Fluoksetyna EGIS

Nazwa Produktu Leczniczego
Fluoksetyna EGIS
Nazwa powszechnie stosowana
Fluoxetinum
Postać farmaceutyczna
Kapsułki twarde
Substancja czynna
Fluoxetini hydrochloridum 11.2 mg
Podmiot odpowiedzialny
Egis Pharmaceuticals PLC

Fluoksetyna EGIS - podstawowe informacje o leku:

Fluoksetyna EGIS to lek przeciwdepresyjny, który zawiera fluoksetynę - substancję czynną z grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Lek ten jest stosowany w leczeniu różnych chorób, takich jak epizody dużej depresji, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne oraz bulimia. Fluoksetyna EGIS jest również skuteczna u dzieci i młodzieży w wieku 8 lat i starszych, w przypadku epizodów depresji o nasileniu od umiarkowanego do ciężkiego, gdy objawy depresji nie ustępują po 4-6 sesjach psychoterapii. W takich przypadkach lek ten powinien być stosowany jednocześnie z terapią psychologiczną. Mechanizm działania fluoksetyny EGIS i innych SSRI nie jest w pełni poznany, jednakże leki te mogą pomóc w zwiększeniu ilości serotoniny w mózgu, co przyczynia się do poprawy samopoczucia. Leczenie tych chorób może wymagać kilku tygodni lub miesięcy, aby mieć pewność, że objawy ustąpiły. Warto pamiętać, że nieleczona depresja, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne oraz bulimia mogą nasilać się i stać się trudniejsze do leczenia. Fluoksetyna EGIS jest skutecznym lekiem, który może pomóc w walce z tymi chorobami.

Wskazania do stosowania:

Dorośli

  • Epizody dużej depresji.
  • Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne.
  • Bulimia (żarłoczność psychiczna): fluoksetyna jest wskazana jako uzupełnienie psychoterapii w celu ograniczenia napadów żarłoczności i częstego prowokowania wymiotów.

Dzieci i młodzież w wieku 8 lat i powyżej
Umiarkowany do ciężkiego epizod dużej depresji, jeżeli depresja nie ustępuje po 4-6 sesjach psychoterapii. U dzieci i młodych osób z depresją o nasileniu od umiarkowanego do ciężkiego leczenie przeciwdepresyjne należy stosować tylko w połączeniu z jednoczesną psychoterapią.

Pliki do pobrania

Fluoksetyna EGIS  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Fluoksetyna EGIS  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4