Uważasz, że Twoje dziecko potrzebuje porady psychologa dziecięcego? Nie masz czasu ani możliwości, by dojeżdżać do gabinetu stacjonarnego specjalisty? Bez obaw! Dzięki haloDoctor możesz umówić wizytę u psychologa dziecięcego nawet w tym samym dniu bez wychodzenia z domu.
Konsultacja online z psychologiem dziecięcym
- co można skonsultować w trakcie eWizyty?
Te symptomy możesz omówić, podczas rozmowy z psychologiem dziecięcym:
Umów wizytę u psychologa dziecięcego
Wizyta u psychologa dziecięcego oraz cała otoczka z nią związana może być stresującym przeżyciem zarówno dla dziecka, jak i rodziców. Wiele dzieci może odczuwać niepokój oraz niepewność, aby otworzyć się i porozmawiać o swoich problemach przed nową osobą oraz w całkowicie nowym otoczeniu. Czy nie byłoby przyjemniej, gdyby istniała możliwość uzyskania fachowej pomocy bez wychodzenia z domu?
Platforma haloDoctor stworzyła takie udogodnienie dla pacjentów. Konsultacje z wykwalifikowanym specjalistą możesz odbyć bez wychodzenia z domu, a jedyne co jest potrzebne, to urządzenie mobilne z dostępem do internetu. Uniknij stresujących sytuacji i zapewnij dziecku komfortowe warunki do uzyskania pomocy.
Porada psychologa dziecięcego online jest wygodnym oraz genialnym rozwiązaniem dla dziecka i Ciebie. Postaw zdrowie psychiczne na pierwszym miejscu i nie odkładaj go na później. Czas zadbać o własne zdrowie!
Otrzymujesz fachową pomoc
To, w jaki sposób przebiegnie konsultacja online z psychologiem dziecięcym, zależy od Ciebie. Wybierz: czat, telefon lub wideo, jako wygodną dla Was formę kontaktu. Wystarczy wybrać godzinę i umówić się u wybranego psychologa dziecięcego.
Przedstawimy kilka objawów, które powinny dać rodzicom do myślenia i zastanowić się, czy nie warto udać się z dzieckiem do psychologa dziecięcego:
Warto uporządkować sobie wszystko i sporządzić notatki, żeby podczas konsultacji nic nie wypadło nam z głowy. Pomocne będą również: dokumenty dotyczące dziecka, np. wcześniejsze opinie psychologiczne, opinie ze szkoły, oceny opisowe. Zalecamy również zastanowić się nad podobnymi przypadkami u nas w rodzinie. Psycholog będzie dopytywał o wszystkie najważniejsze szczegóły tak, aby, jak najlepiej pomóc dziecku i postawić trafną diagnozę.
Zwykle nie aż tak bardzo, jak mogłoby się nam wydawać. Psycholog potrzebuje na pewno kilku spotkań z dzieckiem, z których zbierze wszystkie informacje poprzez rozmowy i zabawy. Na podstawie tego, stworzy interpretację zachowania się i problemów dziecka. Specjalista na pewno przekaże wskazówki dotyczące pracy z dzieckiem w domu. Może również zalecić korzystanie z terapii, czy terapii grupowych.
W początkowej fazie specjalista zaczyna od rozpoznania problemu, a później dopiero obiera metodę pracy z podopiecznym. Dzięki temu zabiegowi będzie w stanie powiedzieć również rodzicom, w jaki sposób mogą również pracować z dzieckiem w domu, gdyż cotygodniowa wizyta u specjalisty w większości przypadków jest niewystarczająca. Psycholog pomaga dzieciom w takich aspektach jak: oswajanie lęku, radzenie sobie ze złością, w jaki sposób obniżać poziom napięcia emocjonalnego.
Oczywiście, z naszego punktu uważamy, że jest to nawet konieczne. Warto dziecku powiedzieć gdzie idzie oraz co to za miejsce. Następnie powiedz dziecku, kim jest osoba, z którą się spotkacie oraz czym ta osoba się zajmuje. Warto również uświadomić dziecko, dlaczego udajecie się w to miejsce, np. „martwię się o Ciebie, coraz częściej jesteś smutny”, „niepokoję się, że trudno jest nam się dogadać”. Z kolei nie warto planować z dzieckiem odpowiedzi na pytania psychologa. Pozwól, aby to one samo opowiedziało o tym, jak się czuje.