skorzystaj z wygodnych konsultacji z lekarzami online
Nerwobóle, inaczej neuralgia, to bóle napadowe i silne, którym często towarzyszy mrowienie oraz niedowład. Mogą one pojawiać się w różnych częściach ciała, przy czym zazwyczaj obejmują głowę, szyję, brzuch oraz plecy.
Jakie są przyczyny nerwobóli? Często stoi za nimi stan chorobowy, wówczas jest ona objawem np. chorób autoimmunologicznych, cukrzycy czy chorób psychicznych, w tym depresji i nerwicy.
Zdarza się też neuralgia samoistna, zazwyczaj wynikająca z dużego zmęczenia oraz przewlekłego stresu.
Leczenie nerwobóli zależy od tego, co jest przyczyną problemu, jeśli bowiem stoi za nimi stan chorobowy, wówczas to on wymaga odpowiedniego postępowania.
Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.
Nerwobóle często są wynikiem niedoborów witaminowych, w tym tych z grupy B.
Nerwoból nerwu trójdzielnego atakuje nerw czaszkowy, co doprowadza do bólu na połowie twarzy. Dolegliwość ta zazwyczaj dotyka kobiet po 35. roku życia.
Leczenie obejmuje wdrożenie leków, jeśli jednak terapia nie przynosi pożądanych skutków, wówczas niezbędna może być ingerencja chirurga.
Jest to ból doskwierający w przestrzeni pomiędzy żebrami. Jego przyczyny są różne i mogą wskazywać na choroby takie jak cukrzyca, toczeń, czy choroby naczyniowe.
Nerwobóle mogą być przyczyną poważnych chorób, dlatego nie należy ich ignorować. Jeśli więc pojawiają się często, należy skonsultować się z lekarzem. Obecnie można to zrobić również dzięki e-Wizycie online.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na wiele pytań pacjentów.