Apo-Simva 20

Nazwa Produktu Leczniczego
Apo-Simva 20
Nazwa powszechnie stosowana
Simvastatinum
Postać farmaceutyczna
Tabletki powlekane
Substancja czynna
Simvastatinum 20 mg
Podmiot odpowiedzialny
Aurovitas Pharma Polska Sp. z o.o.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Apo-Simva 20 - podstawowe informacje o leku:

Lek Apo-Simva to preparat, który zawiera symwastatynę - substancję czynną z grupy statyn. Jego działanie polega na obniżeniu poziomu cholesterolu całkowitego, "złego" cholesterolu LDL oraz triglicerydów we krwi, a jednocześnie zwiększeniu stężenia "dobrego" cholesterolu HDL. Cholesterol to tłuszczowa substancja, która krąży we krwi i jest niezbędna dla organizmu, ale jego nadmiar może prowadzić do poważnych chorób, takich jak miażdżyca. Cholesterol LDL, zwany "złym" cholesterolu, może osadzać się na ścianach naczyń krwionośnych, tworząc blaszki miażdżycowe, które z kolei mogą prowadzić do zawału serca lub udaru mózgu. Natomiast cholesterol HDL, zwany "dobrym" cholesterolu, pomaga w usuwaniu nadmiaru cholesterolu z organizmu, co chroni przed chorobami serca. Triglicerydy to kolejny rodzaj tłuszczów, które mogą zwiększać ryzyko chorób serca. W czasie stosowania leku Apo-Simva, ważne jest przestrzeganie diety zmniejszającej stężenie cholesterolu.

Wskazania do stosowania:

Hipercholesterolemia
Leczenie pierwotnej hipercholesterolemii lub mieszanej dyslipidemii, jako uzupełnienie diety, gdy reakcja na dietę i inne niefarmakologiczne metody leczenia (np. ćwiczenia fizyczne, zmniejszenie masy ciała) jest niewystarczająca.

Leczenie rodzinnej homozygotycznej hipercholesterolemii (HoFH - Homozygous Familial Hypercholesterolemia), jako uzupełnienie diety i innych metod prowadzących do zmniejszenia stężenia lipidów (np. aferezy LDL) lub gdy metody te okażą się niewłaściwe.

Zapobieganie zdarzeniom ze strony układu sercowo-naczyniowego
Zmniejszenie śmiertelności i zachorowalności na choroby serca i naczyń u pacjentów z objawową miażdżycą naczyń mięśnia sercowego lub cukrzycą, z prawidłowym lub podwyższonym stężeniem cholesterolu, jako leczenie wspomagające, mające na celu skorygowanie innych czynników ryzyka i uzupełnienie innej terapii zapobiegającej chorobom serca.

Pliki do pobrania

Apo-Simva 20  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Apo-Simva 20  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta