Adaring

Nazwa Produktu Leczniczego
Adaring
Nazwa powszechnie stosowana
Etonogestrelum + Ethinylestradiolum
Postać farmaceutyczna
System terapeutyczny dopochwowy
Substancja czynna
Etonogestrelum 0,12 mg/ 24h + Ethinylestradiolum 0,015 mg/ 24 h
Podmiot odpowiedzialny
Adamed Pharma S.A.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Adaring - podstawowe informacje o leku:

Adaring to środek antykoncepcyjny w formie dopochwowego systemu terapeutycznego, który skutecznie zapobiega ciąży. Każdy system zawiera niewielką ilość dwóch hormonów płciowych - etonogestrelu i etynyloestradiolu, które powoli uwalniają się do krwioobiegu. Dzięki temu, że Adaring uwalnia dwa różne hormony, jest zaliczany do złożonych środków antykoncepcyjnych o małej dawce hormonów. W przeciwieństwie do tabletek antykoncepcyjnych, które należy przyjmować codziennie, Adaring stosuje się przez 3 tygodnie z rzędu. Działanie Adaringu polega na hamowaniu uwalniania komórek jajowych z jajników, co skutecznie uniemożliwia zajście w ciążę. Dzięki temu, że Adaring działa miejscowo, nie wpływa na cały organizm, co minimalizuje ryzyko działań niepożądanych.

Wskazania do stosowania:

Antykoncepcja

Adaring jest przeznaczony dla kobiet w wieku rozrodczym. Bezpieczeństwo stosowania i skuteczność produktu oceniono w grupie kobiet w wieku od 18 do 40 lat.

Decyzja o przepisaniu systemu terapeutycznego dopochwowego Adaring powinna zostać podjęta na podstawie indywidualnej oceny czynników ryzyka u kobiety, zwłaszcza ryzyka żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej oraz ryzyka żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej związanego ze stosowaniem systemu terapeutycznego dopochwowego Adaring, w odniesieniu do innych złożonych hormonalnych środków antykoncepcyjnych.

Pliki do pobrania

Adaring  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Adaring  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta