APAP dla dzieci Forte smak pomarańczowy

Nazwa Produktu Leczniczego
APAP dla dzieci Forte smak pomarańczowy
Nazwa powszechnie stosowana
Paracetamolum
Postać farmaceutyczna
Zawiesina doustna
Substancja czynna
Paracetamolum 40 mg/ml
Podmiot odpowiedzialny
US Pharmacia Sp. z o.o.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

APAP dla dzieci Forte smak pomarańczowy - podstawowe informacje o leku:

APAP dla dzieci FORTE smak pomarańczowy to lek, który zawiera paracetamol - substancję o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Jest on stosowany w leczeniu bólu o małym i umiarkowanym nasileniu oraz gorączki. Lek ten jest przeznaczony do krótkotrwałego, objawowego leczenia gorączki oraz bólu związanych z różnymi dolegliwościami, takimi jak ból głowy, gardła, zęba, mięśni i kości, a także bóle menstruacyjne czy bóle związane z odczynem poszczepiennym. APAP dla dzieci FORTE smak pomarańczowy jest przeznaczony dla dzieci o masie ciała do 40 kg (w przybliżeniu od 0 miesięcy do 12 lat), młodzieży i dorosłych, włączając osoby w podeszłym wieku. Jednakże, u dzieci poniżej 3 miesiąca życia, lek powinien być stosowany tylko po zaleceniu lekarza. W przypadku braku poprawy po 2 dniach stosowania leku lub gdy pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem. APAP dla dzieci FORTE smak pomarańczowy to skuteczny i bezpieczny lek, który pomaga w łagodzeniu bólu i gorączki u dzieci i dorosłych.

Wskazania do stosowania:

Lek stosowany do krótkotrwałego, objawowego leczenia gorączki (wysokiej temperatury) lub (i) bólu o małym i umiarkowanym nasileniu (np. bólu głowy, bólu gardła, bólu lub (i) gorączki w przebiegu grypy lub przeziębienia, bólu związanego z zapaleniem ucha środkowego, bólu zęba, bolesnego ząbkowania, bólów menstruacyjnych, bólów mięśni i kości, bólu lub (i) gorączki związanych z odczynem poszczepiennym, gorączki w przebiegu ospy wietrznej lub biegunki wirusowej, bólu po zabiegu usunięcia migdałków podniebiennych).

Lek stosowany jest do leczenia bólu o małym i umiarkowanym nasileniu i (lub) gorączki u dzieci od 0 do 12 lat, młodzieży oraz dorosłych (włączając osoby w wieku podeszłym).

Pliki do pobrania

APAP dla dzieci Forte smak pomarańczowy  - ulotka (pdf) Pobierz separator download APAP dla dzieci Forte smak pomarańczowy  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta