Bupivacaine Baxter

Nazwa Produktu Leczniczego
Bupivacaine Baxter
Nazwa powszechnie stosowana
Bupivacaini hydrochloridum
Postać farmaceutyczna
Roztwór do wstrzykiwań
Substancja czynna
Bupivacaini hydrochloridum 5 mg/ml
Podmiot odpowiedzialny
Baxter Holding B.V.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Bupivacaine Baxter - podstawowe informacje o leku:

Bupivacaine Claris to lek, który zawiera jednowodny chlorowodorek bupiwakainy jako substancję czynną. Jest to środek do znieczulenia miejscowego, należący do grupy leków amidowych. Jego działanie polega na wywołaniu utraty czucia lub odczuwania w jednej części ciała, co pozwala na zapobieganie bólowi lub jego uśmierzenie. Bupivacaine Claris jest stosowany w celu znieczulenia poszczególnych części ciała podczas zabiegów chirurgicznych u dorosłych i młodzieży, a także do łagodzenia bólu u osób dorosłych, niemowląt i dzieci powyżej 1 roku życia. Może być również stosowany podczas operacji chirurgicznych, w tym cięcia cesarskiego, oraz do łagodzenia ostrego bólu, takiego jak ból porodowy lub ból po operacji. Dzięki swoim właściwościom Bupivacaine Claris jest skutecznym środkiem przeciwbólowym, który pomaga w zapewnieniu komfortu pacjentom podczas różnych procedur medycznych.

Wskazania do stosowania:

Do uzyskania miejscowego znieczulenia przez obwodową blokadę nerwu i ośrodkową blokadę nerwu (znieczulenie ogona końskiego lub zewnątrzoponowe), czyli do zastosowań specjalistycznych w sytuacjach wymagających długotrwałego znieczulenia. Produkt leczniczy Bupivacaine Claris jest wskazany również do zmniejszania bólu porodowego.

Dzieci i młodzież Bupivacaine Claris 5 mg/ml roztwór do wstrzykiwań jest wskazany do:

  • znieczulania dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat przy zabiegach chirurgicznych
  • łagodzenia ostrego bólu u dorosłych, niemowląt i dzieci powyżej 1 roku życia.

Pliki do pobrania

Bupivacaine Baxter  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Bupivacaine Baxter  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta