Fluxemed

Nazwa Produktu Leczniczego
Fluxemed
Nazwa powszechnie stosowana
Fluoxetinum
Postać farmaceutyczna
Kapsułki twarde
Substancja czynna
Fluoxetinum 20,0 (w postaci fluoksetyny chlorowodorku)
Podmiot odpowiedzialny
PRO.MED.CS Praha a.s.

Fluxemed - podstawowe informacje o leku:

Fluoksetyna to lek z grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI), który wykazuje działanie przeciwdepresyjne. Fluxemed to jeden z leków, który zawiera fluoksetynę i jest stosowany w leczeniu różnych zaburzeń. U dorosłych, Fluxemed jest skuteczny w leczeniu epizodów dużej depresji, zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych oraz bulimii. W przypadku dzieci i młodzieży w wieku 8 lat i powyżej, Fluxemed jest stosowany w leczeniu epizodów depresji o nasileniu od umiarkowanego do ciężkiego, gdy objawy depresji nie ustępują po 4-6 sesjach psychoterapii. W takim przypadku, Fluxemed powinien być stosowany tylko w połączeniu z jednoczesną terapią psychologiczną. Mechanizm działania fluoksetyny i innych leków z grupy SSRI nie jest w pełni poznany, ale wiadomo, że pomagają one zwiększyć stężenie serotoniny w mózgu. Serotonina to substancja, która jest obecna w mózgu każdej osoby, ale jej stężenie jest mniejsze u osób z depresją, zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi lub bulimią. Leczenie tych zaburzeń jest bardzo ważne, ponieważ pozwala poprawić jakość życia pacjenta. Jeśli leczenie nie zostanie podjęte, stan pacjenta może się pogorszyć i stać się trudniejszy do wyleczenia. W niektórych przypadkach, leczenie może trwać kilka tygodni lub miesięcy, aby upewnić się, że pacjent jest wolny od objawów.

Wskazania do stosowania:

Dorośli:
Epizody dużej depresji.
Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne.
Żarłoczność psychiczna (łac. Bulimia nervosa): fluoksetyna jest wskazana jako leczenie uzupełniające psychoterapii w celu zmniejszenia napadów żarłoczności i częstości stosowania zabiegów przeczyszczających.

Dzieci i młodzież w wieku 8 lat i powyżej:
Epizody depresji umiarkowane do ciężkich, jeśli objawy depresji nie ustępują po 4-6 sesjach psychoterapii. U dzieci i młodych osób z depresją o nasileniu od umiarkowanego do ciężkiego leczenie przeciwdepresyjne należy stosować tylko w połączeniu z jednoczesną terapią psychologiczną.

Pliki do pobrania

Fluxemed  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Fluxemed  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4