Fluoxetine Aurovitas

Nazwa Produktu Leczniczego
Fluoxetine Aurovitas
Nazwa powszechnie stosowana
Fluoxetinum
Postać farmaceutyczna
Kapsułki twarde
Substancja czynna
Fluoxetinum
Podmiot odpowiedzialny
Aurovitas Pharma Polska Sp. z o.o.

Fluoxetine Aurovitas - podstawowe informacje o leku:

Fluoxetine Aurovitas to lek, którego substancją czynną jest fluoksetyna, należąca do grupy leków przeciwdepresyjnych zwanych selektywnymi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Lek ten jest stosowany w leczeniu różnych zaburzeń, takich jak epizody dużej depresji, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne oraz bulimia. W przypadku bulimii, Fluoxetine Aurovitas jest stosowany w połączeniu z psychoterapią, aby zmniejszyć chęć objadania się i prowokowania wymiotów. Lek ten jest również stosowany u dzieci i młodzieży w wieku od 8 lat i starszych, w przypadku umiarkowanych do ciężkich zaburzeń depresyjnych, jeśli depresja nie reaguje na terapię psychologiczną po 4-6 sesjach. Jednakże, Fluoxetine Aurovitas powinien być stosowany u dzieci lub młodych osób, z umiarkowanymi do ciężkich zaburzeniami depresyjnymi tylko w skojarzeniu z psychoterapią. Mechanizm działania Fluoxetine Aurovitas nie jest w pełni zrozumiały, ale wiadomo, że lek ten i inne leki z grupy SSRI mogą pomóc zwiększyć poziom serotoniny w mózgu. Serotonina jest substancją obecną w mózgu, a osoby cierpiące na depresję, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne lub bulimię mają zazwyczaj niższy poziom serotoniny niż osoby zdrowe. Leczenie tych zaburzeń jest bardzo ważne, aby poprawić jakość życia pacjenta. Jeśli leczenie nie zostanie podjęte, stan pacjenta może się pogorszyć i stać się trudniejszy do wyleczenia. Dlatego też, leczenie Fluoxetine Aurovitas może trwać kilka tygodni lub miesięcy, aby upewnić się, że pacjent jest wolny od objawów.

Wskazania do stosowania:

Dorośli:

Epizody dużej depresji.

Zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne.

Bulimia: Fluoksetyna jest wskazana jako uzupełnienie psychoterapii w celu zmniejszenia chęci objadania się i aktywności przeczyszczającej.

Dzieci i młodzież w wieku 8 lat i starsze:
Umiarkowany do ciężkiego epizod dużej depresji, jeśli depresja nie poddaje się terapii psychologicznej po 4-6 sesjach. Leki przeciwdepresyjne należy podawać dzieciom i młodzieży z umiarkowaną lub ciężką depresją jedynie w skojarzeniu z terapią psychologiczną.

Pliki do pobrania

Fluoxetine Aurovitas  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Fluoxetine Aurovitas  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4