Lametta

Nazwa Produktu Leczniczego
Lametta
Nazwa powszechnie stosowana
Letrozolum
Postać farmaceutyczna
Tabletki powlekane
Substancja czynna
Letrozolum 2.5 mg
Podmiot odpowiedzialny
Vipharm S.A.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Lametta - podstawowe informacje o leku:

Lek Lametta - inhibitor aromatazy w leczeniu raka piersi u kobiet po menopauzie Lek Lametta to specyfik, który zawiera letrozol - substancję czynną z grupy inhibitorów aromatazy. Jest on stosowany w leczeniu hormonalnym raka piersi u kobiet po menopauzie. Rak piersi często jest pobudzany przez estrogeny, żeńskie hormony płciowe, które wpływają na jego wzrost. Lek Lametta działa poprzez hamowanie aktywności enzymu aromatazy, który wpływa na wytwarzanie estrogenów, co skutkuje zmniejszeniem ilości estrogenu w organizmie. W ten sposób lek może hamować wzrost nowotworów złośliwych piersi, które do swojego rozwoju potrzebują estrogenów. Dzięki temu komórki nowotworowe przestają rosnąć lub rosną wolniej, a także przestają rozprzestrzeniać się do innych części ciała. Lek Lametta jest stosowany w leczeniu raka piersi u kobiet po menopauzie, czyli u kobiet, które przestały miesiączkować. Może być stosowany jako pierwsze leczenie przed operacją piersi, gdy natychmiastowa operacja nie jest zalecana, lub jako pierwsze leczenie po operacji piersi, lub po pięciu latach leczenia tamoksyfenem. Lek ten jest także stosowany w profilaktyce rozprzestrzeniania się guza piersi do innych części ciała u pacjentek z zaawansowanym rakiem piersi. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące działania leku Lametta lub przyczyny, dla której został przepisany, skonsultuj się z lekarzem.

Wskazania do stosowania:

Leczenie uzupełniające u kobiet po menopauzie z wczesnym stadium inwazyjnego raka piersi z receptorami dla hormonów. Przedłużone leczenie uzupełniające u pacjentek po menopauzie z hormonozależnym inwazyjnym rakiem piersi we wczesnym stadium zaawansowania, po standardowym leczeniu uzupełniającym tamoksyfenem trwającym 5 lat. Leczenie pierwszego rzutu zaawansowanego hormonozależnego raka piersi u kobiet po menopauzie. Leczenie zaawansowanego raka piersi u kobiet po menopauzie, występującej fizjologicznie lub wywołanej sztucznie, u których wystąpił nawrót lub progresja procesu nowotworowego, a które uprzednio były leczone lekami o działaniu przeciwestrogenowym. Leczenie neoadjuwantowe HER-2-ujemnego raka piersi z receptorami dla hormonów u kobiet po menopauzie, u których chemioterapia nie jest odpowiednim leczeniem, a natychmiastowa operacja nie jest wskazana. Nie stwierdzono skuteczności produktu leczniczego u pacjentek z rakiem piersi bez receptorów dla hormonów.

Pliki do pobrania

Lametta  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Lametta  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta