Dicloreum retard

Nazwa Produktu Leczniczego
Dicloreum retard
Nazwa powszechnie stosowana
Diclofenacum natricum
Postać farmaceutyczna
Tabletki o przedłużonym uwalnianiu
Substancja czynna
Diclofenacum natricum 100 mg
Podmiot odpowiedzialny
Alfasigma S.p.A.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Dicloreum retard - podstawowe informacje o leku:

Dicloreum Retard to lek, który zawiera diklofenak sodowy, należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Działa przeciwreumatycznie, przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Hamuje biosyntezę prostaglandyn, które odgrywają kluczową rolę w patogenezie procesu zapalnego, bólu i gorączki. Lek jest dostępny w postaci tabletek o mocy 50 mg, roztworu do wstrzykiwań o mocy 75 mg/3 ml oraz w postaci Dicloreum Retard, który jest tabletką o przedłużonym uwalnianiu. Dicloreum Retard stosuje się w leczeniu różnych chorób stawów i tkanek okołostawowych, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, choroba zwyrodnieniowa stawów, zapalenie okołostawowe, zapalenie ścięgien i kaletek maziowych, zapalenie ścięgien i mięśni oraz zespoły bólowe wynikające z zapalenia korzeni nerwowych. Lek jest również skuteczny w leczeniu pourazowych zespołów bólowych.

Wskazania do stosowania:

Choroby stawów i tkanek okołostawowych: reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, choroba zwyrodnieniowa stawów, zapalenie okołostawowe, zapalenie ścięgien i kaletek maziowych, zapalenie ścięgien i mięśni, zespoły bólowe w wyniku zapalenia korzeni nerwowych. Pourazowe zespoły bólowe.

Pliki do pobrania

Dicloreum retard  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Dicloreum retard  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Jaki lekarz może wystawić receptę na Dicloreum retard

Jaki lekarz może wystawić receptę na Dicloreum retard

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta