Pomoc psychologiczna

Konsultacja psychologiczna online

Znalazłeś się w sytuacji życiowej, w której czujesz, że potrzebujesz pomocy psychologicznej? Nie chcesz dojeżdżać do stacjonarnego gabinetu specjalisty lub mieszkasz poza granicami naszego kraju? Chciałbyś móc wybierać spośród wielu specjalistów?

Odpowiadając na potrzeby pacjentów, dzięki haloDoctor możesz umówić się do wybranego przez Ciebie specjalisty. Konsultacje online odbędziesz z bezpiecznego miejsca, bez wychodzenia z domu, a jedyne co będzie Ci potrzebne to urządzenie mobilne z dostępem do Internetu. Skonsultuj swoje problemy, aby powrócić do pełni zdrowia.

Co Ci dolega?

Szybko zaradzimy Twoim problemom zdrowotnym. Konsultacje online ze specjalistami pomogą Ci uporać się z problemami takimi jak:

Jakie są zalety konsultacji psychologicznej online?

Wygoda
Wygoda
bez wychodzenia z domu
i dojazdów lekarza
Dyskrecja
Dyskrecja
e-Wizyty zapewniają
większą anonimowość
Dostępność
Dostępność
krótki czas oczekiwania na
wizytę ze specjalistą
Recepta
Recepta
możliwość przepisania
e-Recepty przez psychiatrę

Czy psychoterapia online jest skuteczna?

Wiele badań potwierdza dużą skuteczność psychoterapii online, a niektóre nawet mówią wprost, że terapia online ma pewne zalety, które plasują ją wyżej od sesji w gabinecie. W dalszym ciągu wielu obawia się oceniających spojrzeń oraz czuje się niekomfortowo w gabinecie. Odbycie terapii lub porady psychologicznej za pomocą e‑Wizyt, jest często dużo wygodniejszym wyborem. W dalszym ciągu masz obawy przed sięgnięciem po pomoc? Wiemy, że pierwszy krok jest najtrudniejszy, trudno zaufać i otworzyć się przed kimś. Sama świadomość, że konsultacja u specjalisty jest Ci potrzebna, jest ważna. Nie wahaj się długo, tylko wybierz odpowiedniego psychologa lub psychiatrę i pozwól sobie pomóc.

Kiedy warto skorzystać z pomocy psychologicznej?

Konsultacje psychologiczne z wykorzystaniem platformy telemedycznej haloDoctor pomogą Ci, gdy:
 • uważasz, że w swoim życiu jesteś w sytuacji bez wyjścia
 • nie potrafisz poradzić sobie ze stresem
 • Twoje problemy cię przytłaczają
 • towarzyszą ci spadki nastroju lub energii
 • męczy Cię nerwowość i płaczliwość
 • masz problemy z sennością, bądź bezsennością
 • nie masz apetytu
 • unikasz kontaktu z bliskimi osobami
 • męczy Cię niepokój i lęk
 • masz problem z uzależnieniem

Formy pomocy psychologicznej

Konsultacje online możesz odbyć w kilku wygodnych formach kontaktu: telefon, czat, wideo. Jedyne co należy zrobić to u wskazanego przez siebie specjalisty wybrać odpowiedni dzień wraz z godziną. Teraz pozostaje już tylko połączyć się ze specjalistą i wziąć udział w e‑Wizycie.
Telefon
Telefon
Czat
Czat
Wideoczat
Wideoczat

Przewaga wizyty online nad stacjonarną

Podczas wizyt u psychiatry poruszane są intymne, często głęboko skrywane, problemy. Dzielenie się nimi powoduje u wielu osób duży dyskomfort. Pogłębić to mogą również nieprzyjazne gabinety, w których pacjenci czują się obco zwłaszcza, gdy przebywają w nich po raz pierwszy. Konsultacje online to również ogromna wygoda m.in. dla mieszkańców mniejszych miejscowości mających utrudniony dostęp do lekarzy.

Psycholog, a psychiatra - którego specjalistę wybrać?

Psycholog online
Psychiatra online
Psycholog online
Znajdź specjalistę
 • pomaga radzić sobie z trudną sytuacją
 • może skierować na psychoterapię
 • nie wystawia recept na leki
 • nie wystawia zwolnień lekarskich
 • nie kieruje pacjentów na badania
 • nie sprawdza podłoża medycznego zaburzeń psychicznych
Psychiatra online
Znajdź specjalistę
 • pomaga radzić sobie z trudną sytuacją
 • może skierować na psychoterapię
 • wystawia recepty na leki
 • wystawia zwolnienia lekarskie
 • kieruje pacjentów na badania
 • sprawdza podłoże medycznego zaburzeń psychicznych

Najczęściej zadawane pytania

Jak przebiega wizyta online u psychologa/psychiatry?

Do e-Wizyty potrzebne nam jest jedynie urządzenie mobilne z dostępem do internetu. Dzięki temu z psychologiem możemy się połączyć z każdego miejsca na świecie. Po opłaceniu konsultacji online wybieramy 1 rodzaj połączenia: SMS, rozmowa telefoniczna lub wideorozmowa.

 

Spotkanie z psychiatrą online nie różni się zasadniczo niczym, od tego w gabinecie stacjonarnym. Możemy porozmawiać z nim o wszystkich problemach, poprosić o wypisanie e-Recepty z lekiem lub e-Zwolnienia. Lekarz po przeprowadzonym wywiadzie medycznym postara się nam jak najlepiej pomóc oraz może również wystawić diagnozę.

Czy na konsultacje psychologiczne online u specjalisty czeka się długo?

Na naszej platformie dostępnych jest wielu psychologów, psychoterapeutów, czy psychiatrów, dlatego z pewnością każdy znajdzie odpowiedniego specjalistę dla siebie. W harmonogramach udostępniają oni godziny swojej pracy, także na spokojnie będzie można zaleźć lekarza z terminem nawet na ten sam dzień. 

Ile kosztuje konsultacja psychologiczna online?

To zależy. Każdy specjalista sam ustala swój cennik. Warto przed wyborem psychologa, zrobić rozeznanie i wybrać takiego, którego ceny usług będą dla nas przystępne.

Czy mogę skorzystać z porady psychologicznej online na NFZ?

Praktyka lekarska prowadzona online na platformie haloDoctor jest praktyką prywatną. Z racji tego wizyty są płatną usługą, za którą pacjent musi zapłacić przed ich odbyciem.

Czy na e-Wizycie u psychiatry zawsze otrzymam e-Zwolnienie?

Nie, nie zawsze. To psychiatra na podstawie wywiadu i ewentualnych wyników badań ocenia, czy wystawienie e-Zwolnienia jest uzasadnione i niezbędne ze względu na stan zdrowia pacjenta.

Czy pracodawca otrzyma informację, że L4 pochodzi od psychiatry?

Nie, nie musimy się martwić tym, że pracodawcy zostanę przekazane takie informacje. Pracodawca nie ma uprawnień do pozyskania informacji, na co choruje pracownik, a ten nie ma obowiązku informować go o jednostce chorobowej, z którą się zmaga.

Czy na e-Receptą na potrzebne leki psychiatryczne trzeba długo czekać?

4 cyfrowy kod uprawniający nas do wykupienia e-Recepty, otrzymamy w większości przypadków jeszcze podczas konsultacji online. Czasami może się zdążyć, że lekarz wyśle nam go w formie SMS lub pliku PDF na adres e-mail chwilę po zakończonej wizycie. 

Jakie dane są potrzebne do wstawienia e-Recepty u psychiatry?

E-Recepta zawiera takie informacje jak: imię i nazwisko, miejsce zamieszkania oraz uprawnienia dodatkowe pacjenta. Ponadto dane osoby wystawiającej receptę, dane przychodni lub gabinetu lekarskiego, informacje 


W niektórych przypadkach konieczne będzie dostarczenie lekarzowi również dokumentacji medycznej, aby wystawił nam e-Receptę na leki psychotropowe. Informację o leku — nazwa, dawka i sposób dawkowania. Datę wystawienia recepty oraz datę realizacji.

Czy są sytuacje kiedy psychiatra odmówi wystawienia e-Recepty?

Psychiatra każdorazowo decyduje o zasadności wystawienia recepty po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego oraz zapoznaniu się z historią medyczną pacjenta. W sytuacji, gdy nie widzi wskazań do przepisania leków bądź uważa, że występują znaczące przeciwwskazania do ich przyjmowania może odmówić wystawienia e-Recepty.

Najnowsze pytania pacjentów
2024-02-05
Czy zapisując się na konsultację, mam szansę ma pomóc?
Od kilku dni cierpię na napady nieuzasadnionego w danym momencie lęku. Wczoraj wieczorem objawy zaczęły się nasilać,...
2024-02-02
Badanie krwi, a zaburzenia psychiczne.
Poziom, jakich witamin (oprócz witaminy D) warto sobie zbadać, żeby wykluczyć somatyczne podłoże depresji,...
2024-01-30
Czy w tym wieku może to wskazywać na raka płuc bez innych objawów tylko te 2?
Mam 18 lat i od pewnego czasu mam 2 dokuczliwe objawy. Od jakiegoś miesiąca, bo pod koniec grudnia zacząłem odczuwać...
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4