1. Artykuły
 2. Zniekształcenie poznawcze. Kiedy umysł płata figla

Zniekształcenie poznawcze. Kiedy umysł płata figla

Ludzie od dawna fascynowali się działaniem umysłu i mechanizmami postrzegania i rozumienie świata. Te obserwacje i rozliczne doświadczenia doprowadziły naukowców do wniosku, że umysł też może wprowadzać w błąd, może się mylić, podpowiadając nieprawdziwe rozwiązania, może oszukiwać, kiedy chcemy iść na skróty. I w zasadzie nie ma się czym martwić, to całkowicie normalne zjawisko - uspokaja psycholożka i psychoterapeutka Anna Dropińska z Centrum Medycznego Severux. Problem pojawia się wtedy, gdy trwa to za długo i odbiera radość z życia.

Zniekształcenie poznawcze. Kiedy umysł płata figla
Spis treści
Zniekształcenie poznawcze. Jak oszukuje umysł? Przegląd zniekształceń poznawczych Jakie są więc konsekwencje zniekształceń poznawczych? Jak sobie radzić ze zniekształceniami poznawczymi?

Zniekształcenie poznawcze. Jak oszukuje umysł?

 

„Nie uda mi się”, „jestem do niczego”, „nikt mnie nie lubi” - nic z tych rzeczy nie musi być prawdą, i bardzo często nią nie jest. Jak więc się dzieje, że wielu z nas boryka się z takimi przekonaniami. Wszystkiemu winne zniekształcenia poznawcze:

 

Każdy człowiek, choć nie każdy o tym wie, uległ zjawisku zniekształceń poznawczych. Nie ma się jednak czym martwić, to całkowicie normalne zjawisko, które dotyczy także dzieci i młodzieży - wyjaśnia nasze ekspertka, psycholożka psychoterapeutka Anna Dropińska.

 

I wyjaśnia:

 

Dlaczego nie każdy o tym wie? Dlatego, że dzieje się ono automatycznie. Każdemu z nas zdarzyło się ulec pierwszemu wrażeniu, pominąć pozytyw swojego działania, przewidzieć negatywną przyszłość, nie zwracając uwagi na fakty, które temu przeczyły. Każdy człowiek mniej lub bardziej świadomie interpretuje wszystko, co go otacza, stara się zrozumieć, co się wokół niego dzieje. Zdarza się jednak, że w sposób nieświadomy, nadmierny chce sobie ten proces ułatwić, co w konsekwencji prowadzi do pułapki zniekształceń poznawczych, inaczej zwanych zniekształconymi wzorcami myślenia.

 

Niebezpieczeństwo czyhające w zniekształceniach poznawczych polega na tym, że:

 

Zniekształcone myśli fałszują rzeczywistość i sprawiają, że odbieramy ją w sposób zdeformowany - precyzuje Anna Dropińska.

arrow Urojenia. Mogą dotknąć każdego. Jak je rozpoznać?
arrow Zespół Lęku Uogólnionego (GAD). Kiedy życiem rządzi lęk
arrow Sezonowe zaburzenia afektywne. Kiedy pogoda jest przyczyną choroby
arrow Syndrom DDD. Kiedy rodzina odciska piętno na dorosłym życiu
arrow Kryzys życiowy. Kiedy tracisz grunt pod nogami
arrow Chemseks zyskuje na popularności. Psycholog: to droga na skróty, niszczy zdrowie psychiczne

Przegląd zniekształceń poznawczych

 

Zniekształceń poznawczych po raz pierwszy dopatrzył się w latach 60 XX w. amerykański psychiatra Aaron Beck - twórca psychoterapii poznawczo-behawioralnej.  To jego badania wykazały, że osoby cierpiące na depresję borykają się z myślami zniekształconymi poznawczo. Ich negatywne myśli dotyczyły ich samych, innych osób, otaczającego świata oraz przyszłości.

 

Ekspertka Anna Dropińska wymienia najbardziej popularne zniekształcenia poznawcze:

 

 1. Myślenie dychotomiczne, tzw. wszystko albo nic np. „Jeśli nie odniosę dużego sukcesu, to jestem niedojdą”.

 

 1. Katastrofizacja, inaczej nazywana przepowiadaniem przyszłości, np. „Tak się zdenerwuję, że nie będę umiał zadać dzisiejszego egzaminu”.

 

 1. Pomijanie pozytywów np. „Dobrze zdałam ten egzamin, ale to nie znaczy, że jestem w tym dobra, po prostu mi się udało”.

 

 1. Uzasadnienie emocjonalne np. „Jestem chorowita; czuję, że to, dlatego mąż mnie nie kocha”.

 

 1. Etykietowanie np.  „Jestem okropna, wręcz odrażająca”.

 

 1. Nadmierne uogólnienie - prowadzi do dokonywania negatywnych ogólnych, szerokich osądów, na podstawie incydentalnych zdarzeń:  „Tylko ja mogę mieć takie nieszczęście, to tylko mnie mogło się wydarzyć”.

 

 1. Czytanie w myślach np. „Wiem, że myślą o mnie źle”.

 

 1. Przepowiadanie przyszłości np. „Nie zdam egzaminu”, „Nie dostanę tej pracy”.

 

 1. Obwinianie: „To przez niego czuje się teraz tak źle”., „mój mąż jest winien wszystkiemu złemu”.

 

 1. Niesprawiedliwe porównania: „Inni lepiej radzą sobie w pracy”.

 

 1. Żal odnoszący się do przeszłości np. „mogłam się więcej uczyć, to zdałabym egzamin”.

 

 1. Myślenie w kategorii „co będzie, jeśli?” np. „co będzie, jeśli dostanę ataku paniki?”

 

 1. Umniejszanie pozytywów np. „Zdałam egzamin za pierwszym razem, na pewno nie był trudny. Nie mam się z czego cieszyć”.

 

Zniekształcenia poznawcze mogą mieć istotny wpływ na nasze emocje, zachowanie i interakcje społeczne. Rozpoznawanie tych błędów w naszym myśleniu i próba ich skorygowania może pomóc nam lepiej radzić sobie z wyzwaniami życia i poprawić nasze zdrowie psychiczne.

 

Jakie są więc konsekwencje zniekształceń poznawczych?

 

Zatem czy musimy walczyć ze zniekształceniami poznawczymi? Specjalistka podkreśla, że czasami jest to konieczne. Kiedy?

 

Zniekształcenia, jeśli występują w nadmierny sposób lub utrzymują się przez zbyt długi czas, potęgują negatywne myśli, a one wpływają na obniżenie naszego samopoczucia. Często towarzyszy nam wówczas poczucie niezrozumienia i wyobcowania. Wszystko to w konsekwencji może doprowadzić do rozwoju zaburzeń depresyjnych lub lękowych - przestrzega Anna Dropińska.

 

Jak sobie radzić ze zniekształceniami poznawczymi?

 

Na początek cierpliwość. Praca nad radzeniem sobie ze zniekształceniami poznawczymi wymaga czasu, zaangażowania i uważności:

 

Przede wszystkim należy się „zatrzymać”. Nadmierne emocje nie wpłyną pozytywnie na nasze funkcjonowanie. Dopóki nie zauważymy negatywnych myśli, będą one sprawować kontrolę nad naszym zachowaniem. Ważne jest więc, aby nauczyć się je wyłapywać - radzi Anna Dropińska.

 

I podpowiada kolejny krok:

 

Kolejnym istotnym krokiem jest konfrontacja, czyli zmierzenie się z pytaniami: „czy to prawda?”, „czy moja myśl jest prawdziwa?”

 

Jeśli zniekształcenia poznawcze zaburzają nasze funkcjonowanie, nie pozwalają dobrze myśleć o sobie i o świecie warto udać się do gabinetu specjalisty:

 

Pracę nad zniekształceniami poznawczymi prowadzi się z psychologiem, który dzięki wielu technikom pomaga pacjentowi dostrzec ich nielogiczność oraz przeformułować i zinterpretować myśli we właściwy sposób.

Anna Dropińska psycholog, psychoterapeuta 5.00 / 4 opinie artykuły 2 artykuły więcej informacji Umów wizytę więcej informacji

Jest magistrem psychologii. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie przygotowania pedagogicznego. Aktualnie jest w trakcie całościowego, czteroipółletniego szkolenia psychoterapeutycznego, rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychiatryczne w Polskim Instytucie Ericksonowskim. 
Na co dzień pracuje w Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym S.A. im. dr B. Hagera w Tarnowskich Górach, w Centrum Zdrowia Psychicznego w Tarnowskich Górach oraz w Centrum Medycznym SEVERUX. Zajmuję się prowadzeniem pracy indywidualnej w formie konsultacji, terapii indywidualnej oraz pomocy doraźnej, prowadzi grupowe zajęcia terapeutyczne, profilaktyczne, psychoedukacyjne i rozwojowe. 
Nieustannie doskonali swój warsztat pracy, uczestnicząc w licznych szkoleniach.

Szybka konsultacja:
Tabletka "dzień po" e‑Recepta L4 Online
Najnowsze pytania pacjentów
Czy jest na to jakikolwiek sposób?
Razem z moim partnerem zmagamy się z problemem tj. brak bliskości. Mój partner 2 miesiące spędził w szpitalu psychiatrycznym. Cały czas przyjmuję leki. Na początku lipca kiedy wyszedł ze szpitala, zaczął się nasz problem. Jego libido jest naprawdę niskie. Praktycznie nic go nie podnieca....
Niektóre leki mogą mieć silny wpływ na libido, a tym samym przekładać się na intymny aspekt Państwa związku. W pierwszej kolejności należy ten problem zgłosić lekarzowi prowadzącemu leczenie Pani partnera i rozważyć zastosowanie innych leków. Nie zawsze taka możliwość jest jednak dostępna.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana konsultacja z psychiatrą prowadzącym.
Łukasz Blukacz
ginekolog - położnik
Umów wizytę
Niektóre leki mogą mieć silny wpływ na libido, a tym samym przekładać się na intymny aspekt Państwa związku. W pierwszej kolejności należy ten problem zgłosić lekarzowi prowadzącemu leczenie Pani partnera i rozważyć zastosowanie innych leków. Nie zawsze taka możliwość jest jednak dostępna.
Czy zmiany pogody mają wpływ na mój lęk i samopoczucie?
Mam nerwice natręctw. Zauważyłem, że gdy zmieni się pogoda (np. deszcz, burza, zachmurzenie), to czuję się senny, głowa mnie boli albo mi się kręci w głowie, widzę plamki przed oczami, czuję się bardziej nerwowy i rozkojarzony. Gdy mówią, że ma być parno, to czuję się na dodatek, jakbym...
Zalecana konsultacja z psychiatrą prowadzącym
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana konsultacja z psychiatrą prowadzącym
Czy autyzm jest dziedziczny? 
Chciałam się zapytać, czy jak osoba ma siostrę lub brata w rodzinie, który/a choruje na autyzm, to jakby ta osoba założyła swoją rodzinę, to też dziecko może mieć to samo? 
Proszę w tej sprawie skonsultować się z psychiatrą prowadzącym siostry/brata. Wyjaśni wszelkie wątpliwości.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Proszę w tej sprawie skonsultować się z psychiatrą prowadzącym siostry/brata. Wyjaśni wszelkie wątpliwości.
Zmiana w zachowaniu męża - jak mu pomóc?
Mam problem z mężem. Jest strasznie nerwowy, bardzo szybko się irytuje i wpada w szał. Z reguły o błahostki. Często przeklina, wyzywa. Mamy dziecko 2-letnie i mam wrażenie, że ta agresja nasila się, odkąd wróciłam do pracy (rok temu). Wcześniej ta nerwowość nie była zauważalna. Zawsze miał...
Zalecana konsultacja psychiatryczna.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana konsultacja psychiatryczna.
Jak mogę sobie poradzić z moim długoletnim problemem?
Bardzo proszę o pomoc, gdzie szukać przyczyny, diagnozy. Jestem 30-letnia kobieta, w przeszłości chorowałam na anoreksje (2013r) od tej pory żywienie nadal nie jest normalne, choć waga jest w normie. W pierwszej fali covida miałam koło anorektyczne — ćwiczenia, znikome jedzenie,...
Zalecana konsultacja psychiatryczna.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana konsultacja psychiatryczna.
Złe samopoczucie, które nie mija.
Od kilku dni czuję się, jakbym był ciągle zestresowany. Objawia się to uczuciem "tremy", odczuwalnym biciem serca, odbijaniem się samym powietrzem, do tego dochodzi złe samopoczucie — lekkie zawroty głowy oraz nudności. Dzień przed tym jak to się zaczęło, doświadczyłem...
Proszę wykonać badania i zgłosić się na stacjonarną wizytę lekarską.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Proszę wykonać badania i zgłosić się na stacjonarną wizytę lekarską.
Czy można zdiagnozować zaburzenie Aspergera u dorosłego?
Jestem dorosłą osobą. Podejrzewam u siebie zaburzenie Aspergera. Czy udając się do lekarza psychiatry, otrzymam diagnozę? Czy może to zostać w jakikolwiek sposób udokumentowane?
Zalecana stacjonarna wizyta psychiatryczna, podczas której specjalista wyjaśni wszystkie wątpliwości i ewentualnie postawi rozpoznanie.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta psychiatryczna, podczas której specjalista wyjaśni wszystkie wątpliwości i ewentualnie postawi rozpoznanie.
Marlena Kałużna
lekarz, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Wskazana wizyta stacjonarna u specjalisty psychiatry.
Potrzeba kształcenia specjalnego ze względu na niepełnosprawność intelektualną w stopniu lekkim i niedostosowanie społeczne.
Mam 20 lat, jestem wychowankiem MOW. Natrafiłem ostatnio w dokumentach na orzeczenie Poradni Psychologiczno-pedagogicznej z 2020 roku gdy miałem 17,5 roku o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na niepełnosprawność intelektualną w stopniu lekkim i niedostosowanie społeczne. Było to dla...
Zalecana konsultacja psychiatryczna
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana konsultacja psychiatryczna
Czy cieszenie się życiem to domena tylko dzieci?
Jako dziecko naprawdę wszystko mnie radowało, a teraz zmagam się z depresją i mam ogromne problemy z odczuwaniem radości. Czy jest szansa, że ta moja dziecięca radość do mnie wróci, gdy pokonam depresję? Spotykam się z wieloma opiniami, które mówią, że tylko dzieci się tak...
Poziom odczuwania zarówno radości jak i innych emocji jest subiektywny. Może różnić się natężeniem/sposobem wyrażania w zależności od całego spektrum indywidualnych czynników: od okresu życia, rodzaju wyzwań, ogólnego zadowolenia z życia… Faktem jest, że zarówno dzieci jak i dorośli mają zdolność do przeżywania uczuć radości i pokrewnych - trudność w odczuwaniu tej jak i innych emocji warto skonsultować z psychologiem, psychoterapeutą lub/i z psychiatrą.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Konsultacja z psychiatra prowadzącym
Anna Wilczyńska
psycholog
Umów wizytę
Poziom odczuwania zarówno radości jak i innych emocji jest subiektywny. Może różnić się natężeniem/sposobem wyrażania w zależności od całego spektrum indywidualnych czynników: od okresu życia, rodzaju wyzwań, ogólnego zadowolenia z życia… Faktem jest, że zarówno dzieci jak i dorośli mają zdolność do przeżywania uczuć radości i pokrewnych - trudność w odczuwaniu tej jak i innych emocji warto skonsultować z psychologiem, psychoterapeutą lub/i z psychiatrą.
Jaki specjalista pomoże z uczuciem przytłoczenia i ciągłego stresu?
Jestem pracującą matką ze zbyt dużą odpowiedzialnością w pracy, która zaczyna mnie przytłaczać. Jestem zestresowana i zmęczona, wszystko zaczyna mnie przytłaczać. Czy w takim stanie powinnam udać się się do psychologa czy do psychiatry? 
Wymienione: uczucie przytłoczenia, zmęczenie, zestresowanie mogą zostać skonsultowane zarówno z psychologiem, psychoterapeutą jak i psychiatrą. Wybrany specjalista wskaże kierunek dalszej diagnostyki / sposób leczenia w zależności od nasilenia Pani objawów i poziomu ich negatywnego wpływu na funkcjonowanie.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana konsultacja psychiatryczna.
Anna Wilczyńska
psycholog
Umów wizytę
Wymienione: uczucie przytłoczenia, zmęczenie, zestresowanie mogą zostać skonsultowane zarówno z psychologiem, psychoterapeutą jak i psychiatrą. Wybrany specjalista wskaże kierunek dalszej diagnostyki / sposób leczenia w zależności od nasilenia Pani objawów i poziomu ich negatywnego wpływu na funkcjonowanie.
Jak rozpocząć leczenie uzależnienia od środków psychoaktywnych?
W problematyce leczenia uzależnień od środków psychoaktywnych prezentowane są dwie ścieżki rozpoczęcia leczenia. Pierwsza, to udanie się do specjalisty terapii uzależnień (w większości to psychoterapeuci), a druga to udanie się do lekarza psychiatrii, który w wyniku analizy stanu...
W przypadku silnego uzależnienia zazwyczaj najpierw konieczna jest hospitalizacja (detoksykacja), a następnie terapia indywidualna lub grupowa (zalecana).
Bartosz Rybienik
psycholog, psycholog dziecięcy
Umów wizytę
W przypadku silnego uzależnienia zazwyczaj najpierw konieczna jest hospitalizacja (detoksykacja), a następnie terapia indywidualna lub grupowa (zalecana).
Sylwester Król
ginekolog - położnik
Umów wizytę
proszę się zgłosić do lekarza psychiatry.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana wizyta u specjalisty psychiatry.
Jakie mogą być objawy zmęczenia?
Od kilku dni odczuwam osłabienie i zawroty głowy. Wczoraj w nocy pojawiło się uczucie zimna w głowie, osłabienie i mdłości. Odstawiam antydepresanty, codziennie też ciężko pracuje. Czy jest możliwość takiego samopoczucia po zmęczeniu?
Wskazana wizyta u lekarza rodzinnego, wykonanie badań diagnostycznych.
Sebastian Łaźniak
lekarz
Umów wizytę
prosze się zgłosić do lekarza na konsultację.
Sylwester Król
ginekolog - położnik
Umów wizytę
konieczna wizyta u lekarza rodzinnego.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana kontrola u psychiatry prowadzącego.
Dawid Luwański
Umów wizytę
konieczna wizyta u lekarza rodzinnego.
Adam Mallach
lekarz, ginekolog - położnik, internista
Umów wizytę
Zalecana kontrola u psychiatry prowadzącego.
Marlena Kałużna
lekarz, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Wskazana wizyta u lekarza rodzinnego, wykonanie badań diagnostycznych.
Czy mogę zacząć brać lek przeciwdepresyjny mając objawy odstawienne?
Dwa dni temu byłam zmuszona odstawić lek przeciwdepresyjny, ze względu na wystąpienie wielu objawów zespołu serotoninowego. Po konsultacji telefonicznej lekarz zmienił lek i zalecił rozpoczęcie przyjmowania go następnego dnia po wykupieniu. Zapomniałam niestety powiedzieć, że mam...
Zalecana konsultacja psychiatryczna.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana konsultacja psychiatryczna.
Dawid Luwański
Umów wizytę
Zalecana konsultacja psychiatryczna.
Adam Mallach
lekarz, ginekolog - położnik, internista
Umów wizytę
Zalecana konsultacja psychiatryczna.
Czy ludzie cały czas czują jakieś emocje?
Często uważam, że w danej chwili nic nie czuję, ale może po prostu nie zauważam emocji. Czy to normalne?
Dzień dobry. Emocje to, w uproszczeniu, automatyczna reakcja naszego organizmu na wewnętrzną interpretację obserwowanych przez nas zdarzeń. Chociaż mogą one osiągać silne natężenie, czas ich trwania jest stosunkowo krótki (zazwyczaj kilka sekund do kilkunastu minut). Odczucia, które utrzymują się dłużej (np. kilka dni) nazywamy nastrojem. Emocje pełnią w naszym życiu rolę kierunkowskazu, mają również uchronić nas przed zagrożeniem. Okresy w których nie doświadczamy silnych emocji, nasze potrzeby są zaspokojone, a nastrój jest stabilny możemy określić jako stan równowagi czy spokoju. Wrażenie nieodczuwania emocji nie zawsze musi więc być niepokojącym sygnałem. Nieraz z różnych powodów możemy utracić kontakt z naszymi emocjami (inaczej "nie zauważać ich") lub nawet nigdy nie nauczyć się ich rozróżniać i nazywać. Jeśli ma Pan/Pani wrażenie, że problem ten może dotykać Pana/Panią z pewnością warto skorzystać z porady psychologicznej. Podczas psychoedukacji uczymy się rozumieć nasze emocje i role jakie spełniają. Psycholog może również zasugerować wizytę u lekarza psychiatry jeśli będzie istniało wskazanie do dalszej diagnostyki. Pozdrawiam!
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana konsultacja psychiatryczna.
Dawid Luwański
Umów wizytę
Zalecana konsultacja psychiatryczna.
Adam Mallach
lekarz, ginekolog - położnik, internista
Umów wizytę
Zalecana konsultacja psychiatryczna.
Joanna Górska
psycholog
Umów wizytę
Dzień dobry. Emocje to, w uproszczeniu, automatyczna reakcja naszego organizmu na wewnętrzną interpretację obserwowanych przez nas zdarzeń. Chociaż mogą one osiągać silne natężenie, czas ich trwania jest stosunkowo krótki (zazwyczaj kilka sekund do kilkunastu minut). Odczucia, które utrzymują się dłużej (np. kilka dni) nazywamy nastrojem. Emocje pełnią w naszym życiu rolę kierunkowskazu, mają również uchronić nas przed zagrożeniem. Okresy w których nie doświadczamy silnych emocji, nasze potrzeby są zaspokojone, a nastrój jest stabilny możemy określić jako stan równowagi czy spokoju. Wrażenie nieodczuwania emocji nie zawsze musi więc być niepokojącym sygnałem. Nieraz z różnych powodów możemy utracić kontakt z naszymi emocjami (inaczej "nie zauważać ich") lub nawet nigdy nie nauczyć się ich rozróżniać i nazywać. Jeśli ma Pan/Pani wrażenie, że problem ten może dotykać Pana/Panią z pewnością warto skorzystać z porady psychologicznej. Podczas psychoedukacji uczymy się rozumieć nasze emocje i role jakie spełniają. Psycholog może również zasugerować wizytę u lekarza psychiatry jeśli będzie istniało wskazanie do dalszej diagnostyki. Pozdrawiam!
Objawy depresji.
Jestem cały czas zmęczona, ciągle bym spała i do wszystkiego się zmuszam. Czy mogę mieć depresję?
Wskazane wykonanie szczegółowych badań laboratoryjnych i konsultacja stacjonarna u lekarza POZ.
Sylwester Król
ginekolog - położnik
Umów wizytę
proszę zrobić morfologie i zgłosić się do lekarza rodzinnego.
Sebastian Łaźniak
lekarz
Umów wizytę
zrobić badania i się zgłosić na wizytę do lekarza
Marlena Kałużna
lekarz, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Wskazane wykonanie szczegółowych badań laboratoryjnych i konsultacja stacjonarna u lekarza POZ.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana konsultacja psychiatryczna.
Dawid Luwański
Umów wizytę
proszę zrobić morfologie i zgłosić się do lekarza rodzinnego.
Adam Mallach
lekarz, ginekolog - położnik, internista
Umów wizytę
Wskazane wykonanie szczegółowych badań laboratoryjnych i konsultacja stacjonarna u lekarza POZ.
Pokaż więcej pytań więcej
CHCESZ ZADAĆ PYTANIE?
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację

Serwis HaloDoctor ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem. Jeśli jesteś chory, potrzebujesz konsultacji lekarskiej, e‑Recepty lub zwolnienia lekarskiego umów wizytę teraz. Nasi lekarze są do Twojej dyspozycji 24 godziny na dobę!

Lekarz online czeka na Ciebie
Umów wizytę
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z