e-Recepta online

Umów się na konsultację lekarską i uzyskaj receptę w 5 minut.

4,88/5  74 tys. opinii
lub wypełnij formularz

e-Recepta na SMS w 5 min / 79 zł

pole wymagane
pole wymagane
pole wymagane
pole wymagane
pole wymagane
pole wymagane
pole wymagane

Czym jest e-Recepta?

 

 • e-Receptę można otrzymać bez konieczności wychodzenia z domu, dzięki skorzystaniu z e-Wizyty,
 • brak ryzyka, że otrzymana recepta gdzieś się zawieruszy bądź będzie problem z jej odczytaniem - potrzebny nam jest tylko 4-cyfrowy kod oraz numer PESEL,
 • dawkowanie czy wszelkie zalecenia dotyczące farmakoterapii dostępne są do wglądu w każdej chwili na Internetowym Koncie Pacjenta, co może pomóc w rozwianiu wszelkich wątpliwości,
 • lekarz posiada wgląd do historii leczenia farmakologicznego - stąd istnieje możliwość przedłużania wcześniej wystawionych recept.

 

 

 

Jak działa recepta online?

 

e‑Recepta to elektroniczne wydanie zwykłej, papierowej recepty jaką lekarz wypisuje w trakcie wizyty w gabinecie. e-Recepta jest główną obowiązującą formą recept wystawianych przez lekarzy – tradycyjna forma może być wydana jedynie w kilku wyjątkowych sytuacjach. Zamiast wersji papierowej otrzymujemy 4-cyfrowy kod, który podajemy w aptece wraz z naszym numerem PESEL. Natomiast dawkowanie i zalecenia dostępne będą do sprawdzenia na Internetowym Koncie Pacjenta, bez ryzyka, że karteczka z dawkowaniem gdzieś zaginie lub nie będziemy w stanie odczytać pisma lekarza.

 

Zdecydowanie największą zaletą elektronicznych recept jest możliwość jej otrzymania bez stawiania się w gabinecie lekarskim – można ją otrzymać bez wychodzenia z domu, w trakcie e-Wizyty za pośrednictwem platformy haloDoctor.

 

Z 4-cyfrowego kodu korzystać można w dowolnej aptece, system został rozpowszechniony w całej Polsce i od początku 2020 roku wszyscy lekarze wystawiają e-Recepty. Otrzymać ją można poprzez każdą z form kontaktu z lekarzem - dzięki stacjonarnej wizycie w gabinecie, rozmowie telefonicznej czy wideokonsultacji dostępnej na naszej platformie. Przepisana przez lekarza Recepta online jest do użytku pacjenta już po kilku minutach od jej wystawienia. Kod zostaje wysłany jako wiadomość SMS, plik PDF na wcześniej podany adres email bądź będzie widnieć na Internetowym Koncie Pacjenta. Plik PDF zawiera w sobie całą receptę - razem z kodem QR, który można zeskanować w aptece, bez konieczności podawania PESELu. Portal Pacjenta pozwala także na dostęp do poprzednich recept, co umożliwia lekarzowi wgląd do nich i ewentualne przedłużenie bez dostarczania dokumentacji medycznej z przychodni.

 

Termin ważności e-Recepty wystawionej online nie różni się od tego dotyczącego recepty tradycyjnej. Zazwyczaj jest to 7, 30, 120 lub 365 dni, w zależności od rodzaju leku i decyzji lekarza. Należy jednak pamiętać, że oprócz sytuacji, w której rodzic ma dostęp do e-Recept swojego nieletniego dziecka, nie ma możliwości wypisania ich na inną osobę niż na siebie. W przypadku kiedy chcemy otrzymać receptę w imieniu małżonka nie jest to możliwe, on/ona musi osobiście skontaktować się z lekarzem. Receptę online można otrzymać także nie posiadając ubezpieczenia zdrowotnego, z tym że będzie ona 100% płatna, bez refundacji.

 

Jeśli posiadamy wyniki wcześniej wykonanych badań, jest możliwość umówienia się na e-Wizytę celem konsultacji i w razie potrzeby przepisania e-Recepty. Nie da się natomiast otrzymać recepty na pożądane leki “profilaktycznie”, zawsze musi być ku temu wyraźne uzasadnienie. Konsultacja online pozwala na wystawianie recept na każdego rodzaju preparaty, nawet jeśli chodzi o leczenie psychiatryczne - oczywiście po zebraniu pełnego wywiadu lekarskiego. Jeśli dany lek natomiast nie jest dopuszczony do obrotu w Polsce, lekarz nie może wystawić na niego e-Recepty. Podobnie w drugą stronę - nie da się zrealizować recepty wystawionej za granicą na preparat niedostępny w Polsce. Jeżeli dojdzie do sytuacji, w której wcześniej wystawiona recepta się przeterminuje - nie można jej już wykupić, konieczna jest powtórna konsultacja z lekarzem.

 

Oprócz przepisywania e-Recept online istnieje także opcja wystawiania e-Skierowań oraz e-Zwolnień.

 

 

Wypełnij formularz
e-Recepta

e‑Receptę otrzymasz bez wychodzenia z domu, jeżeli:

 

 • potrzebujesz przedłużenia terapii wcześniej stosowanymi lekami,
 • potrzebujesz nowej recepty na przyjmowane leki,
 • chcesz otrzymać na tabletki antykoncepcyjne,
 • potrzebujesz szybkiej antykoncepcji awaryjnej.

 

W jaki sposób otrzymam e-Receptę?

 

 • w formie kodu SMS, który razem z Twoim nr PESEL wystarczy podać w aptece,
 • w formie pliku PDF przesłanego na maila, który wystarczy przekazać do zeskanowania w aptece,
 • jeżeli posiadasz Indywidualne Konto Pacjenta, e-Recepta pojawi się także w Twoim profilu.

 

Lekarz może wystawić dla Ciebie e‑Receptę także na inne leki:

Rp
RP
Rpw
RPW
Leki recepturowe
Leki recepturowe
e-Recepta

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Na jakie leki otrzymam e-Receptę w haloDoctor?

Lekarze udzielający konsultacji przez platformę haloDoctor mogą wystawić e-Receptę na dowolny istniejący lek. Należy jednak pamiętać, że każda e-Recepta jest dokumentem wystawianym tylko w uzasadnionych przypadkach.

Ile muszę czekać na wystawioną e-Receptę?

e-Recepta zostanie wystawiona w trakcie lub niezwłocznie po konsultacji online i powinna dotrzeć do pacjenta w ciągu kilku minut (SMSem lub emailem).

Ile kosztuje konsultacja z wystawieniem e-Recepty?

Ceny takiej konsultacji zaczynają się od 49 zł. W haloDoctor to lekarze decydują o koszcie usługi, dlatego ceny między poszczególnymi specjalistami mogę się różnić.

Jak mogę zapłacić za konsultację lekarską z wystawieniem e-Recepty?

Za konsultacje lekarskie realizowane za pośrednictwem haloDoctor płatności dokonuje się w formie przedpłaty PayU.

Dlaczego muszę płacić za wystawienie e-Recepty?

Lekarze udzielający konsultacji na platformie haloDoctor prowadzą indywidualne praktyki lekarskie lub są pracownikami podmiotów leczniczych, które nie posiadają kontraktu z NFZ pozwalającego na pokrycie kosztów konsultacji w ramach ubezpieczenia zdrowotnego.

Zalety eRecepty

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
nie można zgubić eRecepty
Wygoda
Wygoda
bez wychodzenia z domu
i dojazdów do lekarza
Szybkość
Szybkość
eReceptę uzyskasz nawet
w 15 minut
Czytelność
Czytelność
nie istnieje ryzyko błędnego
odczytania eRecepty

Co mówią o nas pacjenci

Przeczytaj co mówią pacjenci, którzy zarezerwowali eWizytę przez serwis haloDoctor
ocena 5,0
Polecam Panią doktor w 100%. Bardzo kompetentna i miła osoba. Wszystko wytłumaczyła bardzo dokładnie co do zaleceń.
ocena 5,0 / 269 opinii
Sylwia Dżaman
lekarz
ocena 5,0
Jak zawsze Pani Doktor merytorycznie i bardzo profesjonalnie.
ocena 5,0 / 374 opinie
dr n. med. Marta Mazur
internista, androlog
ocena 5,0
Cenna wizyta, Pani Elżbieta przesympatyczna i bardzo kompetentna. Polecam, pełne zaangażowanie lekarza.
ocena 5,0 / 115 opinii
lekarz medycyny Elżbieta Karolczuk-Matyja
okulista dziecięcy, okulista
ocena 5,0
Bardzo konkretnie i profesjonalnie, polecam.
ocena 5,0 / 34 opinie
lek. med. Natalia Nowak
anestezjolog
Więcej