Tabletki antykoncepcyjne
– konsultacja lekarska i e-Recepta

Uzyskaj receptę na tabletki
antykoncepcyjne bez wychodzenia z domu!

Polecani lekarze i specjaliści 19 online
{{content}}
{{content}}
{{closest}} {{when}}

eRecepta na tabletki antykoncepcyjne

Dostęp do antykoncepcji pod okiem lekarza specjalisty. Umów konsultację - lekarz zdecyduje o terapii

Jeśli akurat skończyły Ci się tabletki antykoncepcyjne, które regularnie zażywasz lub wyciągnęłaś z opakowania ostatni blister – wiesz, że musisz skontaktować się ze specjalistą aby otrzymać receptę na nowe tabletki. Szybki i bezpieczny dostęp do środków antykoncepcyjnych, jak i legalnej antykoncepcji awaryjnej umożliwia portal haloDoctor, dzięki któremu umówisz się na eWizytę z lekarzem specjalistą, który po konsultacji zdecyduje o wyborze terapii.

 

Oczekiwanie w długich kolejkach, telefony do rejestracji, nieoczekiwane wizyty u specjalisty z powodu braku recepty na tabletki antykoncepcyjne – pacjentki mogą już o tym zapomnieć. Platforma haloDoctor pozwala na umówienie eWizyty z dowolnym lekarzem specjalistą – także ginekologiem, w czasie krótszym niż 15 minut. Po skończonej eWizycie pacjentka może uzyskać eReceptę na tabletki antykoncepcyjne. Należy pamiętać, że o zasadności recepty decyduje lekarz w trakcie teleporady.

Podczas konsultacji online specjalista przeprowadzi dokładne badanie podmiotowe (wywiad) o stanie zdrowia pacjentki, chorób w przeszłości, aktualnego stanu zdrowia oraz aktywności seksualnej. Dodatkowo specjalista może poruszyć temat aktualnych badań ginekologicznych lub cytologicznych. Jeśli pacjentka posiada dokumentację w wersji elektronicznej – warto, aby miała dokumentację podczas wizyty przy sobie. Lekarz może poprosić o przesłanie jej poprzez aplikację.

 

Jeżeli potrzebujesz szybko otrzymać receptę na antykoncepcję, nie czekaj – umów e-Wizytę jak najszybciej. Pamiętaj jednak, że każdorazowo lekarz decyduje o zasadności wystawienia eRecepty na tabletki antykoncepcyjne, po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego w trakcie telekonsultacji.

Jak można otrzymać eReceptę na tabletki antykoncepcyjne?

Wystarczy dosłownie kilka kroków:
  • Wybierz dowolnego specjalistę z listy lekarzy.
  • Umów się na konsultację w dostępnym terminie.
  • Po opłaceniu wizyty online, otrzymasz mailem link przekierowujący do okna konsultacji z lekarzem.
  • Z lekarzem można konsultować się przez czat, telerozmowę oraz wygodna rozmowę wideo.
  • Po konsultacji otrzymasz eReceptę na tabletki antykoncepcyjne za pomocą SMS-a lub e-maila.
  • Elektroniczna recepta może być zrealizowana w dowolnej aptece w Polsce, przez podanie farmaceucie 4-cyfrowego kodu oraz numeru PESEL pacjenta.

Ważne pytania i odpowiedzi

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania
Czy w haloDoctor dostanę również receptę na antykoncepcję awaryjną?

Tak, lekarze na haloDoctor również wystawiają takie e-Recepty. Warto pamiętać, że antykoncepcja awaryjna, tzw. „dzień po”, jest najbardziej skuteczna do 24h po stosunku. Zaleca się zatem bardzo szybkie konsultacje ze specjalistą w przypadku konieczności zażycia antykoncepcji awaryjnej.

Jak szybko dostać receptę na tabletki antykoncepcyjne?

eReceptę na tabletki antykoncepcyjne otrzymasz błyskawicznie w haloDoctor. Umawiając konsultację online możesz porozmawiać z lekarzem w ciągu 15 minut, a eReceptę otrzymać zaraz po skończonej rozmowie.

Czy każdy lekarz wystawi dla mnie receptę na tabletki antykoncepcyjne online?

Nie, nie wszyscy lekarze konsultujący na platformie wystawiają eRecepty na tabletki antykoncepcyjne. Ta strona, na której się znajdujesz przedstawia profile specjalistów od których można otrzymać tego typu recepty.

Czy muszę założyć Internetowe Konto Pacjenta?

Nie, IKP jest niekonieczne do uzyskania elektronicznej recepty w haloDoctor. Aby uzyskać eReceptę na tabletki antykoncepcyjne wystarczy podanie numeru telefonu lub e-mail. Internetowe Konto Pacjenta jest ułatwieniem, jeśli pacjentka chce widzieć: kto przepisał leki, historię wystawianych eRecept oraz zalecane dawkowanie.

Czy to prawda, że tylko mój ginekolog może wystawić eReceptę na tabletki antykoncepcyjne?

Zdecydowanie nie, zgodnie z uprawnieniami nadawanymi lekarzom, przez ustawę o zawodzie lekarza i lekarza dentysty (Art. 42 Ustawa o zawodzie lekarza i lekarza dentysty) – każdy inni lekarz (również innej specjalizacji) ma prawo do wystawienia eRecepty na tabletki antykoncepcyjne.

Wpisz treść swojego pytania
Musisz napisać jezcze: 50 znaków.

Zalety eRecepty na tabletki antykoncepcyjne

Bezpieczeństwo

Bezpieczna

pod kontrolą lekarza specjalisty

Wygoda

Wygodna

bez wychodzenia z domu
i oczekiwania w kolejce

Szybkość

Szybka

nawet w 15 minut

Czytelność

Czytelna

nie istnieje ryzyko błędnego
odczytania eRecepty