Amlosatin

Nazwa Produktu Leczniczego
Amlosatin
Nazwa powszechnie stosowana
Amlodipinum + Atorvastatinum
Postać farmaceutyczna
Tabletki powlekane
Substancja czynna
Amlodipinum 5 mg + Atorvastatinum 10 mg
Podmiot odpowiedzialny
Sandoz GmbH
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Amlosatin - podstawowe informacje o leku:

Amlosatin to lek złożony, który składa się z dwóch substancji czynnych: amlodypiny i atorwastatyny. Jest on stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz przewlekłej stabilnej dławicy piersiowej lub dławicy piersiowej typu Prinzmetala u dorosłych pacjentów. Lek może być również stosowany jako lek zastępczy u pacjentów, którzy już przyjmują amlodypinę i atorwastatynę w tej samej dawce, jak w przypadku leku złożonego, i ich stan jest odpowiednio kontrolowany. Amlosatin jest również wskazany w zapobieganiu zdarzeniom sercowo-naczyniowym u pacjentów, u których ryzyko pierwszego zdarzenia sercowo-naczyniowego jest oceniane jako duże. Lek nie jest przeznaczony do stosowania w leczeniu początkowym. W przypadku rozpoczęcia stosowania leku Amlosatin, należy przerwać przyjmowanie osobnych leków zawierających amlodypinę i atorwastatynę. Podczas leczenia należy kontynuować stosowanie standardowej diety mającej na celu zmniejszenie stężenia cholesterolu. Lekarz przepisuje lek Amlosatin, jeśli uzna, że stosowanie obu substancji czynnych będzie korzystne dla pacjenta lub jeśli pacjent już przyjmuje leki zawierające te substancje czynne.

Wskazania do stosowania:

Produkt leczniczy Amlosatin jest wskazany jako lek zastępczy u pacjentów, których stan jest odpowiednio kontrolowany amlodypiną i atorwastatyną stosowanymi jednocześnie w tej samej dawce, jak w złożonym produkcie leczniczym, w leczeniu nadciśnienia tętniczego i (lub) stabilnej dławicy piersiowej i (lub) dławicy piersiowej (typu Prinzmetala) u dorosłych pacjentów z jedną z niżej wymienionych współistniejących chorób:

  • pierwotna hipercholesterolemia, w tym hipercholesterolemia rodzinna (wariant heterozygotyczny) lub hiperlipidemia złożona (mieszana) (odpowiadająca typom IIa i IIb według klasyfikacji Fredricksona)
  • homozygotyczna hipercholesterolemia rodzinna
  • konieczność zapobiegania zdarzeniom sercowo-naczyniowym u pacjentów, u których ryzyko pierwszego zdarzenia sercowo-naczyniowego jest oceniane jako duże, jako uzupełnienie korygowania innych czynników ryzyka.

Pliki do pobrania

Amlosatin  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Amlosatin  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta