Astha

Nazwa Produktu Leczniczego
Astha
Nazwa powszechnie stosowana
Ethinylestradiolum + Dienogestum
Postać farmaceutyczna
Tabletki powlekane
Substancja czynna
Ethinylestradiolum 0.03 mg + Dienogestum 2 mg
Podmiot odpowiedzialny
Aristo Pharma Sp. z o.o.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Astha - podstawowe informacje o leku:

Astha to innowacyjny doustny środek antykoncepcyjny, który składa się z dwóch różnych hormonów: estrogen - etynyloestradiolu oraz progestagen - dienogestu. Dzięki zastosowaniu zgodnie z zaleceniami, prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest bardzo niskie. Astha jest skuteczny w zapobieganiu ciąży oraz w leczeniu kobiet z trądzikiem o umiarkowanym nasileniu, które zdecydowały się na stosowanie tabletek antykoncepcyjnych i u których nie powiodło się odpowiednie leczenie miejscowe lub leczenie antybiotykami doustnymi. W przypadku leczenia trądziku, zaleca się stosowanie Asthy przez co najmniej sześć miesięcy, aby uzyskać optymalne efekty.

Wskazania do stosowania:

  • Antykoncepcja doustna.
  • Leczenie trądziku o umiarkowanym nasileniu po niepowodzeniu odpowiedniego leczenia miejscowego lub leczenia antybiotykami doustnymi u kobiet, które zdecydowały się na stosowanie doustnego środka antykoncepcyjnego.

Decyzja o przepisaniu produktu leczniczego Astha powinna zostać podjęta na podstawie indywidualnej oceny czynników ryzyka u kobiety, zwłaszcza ryzyka żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej oraz ryzyka żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej związanego ze stosowaniem produktu leczniczego Astha, w odniesieniu do innych złożonych hormonalnych środków antykoncepcyjnych.

Pliki do pobrania

Astha  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Astha  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta