Haloperidol WZF 0,2%

Nazwa Produktu Leczniczego
Haloperidol WZF 0,2%
Nazwa powszechnie stosowana
Haloperidolum
Postać farmaceutyczna
Krople doustne, roztwór
Substancja czynna
Haloperidolum 2 mg
Podmiot odpowiedzialny
Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A.

Haloperidol WZF 0,2% - podstawowe informacje o leku:

Haloperidol WZF 0,2% to nazwa leku, który zawiera substancję czynną haloperydol. Jest to lek przeciwpsychotyczny, który stosuje się u dorosłych, młodzieży i dzieci w przypadku chorób wpływających na sposób myślenia, odczuwania i zachowania. Wśród tych chorób znajdują się zaburzenia psychiczne, takie jak schizofrenia i choroba afektywna dwubiegunowa, a także zaburzenia zachowania, które mogą objawiać się majaczeniem, omamami, urojeniami, paranoją, nadmiernym pobudzeniem, agresją lub skłonnością do przemocy. Lek Haloperidol WZF 0,2% jest również stosowany u młodzieży i dzieci w wieku od 6 do 17 lat w leczeniu zaburzeń zachowania oraz u pacjentów w wieku od 13 do 17 lat w leczeniu schizofrenii. Ponadto, lek ten może być stosowany u młodzieży i dzieci w wieku od 10 do 17 lat oraz u dorosłych w leczeniu niekontrolowanych ruchów i dźwięków, takich jak tik lub w ciężkiej postaci zespołu Gillesa de la Tourette'a. U dorosłych lek Haloperidol WZF 0,2% stosuje się również w leczeniu innych niekontrolowanych ruchów w chorobie Huntingtona. Haloperidol WZF 0,2% jest stosowany w przypadkach, gdy inne leki lub sposoby leczenia nie przynoszą oczekiwanych efektów lub powodują działania niepożądane, których pacjent nie toleruje.

Wskazania do stosowania:

Dorośli w wieku 18 lat i powyżej:

  • Leczenie schizofrenii i zaburzeń schizoafektywnych.
  • Doraźne leczenie majaczenia, po niepowodzeniu leczenia niefarmakologicznego.
  • Leczenie umiarkowanych do ciężkich epizodów manii w przebiegu choroby afektywnej dwubiegunowej.
  • Leczenie ostrego pobudzenia psychoruchowego w przebiegu zaburzeń psychotycznych lub w epizodach manii choroby afektywnej dwubiegunowej.
  • Leczenie utrzymującej się agresji oraz objawów psychotycznych u pacjentów z umiarkowaną do ciężkiej demencja w chorobie Alzheimera i demencją pochodzenia naczyniowego, gdy leczenie niefarmakologiczne się nie powiodło, a pacjent stanowi zagrożenie dla siebie lub innych osób.
  • Leczenie tików, w tym zespołu Gillesa de la Tourette'a, u pacjentów ze znacznymi zaburzeniami funkcjonowania, po niepowodzeniu terapii edukacyjnej, psychoterapii i innego leczenia farmakologicznego.
  • Leczenie pląsawicy o nasileniu łagodnym i umiarkowanym w chorobie Huntingtona, gdy inne produkty lecznicze są nieskuteczne lub nie są tolerowane.

Dzieci i młodzież
Leczenie:

  • Schizofrenii u młodzieży w wieku od 13 do 17 lat, gdy inna farmakoterapia nie jest skuteczna lub nie jest tolerowana.
  • Utrzymujących się ciężkich zachowań agresywnych u dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 17 lat z autyzmem lub całościowymi zaburzeniami rozwoju, gdy inna farmakoterapia nie jest skuteczna lub nie jest tolerowana.
  • Tików, w tym zespołu Gillesa de la Tourette'a u dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 17 lat, ze znacznymi zaburzeniami funkcjonowania, po niepowodzeniu terapii edukacyjnej, psychoterapii i innego leczenia farmakologicznego. 

Pliki do pobrania

Haloperidol WZF 0,2%  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Haloperidol WZF 0,2%  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4