Seronil

Nazwa Produktu Leczniczego
Seronil
Nazwa powszechnie stosowana
Fluoxetinum
Postać farmaceutyczna
Kapsułki twarde
Substancja czynna
Fluoxetini hydrochloridum 22.4 mg
Podmiot odpowiedzialny
Orion Corporation

Seronil - podstawowe informacje o leku:

Seronil to lek z grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI), stosowany w leczeniu depresji, zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych oraz bulimii. Jego substancją czynną jest fluoksetyna, która zwiększa stężenie serotoniny w mózgu. Lek ten jest zalecany dla dorosłych w przypadku epizodów dużej depresji, nerwicy natręctw oraz żarłoczności psychicznej. W przypadku dzieci i młodzieży w wieku 8 lat i starszych, Seronil może być stosowany w leczeniu depresji o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego, jeśli nie ma poprawy po 4-6 sesjach psychoterapii. Warto pamiętać, że Seronil powinien być stosowany łącznie z psychoterapią, aby osiągnąć najlepsze efekty leczenia.

Wskazania do stosowania:

Dorośli:

  • Epizody dużej depresji.
  • Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne.
  • Bulimia nervosa: Seronil jest wskazany jako uzupełnienie psychoterapii w celu zmniejszenia chęci objadania się i zwracania spożytych pokarmów.

Dzieci w wieku 8 lat i starsze oraz młodzież:

  • Epizod dużej depresji o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego, jeśli po 4-6 sesjach pacjent nie odpowiada na psychoterapię. Leki przeciwdepresyjne można zalecać dzieciom i młodzieży z depresją umiarkowaną lub ciężką jedynie łącznie z psychoterapią.

Pliki do pobrania

Seronil  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Seronil  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4