Dulofor

Nazwa Produktu Leczniczego
Dulofor
Nazwa powszechnie stosowana
Duloxetinum
Postać farmaceutyczna
Kapsułki dojelitowe, twarde
Substancja czynna
Duloxetinum 30 mg
Podmiot odpowiedzialny
Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.

Dulofor - podstawowe informacje o leku:

Lek Dulofor to preparat, który zawiera duloksetynę - substancję czynną, która wpływa na zwiększenie stężenia serotoniny i noradrenaliny w układzie nerwowym. Jest on wskazany dla dorosłych pacjentów w leczeniu różnych dolegliwości, takich jak depresja, zaburzenia lękowe uogólnione oraz ból neuropatyczny związany z cukrzycą. Ból ten często opisywany jest jako palący, przeszywający, kłujący, rwący lub porównywany do porażenia prądem. Może również towarzyszyć mu utrata czucia lub odczucia dotyku, ciepła lub chłodu, a ucisk może wywoływać ból. W większości przypadków, lek Dulofor zaczyna działać już po dwóch tygodniach od rozpoczęcia leczenia, co przynosi poprawę samopoczucia u pacjentów z depresją lub lękiem. Jednakże, w niektórych przypadkach, poprawa może nastąpić dopiero po 2-4 tygodniach. W przypadku braku poprawy po tym czasie, należy skonsultować się z lekarzem. Nawet jeśli stan pacjenta ulegnie poprawie, lekarz może zalecić kontynuowanie przyjmowania leku Dulofor, aby zapobiec nawrotowi depresji lub lęku. U osób z bólem neuropatycznym związanym z cukrzycą, poprawa stanu może nastąpić po kilku tygodniach. W przypadku braku poprawy po upływie 2 miesięcy, należy skonsultować się z lekarzem. Lek Dulofor jest skutecznym i bezpiecznym lekiem, który może pomóc w leczeniu różnych dolegliwości, jednak należy pamiętać, że przed rozpoczęciem leczenia należy skonsultować się z lekarzem i przestrzegać zaleceń dotyczących dawkowania i czasu trwania terapii.

Wskazania do stosowania:

Leczenie dużych zaburzeń depresyjnych.
Leczenie bólu w obwodowej neuropatii cukrzycowej.
Leczenie zaburzeń lękowych uogólnionych. 

Produkt leczniczy Dulofor jest wskazany do stosowania u dorosłych.

Pliki do pobrania

Dulofor  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Dulofor  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4