Allopurinol Aurovitas

Nazwa Produktu Leczniczego
Allopurinol Aurovitas
Nazwa powszechnie stosowana
Allopurinolum
Postać farmaceutyczna
Tabletki
Substancja czynna
Allopurinolum 100 mg
Podmiot odpowiedzialny
Aurovitas Pharma Polska Sp. z o.o.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Allopurinol Aurovitas - podstawowe informacje o leku:

Allopurynol to lek z grupy inhibitorów enzymów, które hamują niektóre reakcje chemiczne w organizmie. Preparat ten jest stosowany w długotrwałym leczeniu dny moczanowej oraz w innych stanach związanych z nadmiarem kwasu moczowego, takich jak kamicę nerkową i choroby nerek. Tabletki allopurynolu są skutecznym środkiem zapobiegawczym w przypadku dny moczanowej i innych chorób związanych z nadmiarem kwasu moczowego w organizmie.

Wskazania do stosowania:

Dorośli

  • Leczenie wszystkich postaci hiperurykemii, których nie można kontrolować dietą, w tym hiperurykemia wtórna różnego pochodzenia i powikłania kliniczne stanów przebiegających z hiperurykemią, zwłaszcza jawna dna moczanowa, nefropatia moczanowa oraz w celu rozpuszczenia złogów i zapobiegania powstawaniu kamieni moczanowych.
  • Leczenie nawracającej kamicy nerkowej, z kamieniami nerkowymi mieszanym składzie wapniowo-szczawianowym, z towarzyszącą hiperurykemią w przypadku gdy próby leczenia dietą, płynami i innymi metodami okazały się nieskuteczne.

Dzieci i młodzież

  • Wtórna hiperurykemia różnego pochodzenia.
  • Nefropatia moczanowa w przebiegu leczenia białaczki.
  • Zaburzenia związane z dziedzicznym niedoborem enzymów, zespół Lescha-Nyhana (częściowy niedobór lub całkowity niedobór fosforybozylotransferazy hipoksantynowo-guaninowej) oraz niedobór fosforybozylotransferazy adeninowej.

Pliki do pobrania

Allopurinol Aurovitas  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Allopurinol Aurovitas  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta