Depresja – objawy, diagnozowanie, leczenie

Wygodna i bezpieczna porada online bez wychodzenia z domu i oczekiwania w kolejce!

Dostępni specjaliści od ręki
Umów konsultację online!

Depresja – diagnostyka oraz leczenie online

Zauważasz u siebie w ostatnim czasie nadmierną drażliwość, wybuchy gniewu, częsty smutek? Odnosisz wrażenie, że nie potrafisz odczuwać przyjemności? Dzieje się tak bez wyraźnej przyczyny zewnęrznej (zawodu miłosnego, utraty bliskiej osoby)?

 

To objawy depresji, których nie możesz lekceważyć.

 

Zdajemy sobie sprawę, że we współczesnym świecie trudno jest rozmawiać o swoich problemach dotyczących psychiki, w szczególności o depresji. Z jednej strony znaczna część społeczeństwa boryka się z różnymi zaburzeniami psychicznymi, z drugiej często spotykane ironiczne "porady" dotyczące depresji są kontrskuteczne, mogą jedynie pogorszyć stan psychiczny.

Jak leczyć depresję?

Krok 1
Krok 1
Wybierz specjalistę z listy powyżej.
Krok 2
Krok 2
Umów konsultację wybierając dogodny termin i wypełniając formularz.
Krok 3
Krok 3
Po opłaceniu wizyty otrzymasz link, który przekieruje Cię do konsultacji.
Krok 4
Krok 4
Możesz skonsultować się korzystając z czatu, wideorozmowy lub połączenia głosowego.
Krok 5
Krok 5
Jeśli zajdzie taka potrzeba, po eWizycie możesz otrzymasz od lekarza eReceptę (mailem lub SMS-em).

Dlatego haloDoctor umożliwia komfortową rozmowę ze specjalistą (psychiatrą, psychoterapeutą i psychologiem), który zbada czy cierpisz na depresję, a także zadba o szybką pomoc dla Ciebie.

 

Korzystając z konsultacji online unikasz stresującego dojeżdżania i oczekiwania na wizytę w poradni. Porozmawiasz ze specjalistą w zaciszu własnego domu, nie martwiąc się o opinię innych. Gdy będzie to konieczne, lekarz psychiatra będzie mógł dla Ciebie wystawić receptę i zwolnienie lekarskie online.

Czytaj więcej
informacji na temat „Depresja”
Sprawdź
Chcesz się leczyć stacjonarnie?
Umów wizytę
W gabinecie W GABINECIE
W gabinecie ONLINE
wróć wróć
Szukaj
wróć wróć
Szukaj
FAQ
Od kilku dni mam gorszy nastrój. Czy to oznacza depresję?

Niekoniecznie, ponieważ nie każdy gorszy dzień może wynikać z depresji. Nie oznacza jej również krótkotrwała, ale nadmierna drażliwość. Każdy człowiek ma lepsze i gorsze dni. Są one naturalną reakcją na stres, czy też zmiany w ludzkim życiu. Jeśli jednak takie stany mają charakter ciągły i nie mają wyraźnej przyczyny zewnętrznej należy skonsultować się z psychologiem lub psychiatrą (tylko lekarz psychiatra stawia diagnozę). 

Jak diagnozuje się depresję?

Podejrzenie depresji musi zostać potwierdzone przez lekarza psychiatrę, aby można było przejść do terapii. Co ważne, taka diagnoza w większości przypadków opiera się wyłącznie na rozmowie lekarza z pacjentem, dlatego można jej dokonać w 100% przez Internet, podczas e-Wizyty.

Jak leczy się depresję?

Leczenie zaburzeń depresyjnych przede wszystkim opiera się na różnych wariantach psychoterapii. W bardziej złożonych przypadkach lekarz psychiatra może zalecić leczenie farmakologiczne, z wykorzystaniem środków psychotropowych. Takie leki wydawane są jedynie na receptę i powinny być przyjmowane pod kontrolą lekarza. Jeżeli będzie to konieczne, taką receptę lekarz może wystawić online po zakończonej konsultacji.

Czy jest możliwe diagnozowanie depresji przez Internet?

Jeżeli specjalista psychiatra prowadzi konsultacje online i w ich trakcje przeprowadzi pełne badanie podmiotowe – może wystawić diagnozę.

Czy depresję diagnozuje się często?

Polskie statystyki mówią o ok 4% osób chorych na depresję w populacji. Nie każde obniżenie nastroju jest depresją. Podobne objawy wykazuje afektywna choroba dwubiegunowa ChAD, podczas której przeplatają się epizody manii (nieuzasadniona euforia) i stany depresyjne.

Umów wizytę
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4 Umów wizytę