Qsiva

Nazwa Produktu Leczniczego
Qsiva
Nazwa powszechnie stosowana
Phenterminum + Topiramatum
Postać farmaceutyczna
Kapsułka o zmodyfikowanym uwalnianiu, twarda
Substancja czynna
Phentermini hydrochloridum 4.67 mg + Topiramatum 23 mg
Podmiot odpowiedzialny
Vivus BV

Qsiva - podstawowe informacje o leku:

Qsiva to lek, który składa się z dwóch substancji czynnych: fenterminy i topiramatu. Dzięki ich synergicznemu działaniu, Qsiva pomaga zmniejszyć apetyt pacjenta, co przyczynia się do redukcji masy ciała. W porównaniu z przyjmowaniem tylko jednej z tych substancji, stosowanie obu razem daje lepsze efekty. Lek ten jest zalecany dla osób, które chcą schudnąć i utrzymać niską wagę ciała. W połączeniu z dietą niskokaloryczną i aktywnością fizyczną, Qsiva jest skutecznym narzędziem w walce z nadwagą i otyłością. Zaleca się go szczególnie dla pacjentów otyłych, których wskaźnik masy ciała (BMI) wynosi 30 kg/m2 lub więcej, oraz dla pacjentów z nadwagą, u których BMI wynosi 27 kg/m2 lub więcej i którzy mają problemy zdrowotne związane z masą ciała, takie jak wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca lub nieprawidłowe stężenie tłuszczów we krwi.

Wskazania do stosowania:

Produkt leczniczy Qsiva, jako uzupełnienie diety o obniżonej kaloryczności oraz aktywności fizycznej, jest wskazany do kontroli masy ciała u pacjentów dorosłych z początkowym wskaźnikiem masy ciała (ang. Body Mass Index, BMI) wynoszącym

  • 30 kg/m2 (otyłość) lub
  • 27 kg/m2 (nadwaga) ze związanymi z masą ciała chorobami współistniejącymi, takimi jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca typu 2 lub dyslipidemia.

Pliki do pobrania

Qsiva  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Qsiva  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4