jednak nie odstawiać leków bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Nadciśnienie tętnicze nieleczone będzie prowadziło do wielu poważnych powikłań więc omówić proszę raczej zmianę leczenia na inne, które nie będzie miało działań niepożądanych.
leki na nadciśnienie mogą powodwać zaburzenia erekcji
tak, niektóre leki na nadciśnienie mogą powodować zaburzenia erekcji, wskazana konsultacja z lekarzem prowadzącym w celu ewentualnej modyfikacji leczenia
Tak, leki z tych grup często powodują zaburzenia wzwodu
Tak, wszystko zależy od tego jakie leki pan przyjmuje.
Jeśli lek, który Pan stosuje należy do leków z grupy tzw. Beta-Blokerów, to mogą one powodować problem z erekcją.
Czy leki na nadciśnienie są bezpieczne dla zdrowia?
Czy leki stosowane w leczeniu nadciśnienia są bezpieczne dla zdrowia? Czy maja jakiś negatywny wpływ? Czy uregulowane ciśnienie krwi na tabletkach warunkuje długość życia na podobnym poziomie co ludziom, którzy są zdrowi?
Utrzymywanie prawidłowych wartości ciśnienia tętniczego przyczyna się do znacznego obniżenia tzw. ryzyka sercowo naczyniowego, czyli mówiąc w skrócie zmniejsza ryzyko zawału serca, udaru mózgu. Nadciśnienie tętnicze poza ww. zwiększa ponadto ryzyko rozwoju choroby nerek, oczu, tętniaków, zaburzeń rytmu serca. Leki hipotensyjne jak każde środki farmakologiczne mają pewne działania niepożądane, jednak bilans korzyści znacząco przewyższa ryzyko związane z ich stosowaniem.
Nawet jeśli pewne grupy lekow hipotensyjnych mają określone działania niepożądane to i tak odpowiednio dobrane powodują dużo więcej pożytku niż szkód.Nieleczone nadciśnienie powoduje rozwój wielu chorób , niektóre z nich bezpośrednio zagrażają życiu .
Każdy lek posiada objawy niepożądane i dlatego powinien być stosowany według wskazań lekarskich. Leki na nadciśnienie stosowane w ten sposób są bezpieczne dla zdrowia.
Leczenie nadciśnienia tętniczego lekami niesie za soba znacznie więcej korzyści niż ryzyk związanych z działaniami niepożądanymi stosowanych leków.
leki na nadciśnienie tętnicze są bezpieczne, należy stosować je rozważnie, byc pod kontrola lekarza POZ
Leki na nadciśnienie, podobnie jak każda substancja mają swoje działania nieporządane, ale zalecane są w leczeniu chorób gdyż ryzyko powikłań nieleczonego nadciśnienia tętniczego jest wyższe niż jakichkolwiek działań nieporządanych leków.
Nieleczone nadciśnienie tętnicze ma udekumentowany negatywny wpływ na długość i jakość życia, a odpowiednie leki i zmiana tryby życia pozwalają dłużej cieszyć się pełnym zdrowiem.
Leczenie nadciśnienia tętniczego lekami niesie za soba znacznie więcej korzyści niż ryzyk
Przyczyna nadciśnienia u młodej osoby ze zdrowym stylem życia
Witam, mam 23lata, 80kg, 187cm. Uprawiam sport, dużo biegam, gram w piłkę nożna, trzymam zdrowa dietę. Nie pale, nie pije alkoholu. Okazało się ze mam nadciśnienie, zacząłem brać leki egiramlon 10mgx10mg i po 6msc wykonałem holter ciśnieniowy i wynik jest gorszy niż przed braniem leków. Co robić?...
Zalecana konsultacja u kardiologa/ hipertensjologa.
Proszę umówić się na konsultację kardiologiczną, obecne leczenie nie daje oczekiwanych efektów , trzeba je zmodyfikować.Moze jest Pan obciążony chorobami układu sercowo-naczyniowego rodzinnie?
W przypadku pierwotnego nadciśnienia tętniczego, nie da się uchwycić jasnej przyczyny nadciśnienia. Jest to choroba wieloczynnikowa. W przypadku braku osiągnięcia docelowych wartości ciśnień wskazana jest intensyfikacja leczenia.
O czym świadczy podwyższony poziom leukocytów?
Moja żona dzisiaj odebrała wyniki badań. Poziom leukocytów wyniosl 16.000. Żona choruje na nadciśnienie, cukrzycę i sarkoidozę płuc. Zażywa bardzo dużo lekarstw. Ostatnio tzn. 3 tyg temu przechodziła zapalenie płuc. Bardzo proszę o interpretację tego wyniku. I co należy zrobić aby...
Z wynikami badań i dotychczasową dokumentacją medyczną proszę zgłosić się do lekarza. Interpretacja wyniku musi uwzględniać szczegółowy wywiad medyczny, historię choroby pacjenta (w tym również poprzednie bad.lab.), a także badanie przedmiotowe pacjenta. Przyczyny leukocytozy mogą być zarówno zapalne jak i niezapalne. Lekarz po uwzględnieniu w/w elementów i zbadaniu pacjentki wdroży odpowiednie zalecenia diagnostyczno-terapeutyczne.
podwyższony poziom leukocytów świadczy o stanie zapalnym organizmu
Celem dokładnej interpretacji wyników badań niezbędna jest znajomość wszystkich parametrów, a nie tylko wybiórczo wskazanych. Proszę skontaktować się z lekarzem, który podczas konsultacji szczegółowo zbierze wywiad, omówi przyczyny odchyleń od stanu prawidłowego, sposoby postępowania na przyszłość i ewentualnie przepisze niezbędne leki.
Podwyższony poziom leukocytów świadczy o silnym stanie zapalnym w organiźmie. Niezbędna jest znajomość wszystkich parametrów, a nie tylko wybiórczo wskazanych. Konieczna wizyta stacjonarna u lekarza rodzinnego.
Czy taka różnica ciśnień powinna martwić?
Moja mama od kilku dni boryka się z uporczywym kręceniem się w głowie, do tego dochodzą rano bóle głowy. Niepokoi mnie fakt, że zmierzyłam jej ciśnienie i na lewej ręce i ma ciśnienie 114/70/82, a na prawej wynosiło 114/72/86. Pomiar robiony był kilka razy w odstępach po godzinie. Mama...
Zalecana stacjonarna wizyta u lekarza.
Zalecana stacjonarna wizyta lekarska.
Jakie badania powinnam zrobić dodatkowo, czy do jakiego lekarza powinnam się udać, żeby wykluczyć choroby związane z tym podwyższonym tętnem i napięciem mięśni?
Od 3 miesięcy pojawiło się u mnie napięcie mięśni, szczególnie w nocy odczuwam, jak się wybudzam często (klatka piersiowa, plecy częściej) rano po przebudzeniu (dodatkowo napięcie w szyi trochę w nogach), często drżenie odczuwam, czasem kołatanie serca i podwyższone tętno (w nocy). W dzień...
Niezbędna jest pomoc specjalistyczna-konsultacja psychiatry (jak najszybsza), terapia psychologiczna. Dodatkowo-proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, który oceni bad.lab. i zbada Panią fizykalnie, wykona ekg, oceni, czy nie wymaga Pani uzupełnienia diagnostyki.
Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego który przeprowadzi dokładny wywiad i zaplanuje diagnostykę.
Zalecam stacjonarną wizytę u lekarza psychiatry
Zalecam zgłosić się do lek. psych. celem dobrania odpowiednich leków oraz zapraszam do mojego gabinetu, celem rozpoczęcia odpowiedniej terapii ( terapia wstępna służy do diagnozy problemu który powoduje opisane dolegliwości), wizyta u lek. rodzinnego również nie zaszkodzi celem dodatkowej konsultacji.
Czy jest to powód do niepokoju?
Jestem w 3 trymestrze ciąży i niepokoi mnie tętno mojego dziecka. Na 3 głównych USG wydaje się bardzo wysokie. 1 trymestr 158, 2 trymestr 157, 3 trymestr 152. Czytałam, że norma do 160, ale niepokoje się, że tak wysokie tętno może świadczyć o tym, że moje dziecko jest, chociażby...
Zalecana konsultacja z ginekologiem prowadzącym ciążę.
Czy lepiej jest, żeby wywołać miesiączkowanie czy nie?
Mam 48 lat i w marcu straciłam miesiączkę. Bardzo źle to przechodzę - skaczące ciśnienia, na przemian zimno i gorąco.
Zalecana stacjonarna wizyta u ginekologa.
Wskazana jest wizyta w Poradni Ginekologicznej. Wykonanie USG oraz oraz profil hormonów (FSH ,LH,estradiol, prolaktyna, hCG) i podstawowych badań z krwi.
Do jakiego lekarza powinnam się udać?
Mam bardzo dokuczliwą dolegliwość, z która borykam się już kilka lat. Nikt nie może sensownie opowiedzieć, co mi to wywołuje. Raz lub dwa razy w miesiącu oczywiście kilka lat temu było to co kilka dni, nagle bez niczego mam uczucie narastania ciśnienia w głowie i jego opadania, robię się...
zalecam bezzwłoczną kontrolę u neurologa
Czy lek na nerwicę lękową może być przyczyną takiego stanu rzeczy?
Od ok. 3 miesięcy przyjmuję lek na nerwicę lękową. Od ok. 2-3 tygodni zaobserwowałam u siebie niskie tętno (ok. 55, potrafi spaść poniżej 50) przy „normalnym” ciśnieniu, piski/szumy w uszach. Czy taki poziom tętna jest niepokojący?
Zalecana konsultacja z psychiatrą prowadzącym.
zalecana wizyta stacjonarna u lekarza POZ aby wykonać ekg, oraz kontrolna wizyta u lekarza psychiatry prowadzącego.
Czy jest to możliwe? Co mógłbym zrobić?
Od 7 lat choruję na serce. Do tej pory wykryto arytmię i nadciśnienie. Nigdy nie wspominałem, że przed zaczęciem się moich problemów przytyłem ok 20 kg w ciągu roku. Mam dni, że jest w porządku, a są gorsze, w których np. dwa dni się męczę, ponieważ serce co chwilę mi kołuje. Lekarz...
Zalecana konsultacja z kardiologiem prowadzącym leczenie.
Zalecana konsultacja z kardiologiem prowadzącym leczenie.
Zalecam konsultacje z lekarzem kardiologiem oraz dietetykiem klinicznym. Zapraszam na konsultacje dietetyczne w celu dobrania odpowiedniego modelu żywieniowego.
Pozdrawiam,
mgr Żaneta Petryka
Czy takie skoki ciśnienia to coś groźnego?
Praca od rana do wieczora (6-22) gdy wróciłam do domu ciśnienie 150/110 i po pół godziny gwałtownie spadło 113/50. Choruję na nadciśnienie. Już ciśnieniomierz nie chce mi w ogóle zmierzyć ciśnienia, a moim domownikom mierzy normalnie. Jaka może być tego przyczyna?
Konsultacja z lekarzem prowadzącym leczenie.
Może pojawila sie arytmia czyli niemiarowa praca serca . Wówczas elektroniczne ciśnieniomierze nie potrafią zmierzyć RR . Wskazana konsultacja u kardiologa i wykonanie EKG serca
Czy w tym przypadku może pomóc jeszcze neurolog, czy już psychiatra/psycholog?
Ojciec 63 lata, ok. 10 lat po udarze. Jakiś czas przed udarem wystąpił zawał. Leczony stale na nadciśnienie. Fizycznie w pełni sprawny, nie znam niestety większej ilości szczegółów udaru, w jakiej części mózgu miał miejsce itp. Problemem natomiast jest zmiana w zachowaniu...
Zalecana konsultacja psychiatryczna.
Czy jest możliwe, żebym w wieku 20 lat miała jakieś spore problemy zdrowotne?
Ostatnio widziałam jakiś artykuł o nagłej śmierci kogoś. Zaczęłam się strasznie bać. Zazwyczaj mam niskie ciśnienie, ale puls 80-95. Odczuwam kłucie w klatce piersiowej, ale podejrzewam nerwice. Jednak pomimo wszystko nadal boję się, że mogę mieć jakieś problemy z sercem, o których nie...
Zalecana stacjonarna wizyta lekarska.
Prawdopodobnie jest to nerwica lękowa. Wskazana wizyta u psychologa, a także u lekarza rodzinnego w celu wykonania badań laboratoryjnych oraz ekg .
Czym może być spowodowane pulsowanie w okolicy szyi?
Od kilku tygodni odczuwam pulsowanie w okolicy szyi tak w dołku między kośćmi obojczykowymi. To pulsowanie jest widoczne. Wzrasta wraz ze wzrostem ciśnienia. Leczenie się na ciśnienie. Gdy ciśnienie jest w normie, przy leżeniu, to pulsowanie jest odczuwalne. Zgrywa się z biciem serca. Nie...
Stacjonarna wizyta lekarska z wynikami wykonanych badań.
Przychodzę z prośbą o ukierunkowanie, do jakiego lekarza się zgłosić.
Dolega mi wiele rzeczy: bardzo dużej osłabienie, bóle mięśni, ospałość, (objawy jak przy zatruciu i grypie), problemy z pamięcią i koncentracją, zawroty głowy, napady zimna i gorąca, zdarzają się skoki ciśnienia. Dodam ze mam 21 lat i jestem kobietą.
Stacjonarna wizyta u lekarza rodzinnego, który podejmie decyzję co do dalszej diagnostyki i leczenia.
Czy sine paznokcie zawsze muszą oznaczać coś złego?
Zauważyłam, że czasami, nie zawsze pod płytką paznokcia skóra robi mi się fioletowa. Tak jak wspomniałam - nie jest to ciągłe tylko czasami. Moje ręce nie są sine, tylko raczej blade widać mi żyły na palcach. Zazwyczaj też moje dłonie są zimne, mam też zazwyczaj niskie ciśnienie krwi....
Zalecana stacjonarna wizyta lekarska.
Czy któreś z moich przypuszczań może być prawdą?
Seniorka lat 78 z dnia na dzień dostała wysokie ciśnienie, zawroty głowy, zaczęła się przewracać, utrudnione czucie w nogach, którego już nie uzyskała. Dzisiaj pojawiły się problemy z nietrzymaniem moczu, ślinotok i jak siedzi, nie utrzymuje równowagi, tylko leci...
Konieczna pilna diagnooza i pomoc medyczna.
Czy będę go musiała już brać całe życie?
Dostałam lek na zbyt wysokie tętno, żeby pomóc mi polepszyć kondycję fizyczną. Czy to znaczy, że mam niewydolność lub niedokrwistość serca? Lekarz nic nie powiedział.
Należy skonsultować się z lekarzem, który przepisał lek.