ellaOne

Nazwa Produktu Leczniczego
ellaOne
Nazwa powszechnie stosowana
Ulipristalum
Postać farmaceutyczna
Tabletka
Substancja czynna
Ulipristali acetas 30 mg
Podmiot odpowiedzialny
Laboratoire HRA Pharma
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

ellaOne - podstawowe informacje o leku:

ellaOne to produkt antykoncepcyjny stosowany w przypadkach nagłych, mający na celu zapobieganie ciąży po niezabezpieczonym stosunku płciowym lub gdy zastosowana metoda antykoncepcji zawiodła. Może być stosowany w różnych sytuacjach, np. gdy doszło do stosunku bez zabezpieczenia, gdy prezerwatywa pękła, zsunęła się lub wypadła, gdy zapomniano zażyć regularną tabletkę antykoncepcyjną zgodnie z zaleceniami.

Ważne jest, aby tabletka ellaOne została przyjęta jak najszybciej po stosunku płciowym, nie później jednak niż 5 dni (120 godzin) po tym zdarzeniu, aby była jak najskuteczniejsza. Produkt ten jest odpowiedni dla wszystkich kobiet w wieku rozrodczym, włącznie z osobami młodocianymi, i może być stosowany w dowolnym dniu cyklu miesiączkowego.

Jednak warto zaznaczyć, że ellaOne nie jest skuteczna, jeśli ciąża już wystąpiła. Jeśli występuje spóźnienie miesiączki lub objawy ciąży, takie jak powiększenie piersi czy poranne nudności, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed zażyciem tabletki.

Produkt nie jest przeznaczony do regularnego stosowania jako stała metoda antykoncepcji. W przypadku braku stałej metody antykoncepcji zaleca się skonsultowanie się z lekarzem lub farmaceutą w celu wyboru odpowiedniej metody antykoncepcji.

Mechanizm działania ellaOne polega na opóźnieniu owulacji poprzez wpływanie na aktywność naturalnego hormonu progesteronu, którego obecność jest niezbędna do wystąpienia owulacji.

Warto mieć świadomość, że antykoncepcja w przypadkach nagłych nie gwarantuje stuprocentowej skuteczności. Przy zastosowaniu tego leku, spośród 100 kobiet, około 2 z nich wciąż mogą zajść w ciążę.

Wskazania do stosowania:

Antykoncepcja w przypadkach nagłych do stosowania w ciągu 120 godzin (5 dni) od stosunku płciowego bez zabezpieczenia lub w przypadku, gdy zastosowana metoda antykoncepcji zawiodła.

Pliki do pobrania

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta