Magvit B6

Nazwa Produktu Leczniczego
Magvit B6
Nazwa powszechnie stosowana
Magnesii lactas + Pyridoxini hydrochloridum
Postać farmaceutyczna
Tabletki dojelitowe
Substancja czynna
Magnesii lactas dihydricus (dwuwodny) 470 mg + Pyridoxini hydrochloridum (Vitaminum B6) 5 mg
Podmiot odpowiedzialny
Angelini Pharma Polska Sp. z o.o.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Magvit B6 - podstawowe informacje o leku:

Magvit B6 to lek, który zawiera sól magnezową kwasu mlekowego oraz witaminę B6 (chlorowodorek pirydoksyny). Magnez jest niezbędny dla organizmu, ponieważ reguluje przepływ jonów w komórce, zmniejsza pobudliwość nerwowo-mięśniową i wpływa na strukturę kości. Niedobór magnezu może prowadzić do nadpobudliwości, trudności z koncentracją uwagi i zasypianiem, zwiększonej podatności na stresy oraz zaburzeń pracy mięśni. Ponadto, niedobór magnezu zwiększa ryzyko chorób serca i nadciśnienia tętniczego. Witamina B6 ułatwia wchłanianie i transport magnezu z przewodu pokarmowego do krwi oraz zmniejsza ilość magnezu wydalanej z moczem, co pozwala na zabezpieczenie prawidłowej wewnątrzkomórkowej puli magnezu. Brak witaminy B6 może prowadzić do stanów zapalnych skóry i błon śluzowych, zaburzeń psychicznych, drgawek, zapalenia wielonerwowego oraz niedokrwistości wynikającej z niedoboru hemoglobiny. Magvit B6 jest wskazany do profilaktyki i leczenia niedoborów magnezu i/lub witaminy B6. Lek ten może być stosowany profilaktycznie w przypadku przewlekłego zmęczenia fizycznego i psychicznego, nasilonej pracy umysłowej i fizycznej, sytuacjach wywołujących stres i nadpobudliwość nerwową, zaburzeniach snu i depresji nerwowej, bólach mięśni oraz w zapobieganiu miażdżycy i zawałom serca. Dzięki odpowiedniej dawce witaminy B6 zawartej w jednej tabletce leku Magvit B6, organizm jest zabezpieczony przed niedoborem. Skorzystaj z Magvit B6, aby zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie.

Wskazania do stosowania:

Wskazaniem do podawania preparatu Magvit B6 jest profilaktyka powikłań związanych z niedoborem magnezu i/lub witaminy B6 oraz uzupełnianie stwierdzonych niedoborów tych związków w organizmie.
Profilaktycznie Magvit B6 zaleca się w stanach przewlekłego zmęczenia fizycznego i psychicznego, nadpobudliwości nerwowej, w sytuacjach wywołujących stres, depresjach, zaburzeniach snu, bólach mięśni, w zapobieganiu miażdżycy i zawałom serca.
Uzupełniająco w hipomagnezemii wywołanej nałogowym paleniem tytoniu i spożywaniem alkoholu; długotrwałym stosowaniem leków przeczyszczających, środków antykoncepcyjnych i niektórych preparatów moczopędnych oraz diurezą osmotyczną u cukrzyków w przebiegu przewlekłej hiperglikemii.
Wspomagająco Magvit B6 znalazł zastosowanie jako uzupełnienie leczenia chorób serca i układu krążenia, takich jak nadciśnienie tętnicze, zastoinowa niewydolność krążenia, zaburzenia rytmu serca; w terapii atonicznych skurczów mięśni i drętwienia kończyn, w stanach depresji nerwowej, a także podczas rekonwalescencji po złamaniach kości lub w kompleksowym leczeniu osteoporozy.

Pliki do pobrania

Magvit B6  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Magvit B6  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta