Encepur K

Nazwa Produktu Leczniczego
Encepur K
Nazwa powszechnie stosowana
Vaccinum encephalitidis ixodibus advectae inactivatum Szczepionka przeciwko kleszczowemu zapaleniu mózgu, inaktywowana
Postać farmaceutyczna
Zawiesina do wstrzykiwań
Substancja czynna
wirus kleszczowego zapalenia mózgu, szczep K23, inaktywowany 0.75 mcg
Podmiot odpowiedzialny
Bavarian Nordic A/S
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Encepur K - podstawowe informacje o leku:

Szczepionka Encepur K to preparat, który ma na celu zapobieganie kleszczowemu zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu (KZM). Jest ona przeznaczona dla dzieci powyżej pierwszego roku życia oraz dla dorosłych w wieku 12 lat i starszych. Chorobę wywołuje wirus przenoszony przez kleszcze, dlatego szczepienie jest szczególnie ważne dla osób przebywających na terenach, gdzie występuje KZM. Lekarz może zdecydować o przeprowadzeniu szczepienia u dzieci poniżej drugiego roku życia, po rozważeniu stosunku ryzyka do korzyści wynikających z zaszczepienia. Szczepionki, w tym Encepur K, pobudzają układ odpornościowy organizmu, co pozwala na wytworzenie naturalnej ochrony przed chorobami. Ważne jest jednak pamiętanie, że szczepionka nie może wywołać choroby, przed którą chroni, a także że nie zapewni pełnej ochrony u wszystkich zaszczepionych osób. Dlatego też, jeśli przebywasz na terenach, gdzie występuje KZM, warto skonsultować się z lekarzem i rozważyć zaszczepienie się preparatem Encepur K. Pamiętaj, że profilaktyka jest kluczowa w zapobieganiu chorobom, a szczepionki są jednym z najskuteczniejszych sposobów na ochronę przed nimi.

Wskazania do stosowania:

Czynne uodpornienie przeciw kleszczowemu zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu (kzm) dzieci powyżej pierwszego roku życia. W przypadku dzieci poniżej drugiego roku życia, szczepienie należy przeprowadzić po rozważeniu stosunku ryzyka do korzyści. U osób w wieku 12 lat i starszych stosuje się szczepionkę dla dorosłych.

Chorobę wywołuje wirus przenoszony przez kleszcze.

Wskazaniami do szczepienia objęte są dzieci przebywające czasowo lub stale na terenach endemicznych kleszczowego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu.

Pliki do pobrania

Encepur K  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Encepur K  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta