Ból jąder

Zdrowie A-Z

Ból jąder może mieć różnorodne przyczyny, takie jak urazy, infekcje, czy skręcenia. Objawia się dyskomfortem, uczuciem ciężkości lub ostrego bólu w okolicy jąder. Leczenie zależy od diagnozy i może obejmować leki przeciwbólowe, antybiotyki lub nawet interwencje chirurgiczne, dlatego w przypadku bólu jąder ważne jest jak najszybsze skonsultowanie się z lekarzem.

Najczęściej wyszukiwane schorzenia

Pytania i odpowiedzi lekarzy w temacie „ból jąder”.

Najnowsze pytania pacjentów
Ból jądra - co może go powodować poza urazami mechanicznymi?
Boli mnie lewe jądro przy dotykaniu go, lecz ogólnie gdy chodzę nie odczuwam bólu. Nie znam powodu tego bólu, gdyż ani się nie uderzyłem ani nie nadwyrężyłem w jakikolwiek sposób, ale podejrzewam, że mogło to być uciśnięcie go przez jakiś czas. 
Łukasz Blukacz
ginekolog - położnik
Umów wizytę
Ból jądra, szczególnie jeśli wystąpił bez urazu sugeruje konieczność konsultacji lekarskiej i poszerzenia diagnostyki. Dolegliwości bólowe jąder mogą wiązać się zarówno ze zmianami zapalnymi jak i rozrostowymi i bezwzględnie należy skonsultować to ze specjalistą.
Delikatny ciągły ból jądra - na co może wskazywać?
Od kilkunastu dni czuję ból lewego jądra. Nie jest to jakiś bardzo silny ból, ale mimo wszystko sprawia mały dyskomfort. Badając jądra w pozycji leżącej nie odczuwam zmian, by jądro było powiększone. Nie mam żadnych zaczerwienień. Czy to może być objaw jakiejś choroby?
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta lekarska.
Marlena Kałużna
lekarz, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Wskazana wizyta stacjonarna u urologa.
Adam Mallach
lekarz, ginekolog - położnik, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta lekarska.
Ból jądra i zmiana wyglądu nasienia
W moim nasieniu od kilku miesięcy pojawiały się zgęstnienia przypominające żelkowe wałki. Nagle przestały się wydostawać - mam wrażenie, że gdzieś się zatkał kanał doprowadzający nasienie. Dodatkowo pojawił się efekt "ciągnięcia" wewnątrz ciała nad prawym jądrem, a następnie nawet...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Proszę udać się na stacjonarną wizytę do urologa.
Sylwia Dżaman
lekarz
Umów wizytę
Niezbędna wizyta u urologa.
Lekkie bóle prawego jądra, guzek i problemy z erekcją
Dzień dobry, mam takie pytanie, byłem u lekarza urologa zrobił mi USG pobadał, bo miałem lekkie bóle prawego jądra i malutkiego guzka wyczuwałem. Okazało się, że jest wszystko ok, tylko że mam przytkany jakiś kanalik co plemniki się gromadzą, ale powiedział że jest wszystko w porządku. Martwi...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Proszę w tej sprawie skonsultować się z urologiem prowadzącym.
Ból lewego jądra oraz bezpłodność.
Mój partner ma 30 lat od jakiegoś czasu boli go lewe jądro, jest one opuchnięte i lekko zaczerwienione. Co to może być? Dodam jeszcze że 5 lat temu robił wyniki na płodność i okazało się że jest bezpłodny.
Piotr Szuba
lekarz w trakcie specjalizacji, pediatra, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Konieczna pilna wizyta u androloga.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana wizyta stacjonarna z badaniem USG.
Czy zabieg gumkowania hemoroida może powodować ból jąder?
Mam 33 lata. Dwa tygodnie temu miałem gumkowanie hemoroida wewnętrznego. Od kilku dni odczuwam ból obu jąder. Nie jest on nie do wytrzymania, ale sprawia duży dyskomfort. Ból jest ciągły, ale nasila się podczas dnia przy wykonywaniu zwykłych czynności. Jądra nie są spuchnięte,...
Adam Cisowski
lekarz rodzinny, lekarz w trakcie specjalizacji
Umów wizytę
Mogło dojść do Zapalenie moszny Fourniera , występuje czasami po zabiegach chirurgicznych, konieczna jest konsultacja i wdrożenie antybiotyku.
Krew w ejakulacie oraz ból jąder
Mam 20 lat. Od kilku miesięcy pojawia mi się krew w ejakulacie. Często bolą mnie także jądra tzn. bolały, na razie nie odczuwam żadnych dolegliwości. Przestawały mnie boleć po długim stosunku. Nie widzę zmian zewnętrznych na jądrach tzn. żeby jedno było większe, itp. Jak dotykałem to...
Łukasz Blukacz
ginekolog - położnik
Umów wizytę
Proszę umówić pilną wizytę u urologa. Pana stan może wymagać pilnego leczenia.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta urologiczna.
Pokaż więcej pytań więcej
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4