Fluoxetine Vitabalans

Nazwa Produktu Leczniczego
Fluoxetine Vitabalans
Nazwa powszechnie stosowana
Fluoxetinum
Postać farmaceutyczna
Tabletki powlekane
Substancja czynna
Fluoxetini hydrochloridum 22.36 mg + Fluoxetinum 20 mg
Podmiot odpowiedzialny
Vitabalans Oy

Fluoxetine Vitabalans - podstawowe informacje o leku:

Fluoxetine Vitabalans to lek zawierający fluoksetynę, która należy do grupy leków przeciwdepresyjnych zwanych selektywnymi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Jest on stosowany w leczeniu różnych zaburzeń u osób dorosłych, takich jak epizody dużej depresji, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne (obsesyjne myślenie i działanie) oraz bulimia nervosa. Fluoxetine Vitabalans jest stosowany równolegle do psychoterapii w celu złagodzenia napadów gwałtownego objadania się i zmniejszenia częstotliwości czynności przeczyszczających. Lek ten jest również zalecany dla dzieci powyżej 8 roku życia i młodzieży w przypadku epizodów dużej depresji o przebiegu umiarkowanym do ciężkiego, jeśli brak odpowiedzi na psychoterapię po 4-6 sesjach terapeutycznych. Jednakże, należy pamiętać, że Fluoxetine Vitabalans powinien być podawany dzieciom i młodym osobom cierpiącym na depresję o przebiegu umiarkowanym do ciężkiego tylko w połączeniu z jednoczesną terapią psychologiczną. Dzięki swoim właściwościom, Fluoxetine Vitabalans może pomóc w łagodzeniu objawów depresji i innych zaburzeń, co pozwala na poprawę jakości życia pacjentów.

Wskazania do stosowania:

Dorośli:

  • Epizody dużej depresji
  • Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne
  • Bulimia nervosa: fluoksetyna wskazana jest jako uzupełnienie psychoterapii w celu złagodzenia napadów gwałtownego objadania się i zmniejszenia częstotliwości czynności przeczyszczających.

Dzieci od 8 roku życia i młodzież:

  • Epizody dużej depresji o przebiegu umiarkowanym do ciężkiego, jeśli brak odpowiedzi na psychoterapię po 4-6 sesjach terapeutycznych. Leki przeciwdepresyjne powinny być podawane dzieciom i młodym osobom cierpiącym na depresję o przebiegu umiarkowanym do ciężkiego tylko w połączeniu z jednoczesną terapią psychologiczną.

Pliki do pobrania

Fluoxetine Vitabalans  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Fluoxetine Vitabalans  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4