Ibuvit D3 4000 IU

Nazwa Produktu Leczniczego
Ibuvit D3 4000 IU
Nazwa powszechnie stosowana
Cholecalciferolum
Postać farmaceutyczna
Kapsułki miękkie
Substancja czynna
Cholecalciferolum 4000 IU
Podmiot odpowiedzialny
Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Ibuvit D3 4000 IU - podstawowe informacje o leku:

Ibuvit D3 4000 IU to lek, który zawiera cholekalcyferol - substancję czynną identyczną z witaminą D wytwarzaną w organizmie człowieka. Witamina D jest niezbędna dla zdrowia kości, ponieważ zwiększa wchłanianie wapnia z jelit i zmniejsza jego wydalanie przez nerki. Niedobór witaminy D może prowadzić do zaburzeń mineralizacji kości u dzieci (krzywica) oraz u dorosłych (osteomalacja). Ibuvit D3 4000 IU jest stosowany w profilaktyce niedoboru witaminy D u dorosłych z otyłością (BMI ≥ 30) oraz w stanach wynikających z niedoboru witaminy D. Zaleca się przyjmowanie witaminy D w miesiącach, gdy występuje niedostateczna ekspozycja na światło słoneczne (od października do kwietnia). W okresie dużej ekspozycji na światło słoneczne w miesiącach letnich (od maja do września) zaleca się okresowe wstrzymanie się od przyjmowania witaminy D. W Polsce wystarczająca ekspozycja na światło słoneczne jest możliwa tylko w miesiącach letnich (od maja do września) i wymaga co najmniej 15 minut dziennie przebywania na słońcu w godzinach od 10.00 do 15.00, z odkrytymi przedramionami i podudziami, bez używania kremów z filtrami UV. Niedobór witaminy D uznaje się za stężenie w surowicy 25-hydroksycholekalcyferolu (25(OH)D) poniżej 20 ng/ml (poniżej 50 nmol/l), a docelowe stężenie dla optymalnego działania witaminy D to 30 do 50 ng/ml (75 do 125 nmol/l). Ibuvit D3 4000 IU to skuteczny lek, który pomaga w profilaktyce niedoboru witaminy D i stanów wynikających z niedoboru witaminy D u dorosłych z otyłością. Pamiętaj, że regularne przyjmowanie witaminy D jest szczególnie ważne w miesiącach, gdy występuje niedostateczna ekspozycja na światło słoneczne.

Wskazania do stosowania:

Profilaktyka niedoboru witaminy D i stanów wynikających z niedoboru witaminy D (np. osteomalacja, osteoporoza) u dorosłych z otyłością [wskaźnik masy ciała (ang. body mass index, BMI) ≥30].

Pliki do pobrania

Ibuvit D3 4000 IU  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Ibuvit D3 4000 IU  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta