Tabletka dzień po - recepta online

Umów w 5 minut. Konsultacja lekarska z wystawieniem recepty na EllaOne lub Escapelle, bez wychodzenia z domu!

4,88/5  78 tys. opinii

Tabletka dzień po - Recepta w 5 minut / 79zł

pole wymagane
pole wymagane
pole wymagane
pole wymagane
pole wymagane
pole wymagane

Uzyskaj receptę na tabletkę "dzień po"

konsultacja z lekarzem w kilka minut. Recepta na SMS.

Jeżeli wybrana metoda antykoncepcji zawiodła lub nie zabezpieczyliście się z partnerem odpowiednio przed stosunkiem, możesz zastosować tzw. tabletkę “dzień po”.

 

Antykoncepcja awaryjna hamuje lub opóźnia owulację oraz utrudnia zarodkowi implantację. Tabletka ta daje poczucie komfortu i zapobiega niechcianej ciąży.

 

W przypadku tabletki "dzień po" najważniejsze jest jak najszybsze przyjęcie tabletki (maksymalnie 72 godziny lub 120 godzin po stosunku), dlatego warto skorzystać z e-Wizyty i za pomocą czatu, wideoczatu bądź rozmowy telefonicznej poprosić lekarza o antykoncepcję awaryjną.

 

Nie czekaj na wizytę stacjonarną w gabinecie lekarskim. Za pomocą platformy telemedycznej haloDoctor możesz otrzymać e-Receptę na tabletkę “dzień po” nawet w 10 minut. Wszystko bezpiecznie i z pełną dyskrecją.

 

Działanie tabletki "dzień po"

 

W Polsce dostępne są dwa rodzaje preparatów: EllaOne i Escapelle. Są one przyjmowane doustnie i zawierają różniące się między sobą substancje hormonalne. Niezależnie od wybranego rodzaju antykoncepcji awaryjnej najważniejsze jest, aby przyjąć ją najszybciej jak to możliwe.

 

Escapelle zawiera w swoim składzie levonorgestrel, który zapobiega owulacji, hamuje uwalnianie komórki jajowej oraz utrudnia plemnikom przemieszczanie się. Escapelle można zażyć do 72 godzin po zbliżeniu.

 

Hormonem zastosowanym w tabletkach EllaOne jest octan uliprystalu, który wpływa na aktywność progesteronum przez co opóźnia owulację. Tabletkę EllaOne można zastosować nawet do 120 godzin, czyli 5 dni po stosunku płciowym.

 

Skuteczność “tabletki “dzień po”

 

Antykoncepcja awaryjna ma wysoką skuteczność - tylko 2% kobiet (2 kobiety na 100), które zażyły tabletkę “dzień po” zaszły mimo wszystko w ciążę.

 

Należy podkreślić, że na działanie antykoncepcji awaryjnej może wpływać kilka czynników: odstęp czasu między stosunkiem a przyjęciem tabletki, faza cyklu kobiety, owulacja w dniu zbliżenia.

 

Skuteczność tabletki “dzień po” mogą osłabić wymioty, występujące w odstępie 3 godzin po przyjęciu preparatu czy leki wpływające na pracę enzymów wątrobowych.

Jak często można zażywać tabletkę "dzień po"?

 

 

Pamiętaj, że EllaOne i Escapelle to antykoncepcja awaryjna i nie można stosować jej zamiennie do innych metod antykoncepcji. Jeżeli nie wiesz, jaka metoda zabezpieczenia przed ciążą jest dla Ciebie najbardziej odpowiednia, porozmawiaj o tym z ginekologiem.

 

Zalecane jest zażywanie zarówno EllaOne jak i Escapelle tylko w awaryjnej sytuacji, maksymalnie 2 razy w miesiącu.

 

Pamiętaj, nie stosuj jednocześnie dwóch rodzajów tabletek “dzień po” - nie zwiększy to skuteczności preparatów, a może dać efekt odwrotny od zamierzonego.

 

Skutki uboczne tabletki "dzień po"

 

 

Każdy preparat hormonalny może wywołać skutki uboczne i wchodzić w interakcje z innymi lekami. Najczęściej mówi się o takich działaniach niepożądanych jak bóle głowy, zawroty głowy, dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Może też wystąpić przyspieszona bądź opóźniona menstruacja.

 

Gdzie można kupić tabletkę "dzień po"?

 

 

Antykoncepcja awaryjna bez problemu jest dostępna w większości aptek. Należy jednak pamiętać, że w Polsce potrzebna jest recepta na tabletkę “dzień po”.

 

Jeżeli nie wiesz, czy w pobliżu twojego miejsca zamieszkania znajduje się apteka, w której można zaopatrzyć się w EllaOne lub Escapelle, sprawdź dostępność tych preparatów za pomocą portali, które podają ceny leków i lokalizację aptek.

 

Cena tabletki "dzień po"

 

 

Koszt tabletki Escapelle waha się między 33 a 63 zł, natomiast EllaOne kosztuje w przedziale 90-130 zł.

Szybka recepta na tabletkę "dzień po"

Otrzymaj błyskawiczną antykoncepcję awaryjną:

  • Umów konsultację online wybierając najbliższy wolny termin w placówce u jednego z lekarzy powyżej.
  • Opłać e-Wizytę, rozpocznij połączenie z lekarzem.
  • Porozmawiaj z lekarzem o konieczności zastosowania tabletki "dzień po" i ewentualnych przeciwskazaniach zdrowotnych.
  • Jeżeli lekarz uzna za zasadne wystawi e-Receptę. Udaj się do apteki i podaj 4-cyfrowy kod e-Recepty otrzymany od lekarza SMSem.

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Gdzie można kupić tabletkę "dzień po"?

Taki preparat można kupić w aptece, jednak jego wydanie jest możliwe tylko na podstawie e-Recepty. Można ją otrzymać online.

Czy tabletka "dzień po" jest bezpieczna?

Przyjęcie tabletki "dzień po" jest bezpieczne, gdy jest to metoda stosowana tylko w wyjątkowych sytuacjach. Jeśli kobieta ma dodatkowe pytania w tym zakresie, może skorzystać z porady ginekologicznej online.

Jaka jest skuteczność tabletki "dzień po"?

Jeśli preparat został zażyty w ciągu pierwszych 24 godzin po niezabezpieczonym stosunku, wówczas jego skuteczność wynosi od 97 do 99 proc.

Od jakiego wieku można stosować tabletkę "dzień po"?

Preparat ten można stosować w wyjątkowych sytuacjach (nie jako regularną antykoncepcję) po ukończeniu 15. roku życia.

Czy tabletka "dzień po" ma skutki uboczne?

Jak każdy preparat medyczny, tabletka "dzień po" może mieć również skutki uboczne, które mijają z czasem, a do najczęstszych należą plamienia oraz bóle brzucha. Jeśli pojawiają się jakiekolwiek niepokojące dolegliwości, kobieta powinna skonsultować się z lekarzem online.

Co mówią o nas pacjenci

Przeczytaj co mówią pacjenci, którzy zarezerwowali eWizytę przez serwis haloDoctor
ocena 5,0
Przyjazna atmosfera, bardzo konkretna i miła specjalistka :) Umówiłam się na kolejną wizytę!
ocena 5,0 / 41 opinii
Magister Joanna Pyczek
fizjoterapeuta
ocena 5,0
Bardzo polecam Panią Doktor :)Miła kompetentna osoba
ocena 5,0 / 143 opinie
Hanna Kubisz
okulista
ocena 5,0
Znakomita specjalistka. Jestem u niej już na kolejnej wizycie i nie widzę najmniejszych podstaw do narzekania.
ocena 5,0 / 143 opinie
Hanna Kubisz
okulista
Więcej

Pytania zadane przez pacjentów

Nasi lekarze odpowiedzieli już na wiele pytań pacjentów.

Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.