FSME-IMMUN 0,5 ml

Nazwa Produktu Leczniczego
FSME-IMMUN 0,5 ml
Nazwa powszechnie stosowana
Vaccinum encephalitidis ixodibus advectae inactivatum
Postać farmaceutyczna
Zawiesina do wstrzykiwań w ampułko-strzykawce
Substancja czynna
Wirus kleszczowego zapalenia mózgu (szczep Neudorfl) 2.4 mcg/0,5 ml
Podmiot odpowiedzialny
Pfizer Europe MA EEIG
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

FSME-IMMUN 0,5 ml - podstawowe informacje o leku:

FSME-IMMUN 0,5 ml to szczepionka, która została opracowana w celu ochrony przed chorobą wywoływaną przez wirus kleszczowego zapalenia mózgu. Przeznaczona jest dla osób w wieku 16 lat i starszych i działa poprzez pobudzenie organizmu do wytwarzania przeciwciał przeciwko wirusowi. Należy jednak pamiętać, że szczepionka ta nie zapewnia ochrony przed innymi wirusami lub bakteriami, które również mogą być przenoszone przez kleszcze i wywoływać podobne objawy. Wirus kleszczowego zapalenia mózgu może prowadzić do poważnych zakażeń mózgu, rdzenia kręgowego lub opon mózgowo-rdzeniowych. Pierwszymi objawami choroby są zwykle ból głowy i wysoka temperatura. W niektórych przypadkach choroba może prowadzić do utraty przytomności, śpiączki i nawet śmierci. Ryzyko zakażenia kleszczowym zapaleniem mózgu jest szczególnie wysokie w wielu częściach Europy, a także w Środkowej i Wschodniej Azji. Należy pamiętać, że kleszcze nie zawsze są widoczne na skórze i ich ukłucia mogą być niewyczuwalne. Podobnie jak w przypadku innych szczepionek, FSME-IMMUN 0,5 ml może nie zapewnić pełnej ochrony przed chorobą u wszystkich szczepionych. Aby uzyskać optymalną ochronę, zaleca się przyjęcie trzech dawek szczepionki. Należy również pamiętać, że ochrona nie utrzymuje się przez całe życie i konieczne jest regularne przyjmowanie dawek przypominających.

Wskazania do stosowania:

FSME-IMMUN 0,5 ml jest wskazana do czynnego (profilaktycznego) uodporniania osób w wieku 16 lat i starszych przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu.

FSME-IMMUN 0,5 ml należy stosować zgodnie z oficjalnymi zaleceniami dotyczącymi wskazań oraz terminu wykonania szczepienia przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu.

Pliki do pobrania

FSME-IMMUN 0,5 ml  - ulotka (pdf) Pobierz separator download FSME-IMMUN 0,5 ml  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta