DETRICAL

Nazwa Produktu Leczniczego
DETRICAL
Nazwa powszechnie stosowana
Cholecalciferolum
Postać farmaceutyczna
Tabletki powlekane
Substancja czynna
Cholecalciferolum 7000 IU
Podmiot odpowiedzialny
Natur Produkt Pharma Sp. z o.o.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

DETRICAL - podstawowe informacje o leku:

DETRICAL to lek, który zawiera cholekalcyferol (witamina D3) w ilości 7000 IU w każdej tabletce powlekanej. Witamina D3 jest niezbędna dla wielu procesów przemiany materii, a jej brak może negatywnie wpłynąć na zdrowie i sprawność. Witamina D3 pomaga w metabolizmie wapnia i fosforu w organizmie, co zapewnia odpowiedni poziom mineralizacji kości. Witamina D jest wytwarzana w skórze pod wpływem światła słonecznego i jest dostarczana do organizmu wraz z pokarmem. Jednak niedobór witaminy D może wystąpić, gdy dieta i styl życia nie zapewniają wystarczającej ilości witaminy D lub gdy zapotrzebowanie na nią jest zwiększone. DETRICAL jest zalecany w leczeniu niedoboru witaminy D, zapobieganiu niedoborowi witaminy D u osób dorosłych z grup dużego ryzyka (takich jak osoby otyłe lub w podeszłym wieku) oraz jako uzupełnienie leczenia osteoporozy u pacjentów z niedoborem lub ryzykiem niedoboru witaminy D.

Wskazania do stosowania:

  • Leczenie niedoboru witaminy D,
  • Zapobieganie niedoborowi witaminy D u pacjentów z grup dużego ryzyka (otyli dorośli, osoby w podeszłym wieku),
  • Jako uzupełnienie swoistego leczenia osteoporozy u pacjentów z niedoborem witaminy D lub u pacjentów z ryzykiem niedoboru witaminy D.

Pliki do pobrania

DETRICAL  - ulotka (pdf) Pobierz separator download DETRICAL  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta