Dorin

Nazwa Produktu Leczniczego
Dorin
Nazwa powszechnie stosowana
Ethinylestradiolum + Dienogestum
Postać farmaceutyczna
Tabletki powlekane
Substancja czynna
Ethinylestradiolum 0.03 mg + Dienogestum 2 mg
Podmiot odpowiedzialny
Sun-Farm Sp. z o.o.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Dorin - podstawowe informacje o leku:

Lek Dorin to specyfik, który znajduje zastosowanie w zapobieganiu ciąży oraz w leczeniu kobiet z umiarkowanym trądzikiem. Jest to szczególnie pomocne w przypadku pacjentek, które zdecydowały się na stosowanie tabletek antykoncepcyjnych, ale nie odniosły oczekiwanych efektów po leczeniu miejscowym lub antybiotykami doustnymi. Każda z 21 tabletek powlekanych zawiera niewielką ilość dwóch różnych hormonów żeńskich - etynyloestradiolu i dienogestu. Leki te, zwane również "złożonymi środkami antykoncepcyjnymi", zostały poddane badaniom klinicznym, które wykazały ich skuteczność w łagodzeniu objawów trądziku u kobiet, u których przyczyną jest zwiększone stężenie androgenów. Dzięki temu Lek Dorin może być skutecznym rozwiązaniem dla kobiet, które borykają się z problemem trądziku i jednocześnie chcą uniknąć ciąży.

Wskazania do stosowania:

  • Antykoncepcja hormonalna.
  • Leczenie trądziku o umiarkowanym nasileniu po niepowodzeniu odpowiedniego leczenia miejscowego lub leczenia antybiotykami doustnymi u kobiet, które zdecydowały się na stosowanie doustnego środka antykoncepcyjnego.

Decyzja o przepisaniu produktu leczniczego Dorin powinna zostać podjęta na podstawie indywidualnej oceny czynników ryzyka u kobiety, zwłaszcza ryzyka żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej oraz ryzyka żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej związanego ze stosowaniem produktu leczniczego Dorin, w odniesieniu do innych złożonych hormonalnych środków antykoncepcyjnych.

Pliki do pobrania

Dorin  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Dorin  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta