Dexak 50

Nazwa Produktu Leczniczego
Dexak 50
Nazwa powszechnie stosowana
Dexketoprofenum
Postać farmaceutyczna
Roztwór do wstrzykiwań / do infuzji
Substancja czynna
Dexketoprofenum 50 mg
Podmiot odpowiedzialny
Berlin-Chemie AG
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Dexak 50 - podstawowe informacje o leku:

Dexak 50 to lek przeciwbólowy z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), który jest stosowany w leczeniu umiarkowanego i ciężkiego bólu. Lek ten jest szczególnie skuteczny w przypadku bólu pooperacyjnego, bólu związanej z koliką nerkową oraz bólu w okolicy lędźwiowo-krzyżowej. Dexak 50 działa poprzez zmniejszenie stanu zapalnego i łagodzenie bólu. W przypadku, gdy doustne podawanie leku nie jest odpowiednie, Dexak 50 może być podawany w inny sposób, np. w postaci zastrzyków. Lek ten powinien być stosowany zgodnie z zaleceniami lekarza, a dawkowanie powinno być dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Wskazania do stosowania:

Objawowe leczenie ostrego bólu o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego gdy doustne podawanie nie jest odpowiednie np. bólu pooperacyjnego, bólu w przebiegu kolki nerkowej i bólu okolicy lędźwiowo-krzyżowej.

Pliki do pobrania

Dexak 50  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Dexak 50  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta