Letrozole Eugia

Nazwa Produktu Leczniczego
Letrozole Eugia
Nazwa powszechnie stosowana
Letrozolum
Postać farmaceutyczna
Tabletki powlekane
Substancja czynna
Letrozolum 2.5 mg
Podmiot odpowiedzialny
Eugia Pharma (Malta) Ltd.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Letrozole Eugia - podstawowe informacje o leku:

Lek Letrozole Eugia - jak działa i w jakim celu jest stosowany? Lek Letrozole Eugia to preparat zawierający substancję czynną o nazwie letrozol, która należy do grupy inhibitorów aromatazy. Działanie leku polega na zmniejszeniu ilości estrogenów w organizmie poprzez hamowanie aktywności enzymu aromatazy, który wpływa na wytwarzanie tych hormonów. W ten sposób lek może hamować wzrost nowotworów złośliwych piersi, których rozwój jest często pobudzany przez estrogeny. Lek Letrozole Eugia jest stosowany w hormonalnym leczeniu raka piersi u kobiet po menopauzie, czyli tych, które przestały miesiączkować. Może być stosowany jako pierwsze leczenie przed operacją piersi, gdy natychmiastowa operacja nie jest zalecana, lub jako pierwsze leczenie po operacji piersi, lub po pięciu latach leczenia tamoksyfenem. Lek ten jest także stosowany w profilaktyce rozprzestrzeniania się guza piersi do innych części ciała u pacjentek z zaawansowanym rakiem piersi. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące działania leku Letrozole Eugia lub przyczyny, dla której został przepisany, skonsultuj się z lekarzem.

Wskazania do stosowania:

  • Leczenie uzupełniające u kobiet po menopauzie we wczesnym stadium inwazyjnego raka piersi z receptorami dla hormonów.
  • Przedłużone leczenie uzupełniające horomonozależnego, inwazyjnego raka piersi u kobiet po menopauzie, po uprzednim standardowym leczeniu uzupełniającym tamoksyfenem trwającym 5 lat.
  • Leczenie pierwszego rzutu zaawansowanego hormonozależnego raka piersi u kobiet po menopauzie.
  • Leczenie zaawansowanego raka piersi u kobiet po menopauzie, występującej fizjologicznie lub wywołanej sztucznie, u których wystąpił nawrót lub progresja procesu nowotworowego, a które uprzednio były leczone lekami o działaniu antyestrogenowym.
  • Leczenie neoadjuwantowe HER-2-ujemnego raka piersi z receptorami dla hormonów u kobiet po menopauzie, u których chemioterapia nie jest odpowiednim leczeniem, a natychmiastowa operacja nie jest wskazana.

Nie wykazano skuteczności u pacjentek z rakiem piersi bez receptorów dla hormonów.

Pliki do pobrania

Letrozole Eugia  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Letrozole Eugia  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta