Migrena oraz bóle głowy – skuteczne leczenie

Przyczyny, objawy, leczenie online. Porada lekarza, nawet w 15 minut, bez wychodzenia z domu!

Migrena i bóle głowy

błyskawiczna pomoc specjalisty, podczas silnych dolegliwości bólowych

Migrena to częsty problem, który w Unii Europejskiej dotyka około 11 proc. osób. Tylko w Polsce, na tego typu dolegliwości cierpi prawie 4 mln, przy czym prawie 75 proc. osób z tej grupy stanowią kobiety.

 

Nie każdy ból głowy jest jednak migreną, dlatego tak ważna jest diagnostyka lekarska, którą na początkowym etapie można odbyć również online.

Migrena jest przewlekłą chorobą cechującą się silnymi, napadowymi bólami głowy. Dodatkowo mogą towarzyszyć jej inne dolegliwości takie jak nudności, wymioty oraz nadwrażliwość na światło. Istnieje szereg czynników, które mogą inicjować napady bólu i do głównych należy stres, pozostawanie na czczo oraz zmiany pogody.

 

Wiemy, że pacjenci nie mają siły, ani ochoty, podczas silnego napadu udać się do lekarza. Wyjście z domu staje się problemem. Dlatego rozwiązaniem może być konsultacja online z lekarzem na platformie haloDoctor. Podczas teleporady można nie tylko problem omówić, ale również otrzymać eReceptę na potrzebne leki oraz eZwolnienie.

Jak leczyć migrenę i bóle głowy?

Otrzymaj poradę online i zatrzymaj ból głowy:

 • Wybierz lekarza z listy powyżej.
 • Kliknij w dogodny termin konsultacji.
 • Wypełnij formularz rejestracyjny.
 • Zapłać online i kliknij w link otrzymany mailem, aby rozpocząć.


Z lekarzem możesz porozmawiać poprzez czat, wideo lub połączenie głosowe. Lekarz w trakcie konsultacji online może wystawić eReceptę i eZwolnienie (jeżeli będzie to konieczne).

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Jakie mogą być przyczyny bólu głowy?

Przyczyn bólów głowy może być bardzo dużo. Mogą to być m.in. urazy, nadciśnienie tętnicze, problemy krążeniowe, a nawet choroby nowotworowe. Dokładna przyczynę może określić lekarz, w trakcie konsultacji online.

Ile trwa migrena?

Czas trwania bólu migrenowego różni się w zależności od osoby, w skrajnych przypadkach napad może przedłużyć się nawet do 72 godzin, skutecznie utrudniając normalne funkcjonowanie.

Czy migrenę można całkowicie wyleczyć?

Bóle migrenowe mają charakter przewlekły, chory może jednak znacząco ograniczyć ryzyko ataków. By to zrobić, ważny jest nie tylko kontakt z lekarzem, ale również obserwowanie, co nasila objawy.

Jak mogę otrzymać pomoc, gdy migrenowy ból głowy doskwiera mi w dzień wolny od pracy?

Na platformie haloDoctor część lekarzy i specjalistów praktykuje także w dni wolne od pracy – niedziele, święta, a także w późnych godzinach wieczornych. Jeżeli pacjent potrzebuje porady – wystarczy sprawdzić, który z lekarzy jest dostępny online i może wystawić eReceptę.

Jaka jest różnica między migreną, a silnym bólem głowy?

Nie wszystkie silne bóle głowy są traktowane jako migreny. Ta wyróżnia się napadowym charakterem oraz objawami współistniejącymi, jak nadmierna wrażliwość na światło, dźwięki, zapachy oraz zaburzenia wzroku i nudności.

Który z lekarzy specjalistów może pomóc w tym schorzeniu?

Diagnozę oraz leczenie można rozpocząć u lekarza rodzinnego lub internisty. Natomiast przy nasilających się migrenach i innych objawach warto skonsultować się z lekarzem neurologiem.

Jakie leki stosuje się w migrenowych bólach głowy?

Podczas leczenia silnego bólu głowy stosowane są niesteroidowe leki o charakterze przeciwzapalnym. Niektóre z nich są dostępne bez recepty. Czasem jednak, przy konieczności użycia silniejszych dawek i substancji recepta lekarza jest potrzebna. Podczas e-Wizyty pacjent bez problemu otrzyma receptę online na potrzebne leki do uśmierzenia bólu.

 

 

Pytania zadane przez pacjentów

Nasi lekarze odpowiedzieli już na wiele pytań pacjentów.

Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.

Chcesz leczyć migrenę stacjonarnie?

Sprawdź listę specjalistów leczących migrenę w Twoim mieście i umów się na wizytę:
Leczenie migreny - Warszawa Leczenie migreny -   Warszawa
Leczenie migreny - Poznań Leczenie migreny -   Poznań
Leczenie migreny - Kraków Leczenie migreny -   Kraków
Leczenie migreny - Katowice Leczenie migreny -   Katowice
Leczenie migreny - Wrocław Leczenie migreny -   Wrocław
Leczenie migreny - Łódź Leczenie migreny -   Łódź
Leczenie migreny - Gdańsk Leczenie migreny -   Gdańsk
Leczenie migreny - Rzeszów Leczenie migreny -   Rzeszów
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z