1. L4
  2. Czy można otrzymać L4 online podczas teleporady?

Czy można otrzymać L4 online podczas teleporady?

Wiele osób dalej myśli, że L4 uzyskane za pośrednictwem internetu, może nie być w pełni akceptowalne przez pracodawcę. Nic bardziej mylnego! Zwolnienie lekarskie, które wystawia lekarz w gabinecie stacjonarnym, a te wystawione podczas teleporady, to ten sam dokument. Korzystaj z udogodnień na miarę XXI wieku i umów się do lekarza online, podczas konsultacji online możesz otrzymać L4.

Czy można otrzymać L4 online podczas teleporady? Czy można otrzymać L4 online podczas teleporady?

W jaki sposób można dostać L4 podczas konsultacji online?

 

Zwolnienie lekarskie za pośrednictwem telemedycyny, możemy otrzymać po umówieniu się na wirtualną wizytę. Jest to bardzo proste, bo wystarczy, że:

 

  • Wybierzesz odpowiedniego specjalistę oraz umówisz się na pasującą Ci godzinę, 
  • Opłacisz e-Wizytę za pomocą przelewu lub PayU,
  • Weźmiesz udział w niej, wybierając, pisanie na czacie lub wideorozmowę z lekarzem, 
  • Uzyskujesz fachową poradę oraz pomoc medyczną, a dodatkowo pożądane przez Ciebie dokumenty, takie jak e-Recepta, czy e-Zwolnienie (jeśli lekarz uzna, że są potrzebne). 

 

Podczas konsultacji, należy przedstawić lekarzowi objawy choroby, omówić samopoczucie oraz ewentualnie przygotować wyniki wykonanych wcześniej badań.

 

Nie zapominaj, że każdorazowo lekarz przeprowadzi z Tobą wywiad medyczny, a jeśli nie będzie widział zasadności do wydania dokumentu, może odmówić pacjentowi. Co ważne pacjent nie ponosi dodatkowych kosztów z tytułu wystawienia L4. Koszt jest tylko za e-Wizytę.

 

arrow L4. Wszystko co musisz wiedzieć o zwolnieniu lekarskim
arrow e-Zwolnienie w ciąży. Co ciężarna powinna wiedzieć?
arrow L4 na dziecko: komu i w jakich sytuacjach przysługuje?
arrow Polacy chcą L4 na żądanie. Jest jedno „ale”…
arrow L4 na żądanie. Co na to pracodawcy?
arrow W jakich sytuacjach nie dostaniesz L4?

Na jak długo mogę otrzymać zwolnienie lekarskie podczas teleporady?

 

L4 online podczas teleporady - długość L4, które wystawia lekarz w trakcie konsultacji online, całkowicie zależy od diagnozy postawionej przez lekarza. W zależności od objawów, samopoczucia, a także przedstawionych lekarzowi wyników badań lub historii choroby, lekarz decyduje o czasie niezdolności do pracy. Nie należy zapominać o tym, że zawsze, kiedy zwolnienie lekarskie się kończy, a nasz stan zdrowia, nie pozwala nam na powrót do pracy, możemy ponownie umówić się na teleporadę, a nasze L4 zostanie przedłużone w razie braku poprawy bądź pogorszenia stanu pacjenta. Jednak warto pamiętać, że maksymalny czas, który możemy przebywać na zwolnieniu lekarskim, wynosi 182 dni w roku. Wyjątek od tej reguły stanowią jedynie 2 przypadki: ciąża oraz gruźlica, które wydłużają ten okres do 270 dni.

 

Ile czasu będę musiał czekać na wystawione L4 w czasie e‑Wizyty?

 

Zwolnienie lekarskie, które wystawiane jest w czasie teleporady, wystawiane jest od razu w systemie, także tak naprawdę nie będziesz musiał czekać właściwie nic. Otrzymasz je od lekarza jeszcze w czasie konsultacji online.

 

W jaki sposób otrzymam od lekarza wystawiony dokument?

 

Dzięki cyfryzacji medycyny nie musimy się już przejmować takimi rzeczami jak osobiste dostarczenie dokumentu do pracodawcy. Zwolnienie lekarskie, które wystawi nam lekarz w czasie teleporady, zostanie automatycznie przesłane do ZUS-u, a następnie do pracodawcy. Każdorazowo, wystawione dokumenty, będziemy mogli podejrzeć z perspektywy Internetowego Konta Pacjenta (IKP), gdzie zapisują się wszystkie e-Zwolnienia, e-Recepty, czy e-Skierowania. 

 

Czy pracodawca otrzyma L4 od razu?

 

Lekarz jest zobowiązany przekazać zaświadczenie lekarskie wystawione w formie dokumentu elektronicznego do ZUS w ciągu następnych 3 dni roboczych od wystawienia zaświadczenia na formularzu wydrukowanym z systemu. Następnie informacja o zwolnieniu chorobowym trafia do pracodawcy. Nie zwalnia to jednak nas, jako pracowników o osobistym, telefonicznym lub e-mailowym kontakcie z naszym pracodawcą, aby poinformować go o naszej nieobecności w pracy oraz o tym, że przechodzimy na L4. 

 

 

Zwolnienie lekarskie może wystawić pacjentowi lekarz każdej specjalności, zarówno podczas wizyty w gabinecie stacjonarnym, jak i podczas korzystania z usług telemedycyny. Dzięki możliwości uzyskania L4 za pośrednictwem internetu oszczędzasz czas oraz masz zagwarantowane bezpieczeństwo swoich danych, jaki i wygodę, ponieważ możesz to wszystko zrobić bez wychodzenia z domu. 

Szybka konsultacja:
Tabletka "dzień po" e-Recepta L4 Online

Umów konsultację online z możliwością uzyskania e-Zwolnienia.

L4 otrzymasz elektronicznie po wizycie.

L4. eWizyta w 5 minut / 89zł

pole wymagane
pole wymagane
pole wymagane
pole wymagane
pole wymagane
pole wymagane
pole wymagane
Lekarz po zapoznaniu się z danymi każdorazowo decyduje o zasadności wystawienia L4.
Najnowsze pytania pacjentów
Czy muszę dostarczyć L4 osobiście do pracodawcy?
Czy zwolnienie lekarskie jest automatycznie przesyłane do ZUS? Czy jeśli otrzymałem kopię L4 na e-mail to muszę osobiście dostarczyć je do pracodawcy?
Pracodawca powinien otrzymać informację o zwolnieniu automatycznie i nie ma konieczności przekazywania takiego druku w formie papierowej. Wyjątkiem może być pracodawca zagraniczny.
Łukasz Blukacz
ginekolog - położnik
Umów wizytę
Pracodawca powinien otrzymać informację o zwolnieniu automatycznie i nie ma konieczności przekazywania takiego druku w formie papierowej. Wyjątkiem może być pracodawca zagraniczny.
Katarzyna Lorentz-Nejno
lekarz rehabilitacji medycznej, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zwolnienie przesyła się drogą elektronicznądo ZUS i zakładu pracy
Maciej Tężycki
lekarz rodzinny, internista, lekarz
Umów wizytę
Automatycznie idzie do pracodawcy, czasami lekarz dodatkowo przesyła zwolnienie na maila jako dowód że zostało wystawione
Po jakim czasie zwolnienie pojawia się na Internetowym Koncie Pacjenta?
Czy jest możliwe, że lekarz poprawił zwolnienie 24 sierpnia, a do teraz nie pojawiło się na IKP?
e ZLA na IKP jest widoczne zazwyczaj po 1-2 dniach od jego wystawienia (nie pojawia się jednoczasowo na PUE ZUS i IKP).
Sylwia Dżaman
lekarz
Umów wizytę
e ZLA na IKP jest widoczne zazwyczaj po 1-2 dniach od jego wystawienia (nie pojawia się jednoczasowo na PUE ZUS i IKP).
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zwolnienie jest widoczne na IKP zazwyczaj dopiero po 1– 2 dniach od wystawienia.
Zbigniew Walter
internista
Umów wizytę
Zwolnienie w IKP jest widoczne często dopiero po kilku dniach.
Czy e-zwolnienie dotrze do pracodawcy jeżeli nie podawałam jego numeru NIP?
Będąc w szpitalu podałam nazwę sklepu, w którym pracuję, a nie numer NIP. Czy to zwolnienie dojdzie do pracodawcy? Jeżeli tak, to w jakim terminie? A jeżeli nie, to co teraz muszę zrobić?
Dane umieszczone na zwolnieniu może Pani zweryfikować na PUE ZUS przeglądając zwolnienie. W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę skontaktować się z osobą, która zwolnienie wystawiła (zwolnienie mogło być wystawiane na PUE ZUS, gdzie w Pani profilu pacjenta widnieją już dane pracodawcy-nazwa i NIP).
Sylwia Dżaman
lekarz
Umów wizytę
Dane umieszczone na zwolnieniu może Pani zweryfikować na PUE ZUS przeglądając zwolnienie. W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę skontaktować się z osobą, która zwolnienie wystawiła (zwolnienie mogło być wystawiane na PUE ZUS, gdzie w Pani profilu pacjenta widnieją już dane pracodawcy-nazwa i NIP).
Łukasz Blukacz
ginekolog - położnik
Umów wizytę
Proszę skontaktować się w pierwszej kolejności z pracodawcą, zwolnienie powinno być widoczne dla pracodawcy, jeśli zostało wystawione poprawnie. W przeciwnym wypadku proszę skontaktować się z lekarzem wystawiającym zwolnienie celem ewentualnej korekty.
Jakub Woźniak
lekarz rodzinny
Umów wizytę
Należałoby sprawdzić czy zwolnienie lekarskie jest widoczne w systemie ZUS. Zapraszam na konsultacje - sprawdzimy, specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak.
Pokaż więcej pytań więcej
CHCESZ ZADAĆ PYTANIE?
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację

Serwis HaloDoctor ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem. Jeśli jesteś chory, potrzebujesz konsultacji lekarskiej, e‑Recepty lub zwolnienia lekarskiego umów wizytę teraz. Nasi lekarze są do Twojej dyspozycji 24 godziny na dobę!

Baza wiedzy o L4

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania
Konsultacja L4
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Przeziębienie