Czy tabletki na nadciśnienie wpływają na erekcję?
Mam 43 lata, od około miesiąca pojawił się problem z erekcją. Czy może to być spowodowane zażywaniem tabletek na nadciśnienie? Dodam, że nie palę papierosów.
W leczeniu nadciśnienia funkcjonują różne grupy leków, wśród nich są też takie, które mogą wywoływać opisywane przez Pana zaburzenia. Proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego, aby ew. zmodyfikował leczenie, dobierając do Pana najbardziej odpowiednie preparaty.
Tak, jest to prawdopodobne. Proszę jednak nie odstawiać leków bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Nadciśnienie tętnicze nieleczone będzie prowadziło do wielu poważnych powikłań więc omówić proszę raczej zmianę leczenia na inne, które nie będzie miało działań niepożądanych.
leki na nadciśnienie mogą powodwać zaburzenia erekcji
tak, niektóre leki na nadciśnienie mogą powodować zaburzenia erekcji, wskazana konsultacja z lekarzem prowadzącym w celu ewentualnej modyfikacji leczenia
Tak, leki z tych grup często powodują zaburzenia wzwodu
Tak, wszystko zależy od tego jakie leki pan przyjmuje.
Jeśli lek, który Pan stosuje należy do leków z grupy tzw. Beta-Blokerów, to mogą one powodować problem z erekcją.
O czym świadczy podwyższony poziom leukocytów?
Moja żona dzisiaj odebrała wyniki badań. Poziom leukocytów wyniosl 16.000. Żona choruje na nadciśnienie, cukrzycę i sarkoidozę płuc. Zażywa bardzo dużo lekarstw. Ostatnio tzn. 3 tyg temu przechodziła zapalenie płuc. Bardzo proszę o interpretację tego wyniku. I co należy zrobić aby...
Z wynikami badań i dotychczasową dokumentacją medyczną proszę zgłosić się do lekarza. Interpretacja wyniku musi uwzględniać szczegółowy wywiad medyczny, historię choroby pacjenta (w tym również poprzednie bad.lab.), a także badanie przedmiotowe pacjenta. Przyczyny leukocytozy mogą być zarówno zapalne jak i niezapalne. Lekarz po uwzględnieniu w/w elementów i zbadaniu pacjentki wdroży odpowiednie zalecenia diagnostyczno-terapeutyczne.
podwyższony poziom leukocytów świadczy o stanie zapalnym organizmu
Celem dokładnej interpretacji wyników badań niezbędna jest znajomość wszystkich parametrów, a nie tylko wybiórczo wskazanych. Proszę skontaktować się z lekarzem, który podczas konsultacji szczegółowo zbierze wywiad, omówi przyczyny odchyleń od stanu prawidłowego, sposoby postępowania na przyszłość i ewentualnie przepisze niezbędne leki.
Podwyższony poziom leukocytów świadczy o silnym stanie zapalnym w organiźmie. Niezbędna jest znajomość wszystkich parametrów, a nie tylko wybiórczo wskazanych. Konieczna wizyta stacjonarna u lekarza rodzinnego.
Czy leki na nadciśnienie są bezpieczne dla zdrowia?
Czy leki stosowane w leczeniu nadciśnienia są bezpieczne dla zdrowia? Czy maja jakiś negatywny wpływ? Czy uregulowane ciśnienie krwi na tabletkach warunkuje długość życia na podobnym poziomie co ludziom, którzy są zdrowi?
Utrzymywanie prawidłowych wartości ciśnienia tętniczego przyczyna się do znacznego obniżenia tzw. ryzyka sercowo naczyniowego, czyli mówiąc w skrócie zmniejsza ryzyko zawału serca, udaru mózgu. Nadciśnienie tętnicze poza ww. zwiększa ponadto ryzyko rozwoju choroby nerek, oczu, tętniaków, zaburzeń rytmu serca. Leki hipotensyjne jak każde środki farmakologiczne mają pewne działania niepożądane, jednak bilans korzyści znacząco przewyższa ryzyko związane z ich stosowaniem.
Nawet jeśli pewne grupy lekow hipotensyjnych mają określone działania niepożądane to i tak odpowiednio dobrane powodują dużo więcej pożytku niż szkód.Nieleczone nadciśnienie powoduje rozwój wielu chorób , niektóre z nich bezpośrednio zagrażają życiu .
Każdy lek posiada objawy niepożądane i dlatego powinien być stosowany według wskazań lekarskich. Leki na nadciśnienie stosowane w ten sposób są bezpieczne dla zdrowia.
Leczenie nadciśnienia tętniczego lekami niesie za soba znacznie więcej korzyści niż ryzyk związanych z działaniami niepożądanymi stosowanych leków.
Leczenie nadciśnienia tętniczego lekami niesie za soba znacznie więcej korzyści niż ryzyk związanych z działaniami niepożądanymi stosowanych leków.
Leczenie nadciśnienia tętniczego lekami niesie za soba znacznie więcej korzyści niż ryzyk związanych z działaniami niepożądanymi stosowanych leków.
leki na nadciśnienie tętnicze są bezpieczne, należy stosować je rozważnie, byc pod kontrola lekarza POZ
Leki na nadciśnienie, podobnie jak każda substancja mają swoje działania nieporządane, ale zalecane są w leczeniu chorób gdyż ryzyko powikłań nieleczonego nadciśnienia tętniczego jest wyższe niż jakichkolwiek działań nieporządanych leków.
Nieleczone nadciśnienie tętnicze ma udekumentowany negatywny wpływ na długość i jakość życia, a odpowiednie leki i zmiana tryby życia pozwalają dłużej cieszyć się pełnym zdrowiem.
Leczenie nadciśnienia tętniczego lekami niesie za soba znacznie więcej korzyści niż ryzyk
Przyczyna nadciśnienia u młodej osoby ze zdrowym stylem życia
Witam, mam 23lata, 80kg, 187cm. Uprawiam sport, dużo biegam, gram w piłkę nożna, trzymam zdrowa dietę. Nie pale, nie pije alkoholu. Okazało się ze mam nadciśnienie, zacząłem brać leki egiramlon 10mgx10mg i po 6msc wykonałem holter ciśnieniowy i wynik jest gorszy niż przed braniem leków. Co robić?...
Zalecana konsultacja u kardiologa/ hipertensjologa.
Proszę umówić się na konsultację kardiologiczną, obecne leczenie nie daje oczekiwanych efektów , trzeba je zmodyfikować.Moze jest Pan obciążony chorobami układu sercowo-naczyniowego rodzinnie?
W przypadku pierwotnego nadciśnienia tętniczego, nie da się uchwycić jasnej przyczyny nadciśnienia. Jest to choroba wieloczynnikowa. W przypadku braku osiągnięcia docelowych wartości ciśnień wskazana jest intensyfikacja leczenia.
Należy zgłosić się do kardiologa. Należy również ponownie zweryfikować czy przyczyny nadciśnienia wtórnego na pewno nie występują.
Czy leki na nadciśnienie mogą zwiększyć skłonność do powstawania sińców?
Od dwóch dni chodzę na masaż klasyczny kręgosłupa do fizjoterapeuty w ośrodku rehabilitacyjnym. Niestety masaż strasznie boli i nieraz mam ochotę stamtąd wyjść. Na początku myślałam, że to normalne, że musi boleć, ale dzisiaj po drugim masażu na barkach zrobiły mi się od tego siniaki. Czy...
Zalecana konsultacja z fizjoterapeutą wykonującym masaż.
Wysokie ciśnienie i poczucie gorącej głowy - co mogę zrobić, aby odnaleźć przyczynę?
Mam 61 lat, choruję na nadciśnienie, ale od 2 tygodni ciśnienie wzrosło oraz mam wysoki puls.Czuję, że robi mi się gorąco w głowę. Byłam już u lekarza, 3 dni w szpitalu, kilka razy było wzywane pogotowie, ale nic się nie zmieniło. Dostawałam leki, które...
Wskazana konsultacja kardiologiczna.
należy kontrolowac ciśnienie 6 x razy dziennie i zgłosić się do internisty
Zalecana konsultacja kardiologiczna.
Powracające uczucie ciężkości i ucisk - od czego rozpocząć diagnozowanie?
Mam 43 lata. Od około 3 tygodni mam cyklicznie nawracający problem. Otóż uciska mnie w tak zwanym dołku piersiowym. Jest to ucisk, uczucie ciężkości nie ból. To trwa 2- 3 dni, a potem mija. Czasem tę ciężkość czuję w żołądku, tak jakbym miała powieszony kamień u szyi, który...
Proszę zgłosić się również do lek. rodz./internisty. Po pogłębieniu wywiadu i zbadaniu Pani będzie możliwe postawienie wstępnej diagnozy i zlecenie badań dodatkowych, a następnie wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Pani dolegliwość może mieć wiele przyczyn, dlatego niezbędna będzie wizyta osobista u Pani lekarza rodzinnego z dokładnym zebraniem wywiadu i badaniem fizykalnym. Lekarz na tej podstawie zleci potrzebne badania i ustali dalsze postępowanie diagnostyczne i lecznicze.
Jeżeli rodzice mają nadciśnienie, to może wystąpić również u mnie?
Rodzice mają nadciśnienie, ja aktualnie jestem w okresie dojrzewania, i nie mam jakichkolwiek problemów z sercem, zawsze po pomiarach było w porządku, a nawet powiedziałbym że idealnie. Nurtuje mnie to, czy jest taka możliwość, że mogę odziedziczyć nadciśnienie tętnicze po rodzicach? Czy...
Tak, czymnik genetyczne ma znaczeniu w pojawieniu się nadciśnienia tętniczego
Tak, skłonność do nadciśnienia tętniczego jest również uwarunkowana genetycznie.
Do wystąpienia nadciśnienia tętniczego rzeczywiście przyczyniają się uwarunkowania genetyczne.
Jaka może być przyczyna nadciśnienia po szczepieniu?
13 grudnia szczepiłem się szczepionką J&J. Następnego dnia miałem typowe objawy - gorączka, dreszcze. Dwa dni później dostałem mocnego ucisku klatki piersiowej + od czasu do czasu uczucie palenia na środku klatki z podwyższonym ciśnieniem ~150/90/100. Normalne ciśnienie przed...
Zalecana stacjonarna wizyta lekarska.
Gdzie udać się w przypadku zespołu metabolicznego?
Szukam pomocy, od kilku lat krążę po lekarzach i bez skutku, mam zdiagnozowany zespół metaboliczny, insulinooporność, nadciśnienie i zakrzepicę żył jak sądzę. Bo puchną mi stopy i łydki oraz sinieją. Nie wiem gdzie juz szukać pomocy.
Właściwymi poradniami mogą być poradnia chorób metabolicznych/poradnia nadciśnienia tętniczego (bądź kardiologiczna)/poradnia endokrynologiczna. Skierowanie do poszczególnych z nich, w przypadku uzasadnionych wskazań, wystawia lekarz rodzinny, natomiast lekarz konsultujący w poradni specjalistycznej - po przeprowadzonej konsultacji, ocenia wskazania do objęcia pacjenta opieką stałą poradni.
Diabetolog, kardiolog-hipertensjolog, chirurg naczyniowy
Czy osoba z przewlekłymi chorobami może stosować siarkę organiczną?
Czy osoba w wieku 71 lat mająca przewlekłą chorobę serca (stymulator), chorobę nerek, nadciśnienie, otyłość, problemy ze stawami i powracającą dnę moczanową może przyjmować siarkę organiczną? Tata przyjmuje ogromną ilość leków, a podobno siarka dobrze wpływa na...
Proszę stosować się do zaleceń lekarskich i samodzielnie nie przyjmować innych preparatów.
Po konsultacji z lekarzem rodzinnym, można rozważyć przyjęcie
Czy stosowanie antybiotyku na boreliozę koliduje ze szczepieniem przeciw COVID-19?
Moja mama choruje od ponad roku na boreliozę. Obecnie jest w trakcie zażywania 3. partii antybiotyku. Szczepienie na COVID wypada jej jeszcze w trakcie brania antybiotyku. Moja mama ma 63 lata i liczne choroby przewlekłe: cukrzyca, otyłość, nadciśnienie, borelioza. Czy zażywanie antybiotyku może...
Nie stanowi to przeciwwskazania. Ostateczna decyzję podejmie lekarz kwalifikujacy do szczepienia.
Stosowanie antybiotyków nie jest przeciwwskazaniem do szczepienia.
Nie jest to przeciwwskazaniem do szczepienia
nie koliduje leczenie ze szczepieniem
stosowanie antybiotyku nie koliduje ze szczepieniem
Jak obniżyć podwyższone ciśnienie po przejściu COVID-19?
Po przebytym COVID-19 (bezobjawowo), po około tygodniu od wyzdrowienia mam podwyższone ciśnienie i puls, ciśnienie waha się w granicach 139/75/75 i dochodzi do 155/87/91. Mam tez problem w złapaniu głębokiego oddechu, zapisana jestem do kardiologa i za 3 tygodnie mam wizytę, a nerwy na granicy...
Można włączyć leczenie, proszę o kontakt. Konieczna będzie wizyta u kardiologa, leki doraźnie zastosowane pomogą tylko w oczekiwaniu na wizytę u specjalisty
Należy zgłosić się do lekarza prowadzącego- może być nawet online.
Ograniczenie soli w diecie, więcej ruchu, redukcja masy ciała - to niektóre działania pozafarmakologiczne obniżające ciśnienie
Czy z lekami na menopauzę i nadciśnienie mogę stosować napary z owocu głogu?
Jestem w okresie menopauzy i oczywiście pojawiło się szaleństwo hormonów, a to ujemnie odbiło się na moim ciśnieniu krwi. Z uwagi na to, że nie mogę stosować HTZ, mój lekarz ginekolog polecił mi stosowanie Promensil Forte, a lekarz kardiolog zalecił ramipryl, dawkę dzienną 1,25 mg.
Czy mogę...
Bez żadnych obaw, proszę stosować .
Prawidłowe ciśnienie krwi dla mężczyzny po 70-tce
Mam ukończone 78 lat - jakie ciśnienie jest prawidłowe dla mężczyzn w takim wieku (rano i wieczorem)?
Dobry wieczór, docelowe ciśnienie w Pana przypadku zależy od chorób współistniejących.
Prawidłowy zakres ciśnień dla osób w Pana wieku to 130-139/70-79 mmHg.
Optymalna wartość ciśnienia tętniczego uzyskanego po leczeniu farmakologicznym uzależniona jest od wcześniejszych wartości RR.
Bardzo wysokie ciśnienie - co robić?
Mam nadciśnienie. Nie leczone. Dawno nie mierzyłem, kilka tygodni temu miałem 160/100 i około tego. Dziś mam 210/105, czy potrzebuje leku?
Proszę natychmiast zgłosić się do lekarza - na SOR lub do Nocnej Pomocy Lekarskiej.Cisnienie tego rzędu grozi przełomem nadciśnieniowych, stanem bezpośrednio zagrażającym życiu. Może Pan tez wezwać Pogotowie.Konieczne jest natychmiastowe obniżenie wartości ciśnienia tętniczego.Jesli ma Pan w domu Captopril lub Nitrendypine proszę wziąć 1tabletkę.Wymaga Pan stałego leczenia.
Proszę natychmiast zgłosić się do lekarza - na SOR lub do Nocnej Pomocy Lekarskiej.Cisnienie tego rzędu grozi przełomem nadciśnieniowych, stanem bezpośrednio zagrażającym życiu. Może Pan tez wezwać Pogotowie.Konieczne jest natychmiastowe obniżenie wartości ciśnienia tętniczego.Jesli ma Pan w domu Captopril lub Nitrendypine proszę wziąć 1tabletkę.Wymaga Pan stałego leczenia.
Proszę pojechać na SOR lub zadzwonic na pogotowie ratrunkowe
Wymaga Pan natychmiastowego leczenia.
Konieczny pilny kontakt z lekarzem.
Ciśnienie rzędu 210/105 to wskazanie do pilnego kontaktu z lekarzem - prawdopodobnie zostanie włączone niezwłocznie leczenie farmakologiczne nadciśnienia tętniczego.
Należy pilnie zgłosić się do lekarza. Konieczne jest doraźne pilne obniżenie ciśnienia jak i terapia przewlekła
W takiej sytuacji należy zgłosić się do lekarza natychmiast i wdrożyć leczenie.
Zmiana leczenia nadciśnienia tętniczego przez konsultację online
Czy możliwe jest zmienienie leczenia nadciśnienia poprzez e-wizytę i e-receptę?
Obecnie raz dziennie przyjmuję Metoprolol, wcześniej miałem 140-150/80-85 przy pulsie ~90, obecnie 125-135/65-70 przy pulsie ~60-75. Czy to nadal za dużo?
W trakcie teleporady można nauczyć pacjenta właściwego=klinicznego pomiaru RR i "ustawić" leczenie prowadzące do normalizacji RR.
Jak najbardziej w trakcie porady można dokonać kontroli oraz ewentualnej modyfikacji leczenia nadciśnienia tętniczego.
Tak leczenie NT można prowadzić online.
Jak najbardziej jest to możliwe, podane wartości CTK wymagają korekty farmakoterapii.
Niskie ciśnienie po wstawieniu rozrusznika serca
Czy ciśnienie poniżej 90/ 60 po wstawieniu rozrusznika serca jest naturalne?
Zaznaczę, że zawsze miałam wysokie ciśnienie i przyjmuję leki na nadciśnienie.
Po implantacji rozrusznika ciśnienia nie powinny ulec obniżeniu. Sugeruję kontakt na początek z lekarzem rodzinnym lub kardiologiem, który prowadzi Pani chorobę.
Zalecana konsultacja kardiologiczna