Lekarz psychiatra online

Potrzebujesz szybko specjalistycznej porady lekarza psychiatry? Nie chcesz dojeżdżać kilkunastu kilometrów albo czekać na poradę tygodniami? Dzięki haloDoctor możesz teraz szybko i bez wychodzenia z domu skonsultować swoje objawy z psychiatrą przez internet.
Specjaliści dostępni od ręki

Konsultacja online z psychiatrą
- co można skonsultować w trakcie eWizyty?

Te symptomy możesz omówić, podczas rozmowy z psychiatrą online:
  • poczucie winy lub bezradność
  • unikanie kontaktów towarzyskich
  • uczucie ciągłego napięcia lub zmęczenia fizycznego
  • halucynacje
  • smutek, ogólne przygnębienie
  • bezsenność
  • nagłe zmiany nastroju
  • lęki
Umów wizytę u psychiatry online
Strach przed wizytą stacjonarną u psychiatry, często nadal występuje u wielu osób. Pacjenci często nie wiedzą, czego mogą się spodziewać i zamiast pozytywnego nastawienia, mają w sobie paraliżujący strach. Podczas spotkania z psychiatrą poruszane są również często wstydliwe kwestie, które mogą powodować dyskomfort. Nierzadko zdarza się też, że wizyta w gabinecie, jest ciągle odkładana, co nie przynosi dobrych skutków. Czy nie byłoby więc bardziej komfortowo, jeśli pacjent mógłby odbyć konsultacje z psychiatrą z bezpiecznego dla niego miejsca?

Idealnym do tego narzędziem, są e‑Wizyty, dzięki którym pacjent unika długiego czasu oczekiwania na wizytę, tak jak często się to zdarza w przypadku tych stacjonarnych. Możliwość uzyskania fachowej pomocy bez wychodzenia z domu jest niewątpliwym ułatwieniem dla osób z mniejszych miejscowości, dla których dojazd może stanowić problem.

Nie zastanawiaj się długo i wybierz poradę psychiatry online, dzięki której możesz poczuć się lepiej. Czas zadbać o własne zdrowie!
Krok 1
Krok 1
Umawiasz się
na telekonsultację
line
arrow
Krok 2
Krok 2
Opłacasz usługę: przelew,
karta PayU
line
arrow
Krok 3
Krok 3
Bierzesz udział w zdalnej
konsultacji Czat/Wideo/Tel
line
arrow
Krok 4
Krok 4
Otrzymujesz diagnozę
i e-Receptę
eRecepta od psychiatry
To jednak nie koniec zalet konsultacji psychiatrycznej online. Kolejnym udogodnieniem jest eRecepta, którą możesz otrzymać po eWizycie. Nie musisz dodatkowo zakładać konta – eReceptę otrzymasz w formie kodu SMS-em lub w wiadomości mailowej.
e-Recepta może być wystawiona na leki typu:
RP RP
RPW RPW
Leki recepturowe Leki recepturowe
Formy konsultacji
Konsultacje online z psychiatrą możesz odbyć w kilku wygodnych formach kontaktu. Wystarczy wybrać godzinę u wybranego psychiatry oraz sposób kontaktu.
Telefon Telefon
Czat Czat
Wideoczat Wideoczat
e-Recepta
Jakie pytania zadaje psychiatra na pierwszej wizycie?

Lekarz będzie chciał Cię na pewno poznać oraz dowiedzieć się co skłoniło Cię do odwiedzenia jego gabinetu. Zapyta o Twoje samopoczucie, emocje, dolegliwości, czy problemy, z którymi się zmagasz. Bardzo często w celu dokładnego rozpoznania problemu, specjalista zapyta również o możliwe problemy ze snem, koncentracją, pamięcią lub codzienną aktywnością. Są to bardzo podstawowe kwestie, które pomogą psychiatrze w ukierunkowaniu drogi do postawienia bardziej szczegółowej diagnozy. 

Czy psychiatra pyta również o kwestie prywatne?

Wiele osób unika wizyty u psychiatry ze względu na rozmowę o prywatnych aspektach życia, które dla pacjenta mogą być niewygodne. Warto jednak pamiętać o tym, że im więcej informacji wie o Tobie lekarz, 
tym łatwiej będzie mu Tobie pomóc. Oznacza to, że chce on Cię po prostu dobrze poznać i postawić trafną diagnozę. Oto kilka kwestii, które bardzo często poruszane są podczas wizyt: relacje z członkami rodziny, choroby rodzinne, uzależnienia, związki i relacje partnerskie, samoocena, zainteresowania, czy Twoje mocne i słabe strony. 

Czy podczas konsultacji online otrzymam e-Zwolnienie lub e-Receptę?

Nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ tak naprawdę to zależy. Lekarz każdorazowo sam decyduje, czy występuje zasadność, aby taki dokument wystawić pacjentowi. 
Nie powinniśmy wychodzić z założenia, że zawsze podczas e-Wizyty otrzymamy e-Receptę na pożądane przez nas leki, czy L4 z pracy. Lekarz najpierw musi przeprowadzić bardzo szczegółowy wywiad z pacjentem i dopiero po postawieniu diagnozy zadecyduje, czy zachodzi konieczność, aby któryś z dokumentów wystawić pacjentowi. 

Czy podczas e-Wizyty u psychiatry otrzymam fachową pomoc?

Jak najbardziej tak. Wizyta online u psychiatry w zasadzie niewiele różni się od tej w gabinecie stacjonarnym specjalisty. Zarówno podczas e-Wizyty, jak i tej na miejscu, lekarz przeprowadzi z nami wywiad, zada nam istotne pytania oraz wystawi diagnozę. W większości przypadków nie ma konieczności, aby fizycznie pojawić się w gabinecie psychiatry. Wielu pacjentów ceni sobie możliwość odbycia wizyty u specjalisty z komfortowego dla siebie miejsca. 

Czy na L4, będzie widniała informacja, że pochodzi ono od psychiatry?

Nie, na e-Zwolnieniu, które zostanie przekazane pracodawcy, nie będzie informacji o tym, który lekarz je wystawił. Nie musimy się zatem obawiać sytuacji, że te informacje zostaną przekazane innym postronnym osobom. Pracownik nie ma obowiązku informować swojego pracodawcę, z jakiego powodu przybywa na zwolnieniu lekarskim. Jeśli w jego odczuciu są to zbyt prywatne kwestie, może te informacje zachować dla siebie.

Najnowsze pytania pacjentów
2024-02-05
Czy zapisując się na konsultację, mam szansę ma pomóc?
Od kilku dni cierpię na napady nieuzasadnionego w danym momencie lęku. Wczoraj wieczorem objawy zaczęły się nasilać,...
2024-02-02
Badanie krwi, a zaburzenia psychiczne.
Poziom, jakich witamin (oprócz witaminy D) warto sobie zbadać, żeby wykluczyć somatyczne podłoże depresji,...
2024-01-30
Czy w tym wieku może to wskazywać na raka płuc bez innych objawów tylko te 2?
Mam 18 lat i od pewnego czasu mam 2 dokuczliwe objawy. Od jakiegoś miesiąca, bo pod koniec grudnia zacząłem odczuwać...
Wszystko co musisz
wiedzieć o L4
Sprawdź! Sprawdź!
Baza wiedzy o L4
Baza wiedzy
o e-Recepcie
Sprawdź! Sprawdź!
Baza wiedzy o L4
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4