Fluoxetin Polpharma

Nazwa Produktu Leczniczego
Fluoxetin Polpharma
Nazwa powszechnie stosowana
Fluoxetinum
Postać farmaceutyczna
Kapsułki twarde
Substancja czynna
Fluoxetini hydrochloridum 22.4 mg
Podmiot odpowiedzialny
Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.

Fluoxetin Polpharma - podstawowe informacje o leku:

Fluoxetin Polpharma to lek z grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI), który jest stosowany w leczeniu różnych chorób. U dorosłych, lek ten jest skuteczny w leczeniu epizodów dużej depresji, zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych (nerwicy natręctw) oraz bulimii (żarłoczności psychicznej), gdzie jest stosowany w połączeniu z psychoterapią w celu zmniejszenia chęci objadania się i zwracania spożytych pokarmów. U dzieci w wieku 8 lat i starszych oraz młodzieży, Fluoxetin Polpharma jest zalecany w leczeniu depresji o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego, gdy brak poprawy po 4-6 sesjach psychoterapii. Jednakże, lek powinien być zalecany dzieciom i młodzieży z depresją umiarkowaną lub ciężką jedynie w połączeniu z psychoterapią. Fluoxetin Polpharma to skuteczny lek przeciwdepresyjny, który może pomóc w leczeniu różnych chorób psychicznych.

Wskazania do stosowania:

Dorośli

  • Epizody dużej depresji.
  • Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne.
  • Bulimia (żarłoczność psychiczna): stosowanie produktu leczniczego jest wskazane jako uzupełnienie psychoterapii w celu zmniejszenia chęci objadania się i zwracania spożytych pokarmów.

Dzieci w wieku 8 lat i starsze oraz młodzież

  • Epizod dużej depresji o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego, jeśli po 4-6 sesjach pacjent nie odpowiada na psychoterapię. Leki przeciwdepresyjne powinny być zalecane dzieciom i młodzieży z depresją umiarkowaną lub ciężką jedynie łącznie z psychoterapią.

Pliki do pobrania

Fluoxetin Polpharma  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Fluoxetin Polpharma  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4