Psycholog dziecięcy online

Uważasz, że Twoje dziecko potrzebuje porady psychologa dziecięcego? Nie masz czasu ani możliwości, by dojeżdżać do gabinetu stacjonarnego specjalisty? Bez obaw! Dzięki haloDoctor możesz umówić wizytę u psychologa dziecięcego nawet w tym samym dniu bez wychodzenia z domu. 

Specjaliści dostępni od ręki

Konsultacja online z psychologiem dziecięcym
- co można skonsultować w trakcie eWizyty?

Te symptomy możesz omówić, podczas rozmowy z psychologiem dziecięcym:

  • nietypowe zachowania Twojego dziecka, zauważalne przez Ciebie lub osoby z otoczenia
  • słuszność i skuteczność wykorzystywanych przez Ciebie metod wychowawczych
  • prawidłowość procesu rozwojowego Twojego dziecka
  • w jaki sposób sytuacja rodzinna wpływa na dziecko 

Umów wizytę u psychologa dziecięcego

Wizyta u psychologa dziecięcego oraz cała otoczka z nią związana może być stresującym przeżyciem zarówno dla dziecka, jak i rodziców. Wiele dzieci może odczuwać niepokój oraz niepewność, aby otworzyć się i porozmawiać o swoich problemach przed nową osobą oraz w całkowicie nowym otoczeniu. Czy nie byłoby przyjemniej, gdyby istniała możliwość uzyskania fachowej pomocy bez wychodzenia z domu? 


Platforma haloDoctor stworzyła takie udogodnienie dla pacjentów. Konsultacje z wykwalifikowanym specjalistą możesz odbyć bez wychodzenia z domu, a jedyne co jest potrzebne, to urządzenie mobilne z dostępem do internetu. Uniknij stresujących sytuacji i zapewnij dziecku komfortowe warunki do uzyskania pomocy. 

Porada psychologa dziecięcego online jest wygodnym oraz genialnym rozwiązaniem dla dziecka i Ciebie. Postaw zdrowie psychiczne na pierwszym miejscu i nie odkładaj go na później. Czas zadbać o własne zdrowie!

Krok 1
Krok 1
Umawiasz się
na telekonsultację
line
arrow
Krok 2
Krok 2
Opłacasz usługę: przelew,
karta PayU
line
arrow
Krok 3
Krok 3
Bierzesz udział w zdalnej
konsultacji Czat/Wideo/Tel
line
arrow
Krok 4
Krok 4

Otrzymujesz fachową pomoc

Formy konsultacji

To, w jaki sposób przebiegnie konsultacja online z psychologiem dziecięcym, zależy od Ciebie. Wybierz: czat, telefon lub wideo, jako wygodną dla Was formę kontaktu. Wystarczy wybrać godzinę i umówić się u wybranego psychologa dziecięcego.

Telefon Telefon
Czat Czat
Wideoczat Wideoczat
e-Recepta
Kiedy warto rozważyć wizytę z dzieckiem u psychologa dziecięcego?

Przedstawimy kilka objawów, które powinny dać rodzicom do myślenia i zastanowić się, czy nie warto udać się z dzieckiem do psychologa dziecięcego:

Jak prawidłowo przygotować się do pierwszej wizyty u psychologa dziecięcego?

Warto uporządkować sobie wszystko i sporządzić notatki, żeby podczas konsultacji nic nie wypadło nam z głowy. Pomocne będą również: dokumenty dotyczące dziecka, np. wcześniejsze opinie psychologiczne, opinie ze szkoły, oceny opisowe. Zalecamy również zastanowić się nad podobnymi przypadkami u nas w rodzinie. Psycholog będzie dopytywał o wszystkie najważniejsze szczegóły tak, aby, jak najlepiej pomóc dziecku i postawić trafną diagnozę. 

Czy otrzymanie diagnozy przez psychologa dziecięcego jest czasochłonne?

Zwykle nie aż tak bardzo, jak mogłoby się nam wydawać. Psycholog potrzebuje na pewno kilku spotkań z dzieckiem, z których zbierze wszystkie informacje poprzez rozmowy i zabawy. Na podstawie tego, stworzy interpretację zachowania się i problemów dziecka. Specjalista na pewno przekaże wskazówki dotyczące pracy z dzieckiem w domu. Może również zalecić korzystanie z terapii, czy terapii grupowych.

W jaki sposób psycholog pracuje z dzieckiem?

W początkowej fazie specjalista zaczyna od rozpoznania problemu, a później dopiero obiera metodę pracy z podopiecznym. Dzięki temu zabiegowi będzie w stanie powiedzieć również rodzicom, w jaki sposób mogą również pracować z dzieckiem w domu, gdyż cotygodniowa wizyta u specjalisty w większości przypadków jest niewystarczająca. Psycholog pomaga dzieciom w takich aspektach jak: oswajanie lęku, radzenie sobie ze złością, w jaki sposób obniżać poziom napięcia emocjonalnego.

Czy warto przygotować dziecko do wizyty u psychologa?

Oczywiście, z naszego punktu uważamy, że jest to nawet konieczne. Warto dziecku powiedzieć gdzie idzie oraz co to za miejsce. Następnie powiedz dziecku, kim jest osoba, z którą się spotkacie oraz czym ta osoba się zajmuje. Warto również uświadomić dziecko, dlaczego udajecie się w to miejsce, np. „martwię się o Ciebie, coraz częściej jesteś smutny”, „niepokoję się, że trudno jest nam się dogadać”. Z kolei nie warto planować z dzieckiem odpowiedzi na pytania psychologa. Pozwól, aby to one samo opowiedziało o tym, jak się czuje.

Najnowsze pytania pacjentów
2024-02-29
W jaki sposób mogę podratować moje zdrowie psychiczne?
Mam 25 lat. Ostatnie dni są dla mnie bardzo ciężkie. Nic złego się nie dzieje, a chodzę cały czas zdenerwowana. Nawet...
2024-02-05
Czy zapisując się na konsultację, mam szansę ma pomóc?
Od kilku dni cierpię na napady nieuzasadnionego w danym momencie lęku. Wczoraj wieczorem objawy zaczęły się nasilać,...
2024-02-02
Badanie krwi, a zaburzenia psychiczne.
Poziom, jakich witamin (oprócz witaminy D) warto sobie zbadać, żeby wykluczyć somatyczne podłoże depresji,...
Wszystko co musisz
wiedzieć o L4
Sprawdź! Sprawdź!
Baza wiedzy o L4
Baza wiedzy
o e-Recepcie
Sprawdź! Sprawdź!
Baza wiedzy o L4
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4