Doreta SR

Nazwa Produktu Leczniczego
Doreta SR
Nazwa powszechnie stosowana
Tramadoli hydrochloridum + Paracetamolum
Postać farmaceutyczna
Tabletki o przedłużonym uwalnianiu
Substancja czynna
Tramadoli hydrochloridum 75 mg + Paracetamolum 650 mg
Podmiot odpowiedzialny
Krka, d.d., Novo mesto

Doreta SR - podstawowe informacje o leku:

Doreta SR to preparat leczniczy, który składa się z dwóch składników przeciwbólowych: tramadolu i paracetamolu. Dzięki synergicznemu działaniu tych substancji, lek skutecznie łagodzi ból o umiarkowanym do dużym nasileniu. Doreta SR jest wskazana do stosowania wyłącznie u osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia, jeśli lekarz uzna, że konieczne jest zastosowanie tramadolu w połączeniu z paracetamolem w postaci tabletek o przedłużonym uwalnianiu. Dzięki temu, że Doreta SR działa dłużej niż zwykłe tabletki przeciwbólowe, zapewnia długotrwałe uśmierzenie bólu.

Wskazania do stosowania:

Produkt leczniczy Doreta SR wskazany jest w leczeniu objawowym bólu o nasileniu umiarkowanym do dużego u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

Stosowanie produktu leczniczego Doreta SR powinno ograniczać się do pacjentów, u których bóle o nasileniu umiarkowanym do dużego wymagają skojarzonego użycia tramadolu i paracetamolu i którzy odnieśliby korzyści z zastosowania produktu o przedłużonym uwalnianiu zgodnie z oceną kliniczną lekarza prowadzącego.

Pliki do pobrania

Doreta SR  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Doreta SR  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4