Depresja – objawy, diagnozowanie, leczenie

Wygodna i bezpieczna porada online bez wychodzenia z domu i oczekiwania w kolejce!

Depresja – diagnostyka oraz leczenie online

otrzymaj szybką pomoc w walce z depresją

Zauważasz u siebie w ostatnim czasie nadmierną drażliwość, wybuchy gniewu, częsty smutek? Odnosisz wrażenie, że nie potrafisz odczuwać przyjemności? Dzieje się tak bez wyraźnej przyczyny zewnęrznej (zawodu miłosnego, utraty bliskiej osoby)?

 

To objawy depresji, których nie możesz lekceważyć.

 

Zdajemy sobie sprawę, że we współczesnym świecie trudno jest rozmawiać o swoich problemach dotyczących psychiki, w szczególności o depresji. Z jednej strony znaczna część społeczeństwa boryka się z różnymi zaburzeniami psychicznymi, z drugiej często spotykane ironiczne "porady" dotyczące depresji są kontrskuteczne, mogą jedynie pogorszyć stan psychiczny.

Dlatego haloDoctor umożliwia komfortową rozmowę ze specjalistą (psychiatrą, psychoterapeutą i psychologiem), który zbada czy cierpisz na depresję, a także zadba o szybką pomoc dla Ciebie.

 

Korzystając z konsultacji online unikasz stresującego dojeżdżania i oczekiwania na wizytę w poradni. Porozmawiasz ze specjalistą w zaciszu własnego domu, nie martwiąc się o opinię innych. Gdy będzie to konieczne, lekarz psychiatra będzie mógł dla Ciebie wystawić receptę i zwolnienie lekarskie online.

Jak otrzymać pomoc online?

Komfortowe konsultacje w haloDoctor

  • Wybierz dowolnego ze specjalistów (psychiatrę, pscyhoterapeutę lub psychologa).
  • Umów wizytę: wybierz dogodny termin i wypełnij formularz.
  • Po opłaceniu konsultacji otrzymasz link do połączenia ze specjalistą.
  • Możesz porozmawiać korzystając z czatu, wideo lub połączenia głosowego.
  • Jeżeli konieczne będzie leczenie farmakologiczne, lekarz psychiatra wystawi dla Ciebie receptę (otrzymasz ją mailem lub SMS-em).
  • W razie konieczności otrzymasz również L4.

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Od kilku dni mam gorszy nastrój. Czy to oznacza depresję?

Niekoniecznie, ponieważ nie każdy gorszy dzień może wynikać z depresji. Nie oznacza jej również krótkotrwała, ale nadmierna drażliwość. Każdy człowiek ma lepsze i gorsze dni. Są one naturalną reakcją na stres, czy też zmiany w ludzkim życiu. Jeśli jednak takie stany mają charakter ciągły i nie mają wyraźnej przyczyny zewnętrznej należy skonsultować się z psychologiem lub psychiatrą (tylko lekarz psychiatra stawia diagnozę). 

Jak diagnozuje się depresję?

Podejrzenie depresji musi zostać potwierdzone przez lekarza psychiatrę, aby można było przejść do terapii. Co ważne, taka diagnoza w większości przypadków opiera się wyłącznie na rozmowie lekarza z pacjentem, dlatego można jej dokonać w 100% przez Internet, podczas e-Wizyty.

Jak leczy się depresję?

Leczenie zaburzeń depresyjnych przede wszystkim opiera się na różnych wariantach psychoterapii. W bardziej złożonych przypadkach lekarz psychiatra może zalecić leczenie farmakologiczne, z wykorzystaniem środków psychotropowych. Takie leki wydawane są jedynie na receptę i powinny być przyjmowane pod kontrolą lekarza. Jeżeli będzie to konieczne, taką receptę lekarz może wystawić online po zakończonej konsultacji.

Czy jest możliwe diagnozowanie depresji przez Internet?

Jeżeli specjalista psychiatra prowadzi konsultacje online i w ich trakcje przeprowadzi pełne badanie podmiotowe – może wystawić diagnozę.

Czy depresję diagnozuje się często?

Polskie statystyki mówią o ok 4% osób chorych na depresję w populacji. Nie każde obniżenie nastroju jest depresją. Podobne objawy wykazuje afektywna choroba dwubiegunowa ChAD, podczas której przeplatają się epizody manii (nieuzasadniona euforia) i stany depresyjne.

Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z