Etoposide Kabi

Nazwa Produktu Leczniczego
Etoposide Kabi
Nazwa powszechnie stosowana
Etoposidum
Postać farmaceutyczna
Koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji
Substancja czynna
Etoposidum 20 mg/ml
Podmiot odpowiedzialny
Fresenius Kabi Polska Sp. z o.o.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Etoposide Kabi - podstawowe informacje o leku:

Etoposide Kabi to nazwa leku, który jest znany również jako etopozyd. Jego składnik aktywny to etopozyd, który należy do grupy leków zwanych cytostatykami, stosowanych w leczeniu raka. Etopozyd jest stosowany u dorosłych pacjentów w leczeniu różnych rodzajów nowotworów, w tym raka jądra, drobnokomórkowego raka płuc, raka krwi (ostra białaczka szpikowa), guza układu limfatycznego (chłoniak Hodgkina, chłoniak nieziarniczy) oraz raka układu rozrodczego (ciążowa choroba trofoblastyczna i rak jajnika). U dzieci i młodzieży etopozyd jest stosowany w leczeniu raka krwi (ostra białaczka szpikowa) oraz guza układu limfatycznego (chłoniak Hodgkina, chłoniak nieziarniczy). W celu uzyskania dokładnych informacji na temat przyczyny przepisania etopozydu, należy skonsultować się z lekarzem.

Wskazania do stosowania:

Rak jądra
Etopozyd jest wskazany, w skojarzeniu z innymi zatwierdzonymi chemioterapeutykami, do stosowania w leczeniu pierwszego rzutu nawracającego lub opornego na terapię raka jądra u dorosłych.

Drobnokomórkowy rak płuc
Etopozyd jest wskazany, w skojarzeniu z innymi zatwierdzonymi chemioterapeutykami, do stosowania w leczeniu drobnokomórkowego raka płuc u dorosłych.

Chłoniak Hodgkina
Etopozyd jest wskazany, w skojarzeniu z innymi zatwierdzonymi chemioterapeutykami, do stosowania w leczeniu chłoniaka Hodgkina u dorosłych oraz dzieci i młodzieży.

Chłoniak nieziarniczy
Etopozyd jest wskazany, w skojarzeniu z innymi zatwierdzonymi chemioterapeutykami, do stosowania w leczeniu chłoniaka nieziarniczego u dorosłych oraz dzieci i młodzieży.

Ostra białaczka szpikowa
Etopozyd jest wskazany, w skojarzeniu z innymi zatwierdzonymi chemioterapeutykami, do stosowania w leczeniu ostrej białaczki szpikowej u dorosłych oraz dzieci i młodzieży.

Ciążowa choroba trofoblastyczna
Etopozyd jest wskazany, w skojarzeniu z innymi zatwierdzonymi chemioterapeutykami, do stosowania w leczeniu pierwszego i drugiego rzutu ciążowej choroby trofoblastycznej o wysokim ryzyku u dorosłych. 

Rak jajnika
Etopozyd jest wskazany, w skojarzeniu z innymi zatwierdzonymi chemioterapeutykami, do stosowania w leczeniu nienabłonkowego raka jajnika u dorosłych. 

Etopozyd jest wskazany do stosowania w leczeniu opornego na związki platyny nabłonkowego raka jajnika u dorosłych.

Pliki do pobrania

Etoposide Kabi  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Etoposide Kabi  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta