Amitriptylinum VP

Nazwa Produktu Leczniczego
Amitriptylinum VP
Nazwa powszechnie stosowana
Amitriptylini hydrochloridum
Postać farmaceutyczna
Tabletki powlekane
Substancja czynna
Amitriptylinum hydrochloridum 25 mg
Podmiot odpowiedzialny
Bausch Health Ireland Limited

Amitriptylinum VP - podstawowe informacje o leku:

Amitriptylinum VP to lek z grupy trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych, który znajduje zastosowanie w różnych przypadkach. Jest on stosowany w leczeniu depresji u dorosłych, szczególnie w przypadku dużych zaburzeń depresyjnych. Ponadto, lek ten jest skuteczny w leczeniu bólu neuropatycznego u dorosłych oraz w profilaktyce przewlekłych napięciowych bólów głowy i migreny u dorosłych. W przypadku dzieci w wieku 6 lat i powyżej, lek ten może być stosowany w leczeniu moczenia nocnego, ale tylko wtedy, gdy organiczne przyczyny, takie jak rozszczep kręgosłupa i choroby pokrewne, zostały wykluczone, a inne terapie niefarmakologiczne i farmakologiczne, w tym leki przeciwskurczowe i desmopresyna, okazały się nieskuteczne. Pamiętaj, że lek Amitriptylinum VP może być przepisany tylko przez lekarza specjalistę w zakresie leczenia utrzymującego się moczenia nocnego.

Wskazania do stosowania:

Produkt leczniczy Amitriptylinum VP jest wskazany do stosowania:

  • w leczeniu dużych zaburzeń depresyjnych u dorosłych
  • w leczeniu bólu neuropatycznego u dorosłych
  • w profilaktyce przewlekłych napięciowych bólów głowy (NBG) u dorosłych
  • w profilaktycznym leczeniu migreny u dorosłych
  • w leczeniu moczenia nocnego u dzieci w wieku 6 lat i starszych
  • w przypadku wykluczenia patologii organicznej, takiej jak rozszczep kręgosłupa, i wobec braku odpowiedzi na inne terapie niefarmakologiczne i farmakologiczne, w tym leki przeciwskurczowe oraz wazopresynę i produkty powiązane. Niniejszy produkt leczniczy może przepisywać tylko lekarz dysponujący doświadczeniem w zakresie leczenia przetrwałej enurezy.

Pliki do pobrania

Amitriptylinum VP  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Amitriptylinum VP  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4