Duloxgamma

Nazwa Produktu Leczniczego
Duloxgamma
Nazwa powszechnie stosowana
Duloxetini hydrochloridum
Postać farmaceutyczna
Kapsułki dojelitowe, twarde
Substancja czynna
Duloxetini hydrochloridum 30 mg
Podmiot odpowiedzialny
Woerwag Pharma GmbH & Co. KG

Duloxgamma - podstawowe informacje o leku:

Lek Duloxgamma to preparat, który zawiera duloksetynę - substancję czynną, która wpływa na zwiększenie stężenia serotoniny i noradrenaliny w układzie nerwowym. Jest on stosowany u dorosłych pacjentów w leczeniu różnych schorzeń, takich jak depresja, zaburzenia lękowe uogólnione (czyli przewlekłe uczucie lęku lub nerwowości) oraz ból neuropatyczny związany z cukrzycą. Objawy bólu neuropatycznego to często palący, przeszywający, kłujący, rwący lub ból porównywany do porażenia prądem. Często towarzyszy mu utrata czucia lub odczucia dotyku, ciepła lub chłodu, a nacisk może wywoływać ból. W większości przypadków lek Duloxgamma zaczyna działać już po dwóch tygodniach od rozpoczęcia leczenia, jednakże w niektórych sytuacjach może to potrwać nawet do 4 tygodni. W przypadku braku poprawy należy skonsultować się z lekarzem. Nawet jeśli stan pacjenta ulegnie poprawie, lekarz może zalecić kontynuowanie przyjmowania leku, aby zapobiec nawrotowi depresji lub lęku. W przypadku bólu neuropatycznego związanego z cukrzycą, poprawa stanu może nastąpić po kilku tygodniach. W przypadku braku poprawy po upływie 2 miesięcy, należy skonsultować się z lekarzem.

Wskazania do stosowania:

Leczenie dużych zaburzeń depresyjnych.
Leczenie bólu w obwodowej neuropatii cukrzycowej.
Leczenie zaburzeń lękowych uogólnionych.

Produkt leczniczy Duloxgamma wskazany jest w leczeniu dorosłych.

Pliki do pobrania

Duloxgamma  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Duloxgamma  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4