Dolomit VIS

Nazwa Produktu Leczniczego
Dolomit VIS
Nazwa powszechnie stosowana
Magnesii carbonas + Calcii carbonas
Postać farmaceutyczna
Tabletki
Substancja czynna
Magnesii carbonas 32 mg jonów Mg2+ + Calcii carbonas 54 mg jonów Ca2+
Podmiot odpowiedzialny
Zakłady Chemiczno-Farmaceutyczne "VIS" Sp. z o.o.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Dolomit VIS - podstawowe informacje o leku:

Dolomit to naturalny minerał zawierający węglan wapnia i magnezu, a także niewielkie ilości innych jonów, takich jak żelazo, glin, krzem, mangan, cynk i miedź. Znany jest ze swoich właściwości leczniczych, które pomagają w wyrównaniu gospodarki wapniowo-magnezowej organizmu w przypadku hipokalcemii i hipomagnezemii. Ponadto, dolomit jest stosowany profilaktycznie w celu zapobiegania niedoborom wapnia i magnezu. Dzienne zapotrzebowanie organizmu na wapń wynosi około 700-800 mg, a na magnez - 270-350 mg. Oba pierwiastki są dostarczane do organizmu wraz z pożywieniem, jednak w przypadku niedoborów, leki zawierające magnez i wapń mogą być stosowane profilaktycznie. Leki te są szczególnie polecane w przypadku zmęczenia fizycznego i psychicznego, wzmożonej drażliwości, sytuacjach stresowych, zaburzeniach snu, bólach mięśni, długotrwałym wysiłku fizycznym, a także w okresach szybkiego wzrostu u dzieci i młodzieży, w czasie ciąży i laktacji oraz w okresie rekonwalescencji po chorobach i złamaniach kości. U kobiet w okresie menopauzy, dolomit może być stosowany w celu zapobiegania demineralizacji kości oraz jako wsparcie w kompleksowym leczeniu osteoporozy.

Wskazania do stosowania:

Dolomit jest naturalnym minerałem zawierającym głównie węglan wapnia i węglan magnezu oraz niewielkie ilości jonów: żelaza, glinu, krzemu, manganu, cynku i miedzi. Stosowany leczniczo w celu wyrównania gospodarki wapniowo-magnezowej organizmu w stanach hipokalcemii i hipomagnezemii oraz profilaktycznie dla zapobiegania niedoborom wapnia i magnezu.
Dzienne zapotrzebowanie na wapń wynosi 700-800 mg a na magnez 270-350 mg.
Profilaktycznie produkty lecznicze magnezowo-wapniowe stosuje się w stanach zmęczenia fizycznego i psychicznego, wzmożonej drażliwości, sytuacjach stresowych, zaburzeniach snu, bólach mięśni, przy dłuższym wysiłku fizycznym, okresach szybkiego wzrostu u dzieci i młodzieży, w okresie ciąży i laktacji. Ponadto w okresie rekonwalescencji, w celu zwiększenia odporności organizmu po przebytych chorobach i złamaniach kości. U kobiet w okresie menopauzy, w zapobieganiu demineralizacji kości oraz wspomagająco w kompleksowym leczeniu osteoporozy.

Pliki do pobrania

Dolomit VIS  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Dolomit VIS  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta