Amisan

Nazwa Produktu Leczniczego
Amisan
Nazwa powszechnie stosowana
Amisulpridum
Postać farmaceutyczna
Tabletki
Substancja czynna
Amisulpridum 50 mg
Podmiot odpowiedzialny
PRO.MED.CS Praha a.s.

Amisan - podstawowe informacje o leku:

Amisan to lek, który wpływa na czynność komórek nerwowych poprzez regulację poziomu dopaminy. Ta substancja jest kluczowa dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, a jej zaburzenia są często związane z chorobami psychicznymi, takimi jak schizofrenia. Amisan działa bezpośrednio na dopaminę, szczególnie w tych obszarach mózgu, które są związane z chorobami psychicznymi. Co ważne, lek nie wpływa na inne substancje regulujące czynność mózgu, co minimalizuje ryzyko działań niepożądanych. Amisan jest stosowany w leczeniu zarówno ostrej, jak i przewlekłej schizofrenii. Lek skutecznie łagodzi objawy pozytywne, takie jak urojenia, omamy, zaburzenia myślenia, niepokój i nieufność, a także objawy negatywne, takie jak stępienie uczuć, lęk, wycofanie społeczne i emocjonalne oraz poczucie winy. Ponadto, Amisan wykazuje pozytywne działanie na wtórne objawy negatywne oraz zaburzenia nastroju, takie jak depresja, które często towarzyszą schizofrenii. Lek jest przeznaczony do stosowania u dorosłych i charakteryzuje się niskim ryzykiem działań niepożądanych. Dzięki swoim właściwościom, Amisan jest skutecznym narzędziem w walce z chorobami psychicznymi, które wpływają na jakość życia pacjentów.

Wskazania do stosowania:

Amisulpryd wskazany jest w leczeniu ostrej i przewlekłej schizofrenii:

  • z objawami pozytywnymi, takimi, jak urojenia, omamy, zaburzenia myślenia, wrogość, nieufność;
  • z przewagą objawów negatywnych (zespół niedoboru), takimi jak stępienie uczuć, wycofanie emocjonalne i społeczne.

Amisulpryd hamuje również wtórne objawy negatywne w stanach przebiegających z objawami pozytywnymi oraz zaburzenia afektywne, takie, jak depresyjny nastrój lub ociężałość umysłowa.

Pliki do pobrania

Amisan  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Amisan  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4