Benfogamma Forte

Nazwa Produktu Leczniczego
Benfogamma Forte
Nazwa powszechnie stosowana
Benfothiaminum
Postać farmaceutyczna
Tabletki powlekane
Substancja czynna
Benfothiaminum 300
Podmiot odpowiedzialny
Woerwag Pharma GmbH & Co. KG
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Benfogamma Forte - podstawowe informacje o leku:

Lek Benfogamma Forte to preparat zawierający witaminę B1, która przenika do mleka ludzkiego. Jego głównym celem jest leczenie potwierdzonego niedoboru witaminy B1, który może wystąpić w przypadku cukrzycy, niedożywienia, hemodializy, złego wchłaniania, a także u pacjentów z grupy ryzyka. Lek ten skutecznie uzupełnia niedobór witaminy B1, którego nie można zawsze uzupełnić za pomocą diety. Nie ma jednak dostępnych danych dotyczących wpływu leku Benfogamma Forte na płodność. Wskazania do stosowania leku obejmują leczenie neuropatii i zaburzeń sercowo-naczyniowych spowodowanych niedoborem witaminy B1. Lek ten zawiera mniej niż 1 mmol (23 mg) sodu w 1 tabletce, co oznacza, że jest "wolny od sodu" i nie wpływa na zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Aby uzyskać najlepsze efekty, lek Benfogamma Forte należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. Dawkowanie leku zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta i może być dostosowane w zależności od jego stanu zdrowia. Należy pamiętać, że stosowanie leku nie zawsze przynosi spodziewane skutki, dlatego ważne jest, aby zawsze stosować go zgodnie z zaleceniami.

Wskazania do stosowania:

Dorośli:

  • leczenie potwierdzonego niedoboru witaminy B1;
  • zapobieganie skutkom niedoboru witaminy B1, którego nie można skutecznie uzupełnić za pomocą diety, u pacjentów z grupy ryzyka;
  • leczenie neuropatii i zaburzeń sercowo-naczyniowych spowodowanych niedoborem witaminy B1.

Klinicznie rozpoznany niedobór witaminy B1 może wystąpić w następujących przypadkach: cukrzyca, niedobory diety i niedożywienie (np. beri-beri), długotrwałe żywienie pozajelitowe, intensywna dieta odchudzająca (głodowa), hemodializa, zaburzenia wchłaniania, przewlekły alkoholizm (kardiomiopatia spowodowana alkoholizmem, encefalopatia Wernickiego, zespół Korsakova), wzmożone zapotrzebowanie (np. ciążą i laktacja).

Pliki do pobrania

Benfogamma Forte  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Benfogamma Forte  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta