Melodyn

Nazwa Produktu Leczniczego
Melodyn
Nazwa powszechnie stosowana
Buprenorphinum
Postać farmaceutyczna
System transdermalny
Substancja czynna
Buprenorphinum 20 mg
Podmiot odpowiedzialny
G.L. Pharma GmbH

Melodyn - podstawowe informacje o leku:

Melodyn to lek przeciwbólowy, który łagodzi ból o średnim i dużym nasileniu w przypadku chorób nowotworowych oraz ból o dużym nasileniu w innych chorobach, które nie ustępują po podaniu niesterydowych środków przeciwbólowych. Działanie Melodynu polega na przenikaniu substancji czynnej buprenorfiny przez skórę do krwi. Buprenorfina, która jest silnym lekiem przeciwbólowym z grupy opioidów, działa na ośrodkowy układ nerwowy, redukując ból poprzez wpływ na specyficzne komórki nerwowe w rdzeniu kręgowym i mózgu. Efekt działania plastrów utrzymuje się przez trzy dni. Należy jednak pamiętać, że Melodyn nie jest zalecany do leczenia ostrego bólu, który jest krótkotrwały.

Wskazania do stosowania:

Ból o średnim i dużym nasileniu w przebiegu chorób nowotworowych i ból o dużym nasileniu w przebiegu innych chorób, nie ustępujący po podaniu nieopioidowych środków przeciwbólowych.

Produkt leczniczy Melodyn nie jest odpowiedni do leczenia ostrego bólu.

Pliki do pobrania

Melodyn  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Melodyn  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4